Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a járássegít...

Mi a véleményetek a járássegítőről?

Figyelt kérdés
Kaptunk egyet kölcsön, de nem tudom használjam-e. Ártok vele? Vagy ha már megvan, használhatjuk nyugodtan? Tapasztalat?
2011. szept. 20. 23:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekünk Tescos van.

Kifejezetten a járás segítésére nem használta a gyerek, mert nagyon gurult. Játszani viszont imád vele a mai napig! Most már élvezettel tologatja is.

2011. szept. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha mar egyik butorrol a masikra kapaszkodva megy, akkor hasznalja a gyerek, de akkor is, ha nincsenek kapaszkodasra alkalmas feluletek.
2011. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Mi nem vettünk, azon okból, mert a kislányom az összes széket, sámlit, meg mindent ami megfelelt arra, hogy rátámaszkodhasson, járássegítőnek használt, így nem volt rá szükség.

De ha nektek már ott van, és a babád már csinálja ezt, hogy MAGÁTÓL!!! rátámaszkodik a dolgokra,önállóan megáll a lábán, akkor nyugodtan odaadhatod, nem ártasz vele neki.

2011. szept. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
enyémek szerették, de aztán szóltak a szomszédok, hogy iszonyat hangos, szóval el kellett tenni. Így a kicsi még mindig nem jár, pedig 17 hós :( Néha a széket tologatja, de filces az alja, nem csúszik annyira.
2011. szept. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy az én babám még fel sem állt, szóval nem aktuális, de én nem fogok neki venni.Járássegítésnek ott leszünk mi, a szülei.Szerintem balesetveszélyes, és felesleges pénzkidobás.Sok dolgot legyártanak, mert ez nagyon jó üzlet, és a szülő úgyis mindent megad a gyerekének alapon.Én azt gondolom, hogy ha egy kicsit jobban rátámaszkodik, eltolja magától, akkorát fog orra esni, hogy sírás lesz belőle.Nagyon nagyot lehet vele esni!Amikor már biztonsággal jár, stabilan, nem dülöngélve, akkor játék babakocsit fog kapni, kb. másfél -2 éves kora körül.
2011. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kipróbáltuk, de nem igazán tetszik neki. Nagyon gyorsan gurul, szerintem fél, hogy orra ne essen. Nembaj. Még barátkozunk vele egy darabig, aztán ha nem lesz kedvenc, akkor visszaadjuk. Köszönöm
2011. szept. 21. 08:20
 7/18 anonim ***** válasza:

Én ikeás járássegítőt vettem a fiamnak, ami igazából egy "doboz" kerekekkel meg egy fém tolókarral. Úgy 10 hónapos korában fedezte fel, hogy belekapaszkodva fel tud állni, kb egy éves korában kezdte tologatni. Most 18 hónapos, és a járássegítő még mindig nagy kedvenc.

Én örülök neki, hogy ezt tologatja, nem a széket, asztalt stb.

Az meg számomra rejtély, hogy akinek nincs ezirányú tapasztalata, vagyis nincs otthon járássegítője, az minek válaszol.

2011. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kislanyom nagyon felos volt.Nagyon sok idobe tartott amire elindult onalloan.Addig jarassegitot hasznaltunk.Gyogytornasz szerint nem szabad setaltatni a babakat es O is a jarassegitot ajanlotta.Bolba / jatszoterre mindenhova jarassegitovel mentunk, mert imadott setalni, de egyedul meg felt.

Kb 4-5 honapig hasznalta.Azota mar szalad de meg mindig szokta tologatni, mert tetszik neki, hogy zenel stb

szerintem a szektologatas sokkal, de sokkal veszelyesebb a szulok nem setaltathatjak egesz nap (plane nem ugy, hogy a gyerek kezet fogja).1-2 napig kiprobaltam milyen az a modszer, hogy en segitek neki (ugy ahogy a gyogytornasz mondta...a honaljanal kell megfognia a babat nem a kezenel....) azt hittem leszakad a derekam a hatam stb

1 het volt amire nem fajt ujra a hatam.

2011. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

7: 48-as vagyok.Az igaz, hogy nincs tapasztalatom, de mivel gyógytornász vagyok én is, hagy legyen már az én dolgom, hogy melyik kérdésre válaszolok.Én baromságnak tartom, és nem fogunk neki venni.Eleget fog esni szegény járástanulásnál enélkül is. Ez kb. olyan mint a bébikomp..

A kérdező gyerekének se jött be, talán nem véletlenül.De mivel minden baba más személyiség, elhiszem, hogy vannak gyerekek, akik élvezik.

2011. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia, én kaptam a kisfiamnak, olcsó tescosat és nem esik vele orra és nem is esett soha, ugyanis annak is megvan az ideje, hogy mikor lehet neki odaadni. Az egyik válaszoló jól írta, amikor már a bútorokba kapaszkodva biztosan jár, nem feláll, hanem lépked a bútorok mellett biztonságban. Látni fogod a babádon majd. Az én kisfiam nagyon szereti, játékok is vannak az elején.

Az utolsónak üzenem, hogy a komp és a járássegítő közel sem egyforma és össze sem hasonlítható! A fejlődésneurológusunk kimondottan javasolta a járássegítő MEGFELELŐ IDŐPONTBAN való esetleges használatát, mert minden baba maga dönti el, hogy kéri, vagy sem. De a kompot kimondottan ellenezte és tiltotta!

Én elölhagytam a fiamnak, felfedezte, megszerette és tologatja a mai napig :-)

2011. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!