Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak meg neki tapszert?

Adjak meg neki tapszert?

Figyelt kérdés
6 honapos a babam. A gyermekorvos szerint a hozzataplalas elkezdesevel mar nem kell tapszer neki, ne adjak, mert mesterseges feherje. Vacsira kapjon szopi utan fozeleket. Eddig sem volt elegendo tejem, jocskan potolnom kellett, de nagyon kuzdottem, hogy legyen tejem. Most is minden etkezes elott szoptatom azert, igy jon ossze napi 400gr koruli anyatej mennyiseg. Ennyit tudok kifacsarni csak :( Ez elegendo a hozzataplalas mellett? Nektek mik a tapasztalaitok? Aggodok, nehogy hianyt szenvedjen barmiben is.Olyan kicsi meg!
2009. ápr. 26. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Kulfoldon elsz? Mert Magyarorszagon 1 eves koraig adnak a babaknak tapit, kulfoldon ugy latszik mas a helyzet.

Ha ugy erzed kellene neki adni, vedd meg neki, 1-szer egy nap add neki a tapit, szerintem artani nem art!

De en nem vagyok doki.

2009. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is adj neki, elméletileg 500-800 mili kell nekik 1 éves korig anyatejből v tápszerből.
2009. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 hónaposan 690ml/nap.Most 13 honapos és 2*250ml,tápszeres.10 hónapos kortol eszik kétszer tápszert,reggel és este.
2009. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat. En is keveslem ezt a mennyiseget. Nem kulfoldon elek, hanem Budapesten :) Nagyon nem bizok ilyen ugyben a dokinkban. Elmeletileg azert kapott fozeleket, mert egyre korabban ebredt 250 ml tapszer utan is. Szerintetek akkor mikor adjak neki tapszert? Este jobb a fozelek valoban, mivel jobban alszik tole.

Egyebkent azt hiszem legkozelebb megmondom a dokinak, hogy marpedig en adom neki a tapit, es ha nem tetszik neki, valtok orvost.

2009. ápr. 26. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Tapasztald ki, hogy hogyan jobb nektek! Adhatod neki reggel is es este is! Ha a fozitol jobban alszik ejjel, akkor reggel kellene adni a tapit, nem? De lehet hogy reggel meg mast szeret, nem tudom tapasztald ki. Es majd lehet hogy 1-2 honap mulva megint mas lesz a jo. Mindig valtoztatni kell az etrendukon ahogy nonek. A lenyeg, add neki meg!
2009. ápr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Reggel szerencsere eleget tud szopizni. Szerintem talan akkor delben hagyom ki a fozeleket, es akkor kap tapszert majd.
2009. ápr. 26. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:
21:01-es.Én este adom a tápszert,és az éjszakát végig alussza.De van aki tejpépet add.Én azért nem adtam fözeléket picin,mert akkor vannak még ujj kaják amiket éppen csak megkostolt és ne éjszakára fájon a hasa.
2009. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 éves korig naponta 500 ml tápszerre vagy anyatejre van szüksége.1 éves kor után se baj,ha kapja...a dokid meg menjen melegebb éghajlatra.A főzelék helyett adhatsz neki délután tejpépet,és este tápszert.Az én babám most 11 hós,naponta 5-600 ml tápszert eszik,6 hós korában még 3 tápszeres vagy tejpépes étkezése volt(reggel tápszer,tízórai gyümi,ebéd főzelék,uzsi tejpép,vacsi tápszer)Szval adj neki.
2009. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!