Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami oka annak, ha egy...

Van valami oka annak, ha egy babának nagyon lassan jönnek ki a fogai?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 9 hónapos lesz.Május elsején elkezdett fehéredni az ínye, a következő héten ki is bújt az első, és egyetlen foga.7 hónapos volt akkor.De ez se jött még ki teljesen, szinte mm-enként növekszik.Azt mondta a védőnő, hogy általában 3-4 hét a következő fog.Ezen mi már rég túl vagyunk, és nem akar jönni a második.A vele egyidős kislánynak már 7 foga van.Nem aggódom, de tényleg érdekelne, hogy van -e valami oka, hogy ilyen nehézkes a dolog!
2011. jún. 18. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
babámnak 9,5 hónaposan jött ki 2 foga, most lesz 11 hónapos és még nincs több, az a kettö sincs még kinöve teljesen
2011. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

13 hósan bújt ki a lányom első két foga egyszerre .a felső kettesek. Úgy nézett ki mint egy kis vámpír :-)

Én is izgultam ,hogy miért nincs már foga, de a doki megnyugtatott, hogy semmi okom ezen idegeskedni, mivel javarészt öröklött tényezők állnak mögötte, amt úgyse befolyásolhatunk, és még ettől eltérő fogzási idő és sorrend is lehet ( azt mesélte, hogy egy kisfúnak 18 hósan jöttek ki az első fogai, szegény szülei már röntgeneztették is, hogy megvannak-e a fogcsírák, minden okés-e vele). nálunk a kibújás ideje és a sorrend is extrém volt, most lesz amúgy 3 éves a lányom, gyönyörű fogsora van, két leghátsó őrlőt még vérunk de amúgy mindegyik kint van már. Hófehér, jó anyagú fogai vannak, ezt tőlem örökölte, nekem ugyanilyen tejfogsorom volt. remélem a csontfogait is tőlem örkölte és akkor nem sok gondja lesz velük :-)


A fiamnak 9 hósan jött ki a bal felső egyes, és jó 6 hét múlva mellé a jobb oldali. Most 16 hós és jelenleg 10 foga van. Úgyanolyan fogai vannak mint a nővérének :-)

2011. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, van, genetika.. :)

Ne aggódj, a fiamnak is 13 hónaposan jött ki az első foga, most 19 hónapos és még csak 8 foga van. :)

2011. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!!Én meg remélem, hogy inkább az apja fogsorát örökli.:)) Én sokat kínlódtam velük, pocsék fogaim vannak sajnos, családi vonás.Olyan cuki ezzel az eggyel, olyan, mint egy fehér kis gyöngy.A lányom fogaira jobban fogok vigyázni..
2011. jún. 18. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!