Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este 7 körül lehet még gyümölc...

Este 7 körül lehet még gyümölcsöt adni a babának? Vagy akkor inkább már ne?

Figyelt kérdés
6,5 hós kislányom kitolta a reggeli evését 1-1,5 órával, így 7 körül jön ki a vacsora. Eddig valamilyen gyümit kapott, mert 5 körül evett az esti tápszer előtt. Tegnap 19.15kor 1 almát evett keksszel. Nem kellett volna adnom? Inkább főzeléket egyen vacsira?
2011. szept. 23. 07:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha jól tudom délután 4ig ajánlott adni nekik gyümölcsöt, este már semmi féleképpen! Bár ez nem írásos törvény! ha esetleg előfordul nem lesz semmi baja, én is adtam már neki este, igaz 8hónaposan. Inkább aznap hagyjátok ki szerintem! Ez a védőnőm tanácsa is! A főzeléket uzsira gondoltad szerintem, mert este tápszert kap! Uzsira a legjobb még a főzelék, de egy pár hónapon belül azt is el lehet hagyni és jöhet a vajas papa. Remélem tudtam segíteni!
2011. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én már nem adnék, az érzékenyebb pocakú babáknál savat csinálhat. Mi estére tejpépet adtunk, eltelíti, és nem okoz problémát.
2011. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ebédre főzit eszik, utána 4 körül gyümölcsöt adok, de este 7 körül még ennie kell, mert nem bírja ki. Aztán fürdés után fél 9 körül eszik tápszert elalvás előtt. Tejpépet sajna nem szereti, azt is csak gyümölccsel enné meg. Akkor mi legyen a vacsija?
2011. szept. 23. 14:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem főzelék legyen a vacsija.

Én nem adnék gyümit vacsira, nehogy éjjel bántsa a pocakot, vagy esetleg éjjel jöjjön rá a gyümi miatt a kakilhatnék.

2011. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én 6,5 hósom is így eszik: délben főzelék, fél négy körül gyümölcs keksszel, fél hét körül tejpép vagy főzelék maradék és fél kilenckor lefekvés előtt tápszer. Szerintem így jó, volt már hogy megfordítottam a tejpépet a gyümölccsel és valóban éjszaka bekakilt :-) az neki sem jó, mert felébresztette, mondjuk ő anélkül is ébred :-(
2011. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ő nem a kakilós fajta :))) Ő is sokat ébred éjjel, de tnap hogy 19.15kor kapta az almát, annyira nem vette fel, hogy csak 1× kelt a több mint 4 helyett. :))

És akkor lehet ugyanaz a főzi, mint az ebéd? Vagy akkora mást főzzek?

2011. szept. 23. 21:10
 7/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem továbbra is az, hogy este kaphatja az ebéd maradékot, vagy akkorra mást főzzek neki?
2011. szept. 25. 09:23
 8/11 anonim ***** válasza:
kaphat este ebéd maradékot. ha nálatok, a babádnak bevált a gyümi estére és jól is alszik tőle, akkor az ő igényeihez igazodj és azt add neki,ami jó.
2011. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Így van, a te babád, te ismered őt. Általában tízóraira szokott a lányom gyümölcsöt kapni. Már 2 hete nem tízóraizik, uzsira általában üveges tejbegrízt kap. Tegnap nem ette meg, így gyümölcsöt adtam neki (5 óra körül). Éjszaka akkora kakit nyomott, hogy csak na! :D

Szóval inkább reggeli mellé adok neki gyümölcsöt, vagy ebédre husival (a főzelékeket nem szereti). De ha a te babádnak nincs tőle baja, nem fáj a pocakja, és nem is kakil tőle, akkor adhatod neki nyugodtan vacsira. Pláne, ha annyira jól is lakik, hogy nem kel fel éjjel. :D

2011. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem most egy picit zavaros a napirendetek :)

először a 10órait majd az ebédte, uzsonnát és csak utána kéne kiváltani a vacsorát, olyan 8 hónapos kora körül.

a gyümölcs gyorsan bomló szénhidrát, tehát hamar megemészti. míg a tejpép, tápszer, főzelék lassan bomló, kevésbé éhezik meg utána. pont az ellenkezőjét éred el az esti gyümölccsel, nem lesz hely a pocakjában a tápszernek de aztán előbb fog megéhezni éjjel.

inkább adj neki tejpépet uzsira és vacsira tápszert.


5 körül meg még nagyon korai a vacsora, 7körül legyen majd 8kor tápszer

2011. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!