Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is utál/utált...

Más babája is utál/utált hason feküdni?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hetes, de csak háton tud aludni és feküdni is napközben.Mikor hasra rakom napin kb10-20 percre(mert ugye muszáj hogy a kis nyakizmai erősödjenek) egyből üvöltésbe kezd.Próbáltam már lekötni hason fekvés közben, hogy beszéltem hozzá, simogattam, mutogattam neki színes tárgyakat, próbáltam igazgatni a kezét, hátha valahogyan kényelmesebb lesz de semmi.Pedig soha nem tele hassal rakom le, és egyszer próbáltam, hogy hagytam tovább sírni, hátha elfárad és elalszik, de ő győzött, nem bírtam annyit várni:)Kérdésem végül is az lenna, hogy más van e így, mert az én környezetemben a babák hason alszanak és el vannak ámulva az anyukák, hogy ő nem hajlandó.Valamint szerintetek nem alakul ki benne egy rossz érzés hason fekvéstől?Nem akarom, hogy mikor majd mászni kezdene, arra se legyen hajlandó mert hason fekvésből kell indulnia:)
2011. febr. 9. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom sosem volt el hason, pedig az izmai mellett a pocakjának is jobb lett volna!!Még aludni is hanyatt fekve aludt csak. Ha álmában hasra fordítottam, felébredt és ordított. HA nézhette a tv-akkor volt el 1-2 percet. Ennek ellenére hamar megfordult, később mászott, de 11 hónaposan biztonsággal elindult.
2011. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

igen a babák nem szeretnek hason fekve lenni... tudom hogy szívszorítóan tudnak ilyenkor sírni de ki kell bírnia azt a5 percet hogy pár hónap múlva mosolyogva forgolódjon...

te azt tudod ilyenkor tenni hogy nyugodtn figyeled ..

2011. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3 hónapos koráig visított a lányom, ha hasra tettem! Pici nyaki hipotóniával született, ezért végképp nagyon fontos volt, hogy hasra tegyük, hogy még inkább erősödjön a nyaka. De hason már jóformán nem vett levegőt a sírástól, annyira utálta.

De: most 4 hónapos és eljutottunk odáig, hogy hason fekve megnyugszik... :)

Nézelődik, hason alszik, szóval hurrá! :)

2011. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 10 hónapos. A mai napig nem alszik hason. Most kicsit náthás volt, de még így is csak és kizárólag a hátán volt hajlandó aludni. Pedig ő már forog rendesen. Ezen szerintem ne aggódj. Ha neki így jó, akkor aludjon a hátán. Nappal próbáld többször rövid időre hasra tenni, de ne hagyd nagyon sokáig sírni. Meg fogja szeretni és nem lesz gond a mászással, forgással. Még kell erősödnie kicsit.
2011. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is utált hason lenni. Annyira, hogy 2,5 hónaposan inkább visszafordult hátra! Nem is tudtam erőltetni, mert nagyon bukós volt, és ha hasra raktam, visszahányt mindent. Ha meg erőlködött, az megint csak nem használt a bukásnak. Úgyhogy én 10-15 percnél többet nem tettem hasra. Mégis 4 hónaposan megtanult hasra is fordulni, aztán utána forgott össsze-vissza (és bukott ezerrel, egészen 11 hónapos koráig).

7 hónaposan kezdett mászni, 8 hónaposan állt fel, 1 évesen indult el. Nem érzem, hogy bármiben lemaradt volna :D

2011. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is utált hason lenni, 3 hónapos korában kezdtem a védőnő javaslatára naponta párszor hasaltatni. Eleinte csak 2-3 percre, majd egyre tovább bírta. Sosem hagytam hason sírni, ha láttam, hogy nem érzi jól magát, azonnal visszafordítottam. Jó nagy feje volt/van, nyilván gyenge volt még hozzá a nyaka/háta... Nagyon szépen haladtunk, most 6 hós és imád hason játszani, forog oda-vissza. Ezt csak azért írom, hogy nem vagytok elkésve, türelem és kitartás! Inkább többször keveset, mint hogy hason sírjon! Ja és eddig csak egyszer aludt hason, amikor felébredt és bementem hozzá, hason találtam... Vannak ilyen babák is. És még egy tipp: tedd a hasadra és dőlj vele hanyatt, olyan szögben, ami neki megfelel, így is emelnie kell a fejét és erősödik, az én babám nagyon élvezte, most is szoktuk csinálni, jókat nevet közben :)
2011. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!