Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jönnek ilyen lassan a...

Miért jönnek ilyen lassan a fogai?

Figyelt kérdés
Kislányom tegnap lett egy éves.7 hónaposan jött ki az első foga, 9 hónaposan a második.Azóta semmi.Minden tünet megvan, kisebb étvágy, néha hígabb kaki, turkálás a szájban, nyálcsorgás, nyűgösség, csak fog nincs!Már bánom, hogy nem vettünk borostyánláncot, hátha segített volna.Így, hogy nincsenek kint a felsők, rágni sem tud igazán.Ahhoz, hogy normális kaját egyen, fogak kellenek, legalább 4! Egy éves statuson mondta a védőnő, hogy alul nagyon jönnek neki, talán már át is törte.És tényleg, mintha karcolná az ujjam, amikor kenem be az ínyét.De hogy lehet az, hogy alul jön a következő, és nem felül? ( bár ez nem biztos, csak akkor lesz biztos, ha a saját szememmel látom) Normális ez?
2011. szept. 22. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem nem normális azonnal orvoshoz vele, lehet cápa lesz belöle vagy kiskutya.


Miért ne lenne normális? De tényleg? kislányomnak 11,5 hósan jött ki az elsö, és mindjárt 1 éves de csak 1 foga van. Lányom is szokott nyügös lenni de soha nem mondta hogy a foga miatt az.


Azt nem értem, hogy neked a környezetedben senki nem szokott olyan sztorikat mesélni, hogy neki is vagy a gyerekének is 13 hósan jött az alsö, vagy elöször felül jött ki a fog, vagy 1 évesen jött egyszerre 4 stb... Èn nem izgultam egy percet sem ezen, mert kb mind 5-ik embernek késön jönnek a fogai, és ha idösebbeket hallgatsz mindegyik azt mondja hogy szuper jó fogai vannak.


Rágás nem a fogaktól jön. Persze velük egyszerübb, de gondolom adsz már a gyereknek kenyeret, kekszet, kicsit darabos dolgot amit szintén megrág. Van olyan gyerek akinek 8 foga van de még mindig pempös kaja kell neki, és rágni sem nagyon akar. 4 foggal max leharapni tud puhább dolgokat, de megrágni azzal nem tud semmit.

2011. szept. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, kap darabosat is 8 hónapos kora óta.De én adom a szájába a falatokat.Vajas kenyér, sajt darabkák, keksz, babapiskóta stb.

Jól van, igazad van.Nem is aggódok ezen, csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy más babájánál is előfordult -e ilyen.Én se láttam még gyereket, akinek ne jött volna ki az összes foga.Köszi!

2011. szept. 22. 07:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodj meg, nincs két egyforma gyerek. Amit meg írnak, pl. 1. fog, 6 hónaposan, az is csak átlag. Azaz vannak, akiknek korábban, vannak akiknek később. Testvérek között is van eltérés, lányomnak 6 hónaposan jöttek a fogai, kisfiam meg most 4 és fél hónapos, 4 hónaposan jött az első, tegnap meg a 2. Nyugodj meg!
2011. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem izgulok, csak sajnálom szegényt, mert hetek óta kínlódik, főleg este, de nem akar jönni az a fogacska.Köszi!
2011. szept. 22. 08:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kened valamivel? Nekünk most nem kellett semmi, de a lányommal annak idején írt a doktornő valami ecsetelőt.
2011. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Dentinox van itthon.Nekünk is írtak ecsetelőt, de már kidobtam, mert lejárt a szavatossága.Az a baj ezekkel, hogy csak 2-3 hétig használható fel, utána kuka.

A Dologélt is próbáltam annak idején, de a Dentinox hatásosabb, erősebb.Nektek van borostyán láncotok?És ha igen, mi a véleményetek róla?

2011. szept. 22. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismét én: tettem fel is egy kérdést nemrég róla. Van, aki ellenzi, mármint nem hat, de sokan meg azt mondják, hogy milyen jó. Szóval te döntsd el, mert mindenki mást mond. Én a Müllerben láttam múltkor, 3000-4000 Ft körül van. Egy próbát megér szerintem, rontani semmiképp sem ront.
2011. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kb. 100 km-es körzetünkben nincs Müller:)) Esetleg lehet kapni máshol is?Drogériák, bioboltok?Tudom, hogy nagyon megoszlanak a vélemények, mindig elolvasom az ilyen kérdéseket, azért nem teszek fel ilyen kérdést, mert már tucatjával olvastam az ellentétes válaszokat:))
2011. szept. 22. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!