Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és hol etessem meg...

Hogyan és hol etessem meg (pánik-hangulat)?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves. Mindig rossz evő volt, sokat szenvedtünk már a szopizásnál is. Az a gondom, hogy még mindig a babaszékben kell etetnem, mert az etetőszékben 2 percnél tovább nem tud ülni. De mostanában már a babaszékből is kimászik. Eddig úgy evett, hogy volt valamilyen játék a kezében, de most már azt is eldobálja. Egyszerűen nem tudom megetetni. Hogy szoktassam az etetőszékbe? Hogy érjem el, hogy nyugodtan ülve egyen? Nem szeretnék a kajával rohangálni utána. Segítsetek, mert már pánik-hangulatom van, attól félek elrontom, és így nagyon keveset eszik. Köszi
2011. szept. 28. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ülj le vele és egyél Te is pár falatot vele .


mi az a babaszék????

mert ha most szoktatod etetőszékbe hol evett eddig?

nem kötözködök sztem csak fogalomzavar.


kajával nem is szabad rohangálni ha éhes lesz leül és eszik ne pánikolj.

2011. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem annál rosszabb, ha érzi rajtad, hogy ezen görcsölsz.

hagyd a fenébe az egészet! tedd az etetőszékbe, kínáld meg. ha kell, egyen, ha nem kell, akkor tedd le és hadd menjen. de legközelebb csak uzsit kapjon. akkor ugyanez. előbb-utóbb rájön, hogy vagy eszik, amikor van, vagy éhes marad. tudom, drasztikus, de pillanatok alatt megszokja! nem fog éhen halni, a szervezete megköveteli úgyis, ami kell neki. gondolj bele, lehet, hogy csak te keveselled, amennyit eszik, nem? neki alig öklömnyi kis gyomra lehet, abba mennyi férhet? nem sok.

és még egy: egyél te is vele! szépen teríts meg, üljetek le, egyetek. ha ő nem akar, akkor ne kelljen.

nem tudom, jár-e már, de a fiam kb. másfél évesen kapott kis faasztalkát és kisszéket, a konyha sarkában, így ő egyedül is azstalhoz tud már ülni, amikor én mondjuk nem eszek (tízórai, uzsi). így több kedve is van hozzá, hiszen ő maga ül le enni.

2011. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krisztivan ***** válasza:
Az én kisfiam nem rossz evő,de még Őt sem szoktam belekényszeríteni a székbe.Csak a 3 fő étkezés erejéig.Mi úgy csináljuk hogy én leülök a fenekemre bárhova és a fiam pedig mindig visszatér egy falatért.Közben jön-megy a lakásban és kicsit több idő is de a tízórai és az uzsonna igy van nálunk.Ha nem jön akkor kérdezem hogy kér-e még de nem szaladok utána.Akkor vége a kajának.Következőre bepótolja.Nem tudom hogy ez nálatok működne-e,de ha te nagyon rágörcsölsz a témára annál nehezebb lesz az etetés mert a babád is átveszi és az egész egy nagy negatív felhőbe fog burkolozni.Sok sikert.
2011. szept. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom egy éves. Mióta tud ülni, etetőszékben eszik. A kanalas ebéd közben nála van kettő kanál, amivel szétmaszatol, és próbálkozik, nálam egy, amivel etetem. Falatos kaját én a tálcára elé teszek, kiskatonákat és megeszi egyedül. Az almát is megpucolom a kezébe adom és szépen elrágcsálja.
2011. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
NYUGALOM!!!!!!!Tudom,hidd el tudom miről írsz..........nagyon is......simán elaludt ebédidő után egy falat kaja nélkül,akár heti kétszer is,pár falat reggeli-szó szerint2-4 kis katona kenyér,ebéd semmi,alvás,vmennyi gyümi és vacsi,de az rendesen!!!Nagyon nehezen emésztettem én is meg,h nem eszik.Próbáltam veszekedni,csak rosszabb lett.Ma már ráhagyom,ha nem kell,hát nem kell,nincs belőle galiba,majd eszel,ha éhes leszel.Te se vagy minden reggel éhes!!!!!Én erre nagyon sokat gondoltam!!!!Ma már elég jól eszik,én is falatozok ő is kap,nem sokat,de szeget.Ő ilyen-mondjuk én se vok különb ez a poén,simán elvagyok a reggeli teámmal estig,ha nem kívánom a kaját.És errre barátnőm hívta fel a figyelmem!!!Mit akarok,ha én se eszek???És igaza van.A lényeg a türelem!!!!!!
2011. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat. a fiam mióta ül, azóta etetőszékbe ültetjük, de soha nem bírt benne nyugton maradni. A babaszék, az pihenő, hintaszék-féle, abban eszik mióta szilárd kaját is kap. Már próbáltuk az együtt evést, díszített kaja, sőt még a asztalkát székkel is, de semmi. A szőnyegen evést még kipróbáljuk. Köszönöm az utolsó együtt érző szavait. Nálunk ma volt a csúcspont: reggelizett, azután semmit nem volt hajlandó enni, most vacsizott egy viszonylag jót. És tudom, hogy türelem, meg, hogy érzi a feszültséget, de ez az egész már felőrölte az idegeimet, nagyon el vagyok keseredve. köszi még egyszer mindenkinek.
2011. szept. 28. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!