Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is a barátnőm túl...

Szerintetek is a barátnőm túl van kímélve?

Figyelt kérdés
Egy ismerős lánnyal beszélgettem tegnap, kb 15 hetes terhes és azt mondta, hogy a férje nem engedi felállni mondjuk a fellépőre és kíméli mindentől. Ez a normális és szúrjam le a páromat, hogy hagyott 35 hetesen szobát festeni, vagy nektek is ez azért túlzás?
2011. szept. 22. 13:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed 2 végletről szól. Egyet értek veled abban, hogy túlkímélésnek hangzik, hogy fellépőre sem engedi felállni (hacsak nem veszélyeztetett, mert akkor jogos), de az is ugyanúgy túlzás, ami nálatok volt, hogy szobát festettél 35 hetesen, és a férjed hagyta, mert ha nem bírod, akkor megcsinálta volna az egészet. Ok, de ennyi figyelmesség lehetett volna benne akkor is, hogy ezt azért nem hagyja. Úgyhogy kvittek vagytok, mindkét helyzet túlzás. Mostmár foglalkozz inkább magaddal, és ne irigykedj másra, hogy figyelmesebb párja van, mint neked.
2011. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

A hölgy esetében lehet,hogy alapvető feladat ellátásáról van szó, de a te esetben már nem.

Azért a magad megnyugtatására ne keverd össze azt,hogy mi egy képet felszögelni, meg mondjuk 35 hetesen hagyni a szobát festeni.

Mondjuk az én férjem alapból van annyi esze,hogy ezt ő csinálná. Ha terhes vagyok,ha nem!

2011. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Egyébként többen írták már, nem tudom, mennyire jött át: a festésnél nem az a kérdés, hogy bírod-e vagy sem, hanem az, hogy veszélyes anyagokat lélegezhetsz be közben, ami árthat a kisbabának. Persze elhiszem, hogy nálatok semmi baj nem lett belőle, de akkor is kockázatos, ezért nem szoktak a várandós anyák szobát festeni.

Ettől még lehet aktívnak lenni, piacra járni, dolgozni stb., mert ezek tényleg olyan dolgok, hogy valaki bírja, valaki nem. De a festés nem az a kategória.

2011. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a barátnőd férje figyelmes, nem egyenértékű azzal, hogy az illető hölgy NEM TUDJA ellátni a napi feladatait. Az ő esetükben a férj előzékeny, és kész.

Neked meg tényleg savanyú a szőlő.

2011. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább féltve van,mint túlkímélve...a szobafestés szerintem is kicsit túlzás.Nekünk 2 gyerekünk van,mindkét terhességem alatt végig dolgoztam,a férjem mégis nagyon óvott.Akár csak a barátnődnél,engem se engedett semmire felmászni.Ablakot is akkor pucoltam,amikor itthon volt,nehogy lecsesszen.A függönyöket ő vette le,és tette vissza.Nem engedett cipekedni,porszívózni sem,csak felmosni.Szóval nem vagyunk egyformák
2011. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
89%

Én kifogtam egy olyan férjet aki magasról tesz rá, hogy terhes vagyok vagy sem...

A fiamat 30hetesen jobb belátásra kellett bírni, 6hétig próbáltam magam kímélni, és ahogy azt mondták ha ma születne a kicsi már nem korababa jöhettem festeni, jah akkor még nem volt bejárati ajtónk(átalakítás miatt), így az ablakon be, festék be a szobákba és hajrá. A férjem meg vakarta a tökét... A lányommal semmi gikszer nem volt, télen a fát 3fordulóra hoztam be, hogy meleg legyen... eközben is vakarta a seggét.

Viszont attól is idegbajt kapnék, ha 1000%ban üvegbabának kezelne a férjem. Egy egészséges középút kéne. Mert az se tesz jót, ha folyton úgy kezelik mint aki béna.

2011. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
62%
Kedves kerdezo az en ferjem is ugyan olyan mint a tied. Tisztaba van vele, hogy mit birok es mit nem. Ha eppen szobat festeni tamad kedvem mert birom csinalni akkor kifestek. :) Nagyon jol tudja a ferjem, hogy nem fogok martirkodni es ha valami nehezemre esik akkor szollok neki es kesz. Mint mai napig pl.: "legyszi nyisd ki nekem a befotes uveget mert tobb erod van". Ezert van a szam nem? Minek a ferjem talagassa, hogy nekem mi jo es mi nem es mit birok es mit nem? Aztan ha valami nem az elkepzeleseim szerint mukodne akkor majd jon a durcizas, hogy miert eppen nem ezt csinalta a ferjem ekkor es akkor. Hat azert mert nem szoltam. Az en ferjem nem gondolat olvaso, hogy tudja mikor hogyan kell viselkedni, hanem egyszeru ember. Ha valami kell szoljal ha valami nem kell akkor is szoljal. :)
2011. szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Hála Istennek az enyém sem gondolatolvasó, csak figyelmes! Pont azért vannak dolgok amiért nem is kell szólnom,hogy nem bírom, magától rájön!
2011. szept. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Na örülök, hogy legalább két ember érti amit akarok :) Irigykedek mi?

Nem is értem, miért tettem fel a kérdést.

2011. szept. 22. 21:42
 30/34 anonim ***** válasza:
Tenyleg nem kellett volna feltenni a kerdest. Semmi ertelme nincs.
2011. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!