Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is nagyon okos...

Szerintetek is nagyon okos korához képest?

Figyelt kérdés
Játszótéren voltunk reggel a kisfiammal és volt egy anyuka az ő egy éves fiával. Mondanom sem kell, meglepődtem amiket mesélt és mutatott az anyuka a kisfiúról. Ha szólnak neki tapsol, pápázik, ami ugye ebben a korban természetes. Viszont ha bekakil ütögeti a pelust és mondja, hogy kaka. Ha elkéri az anyja a labdát akkor megkeresi és hozza. A cumit is kérésre odaadja. Ha beküldi a szobába akkor bemegy. Leszáll a kismotorról, a kutyára mondja, hogy ku, tudja mi az a lámpa. Az én kisfiam ilyesmiket még egy évesen nem tudott.
2011. szept. 19. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Jaj, nehogy ráparázz már erre!

Majd a tiéd is fogja ezeket csinálni!

Nem egyformán fejlődnek a gyerekek! Ezt kéne végre megérteni!

2011. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocsi, nem dicsekedni akarok, de az én lányom is tudja ezeket, szerintem ez normális, habár a kisfiúk késöbb érnek ugy hogy nagyon ügyes a srác.
2011. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jajj nem, félre értettétek! Én tökéletesen megvagyok elégedve az én kisfiam tudásával, nem ezért tettem fel a kérdést.Csak kíváncsi voltam, hogy csak én hüledezek, vagy szerintetek is okos kisfiú. Még csak múlthéten töltötte az egyet.
2011. szept. 19. 10:09
 4/9 anonim ***** válasza:

pedig dicsekszel, nem mindegy:-)


kérdező: van ilyen van olyan gyerek.

Nekem ikreim vannak és az egyik 2 hónappal előrébb van mindenben, a másik meg a korának megfelelően fejlődik kábé. és mindkettő nagyon okos, ilyen szempontból nincs különbség!

2011. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg minden baba más, ne hasonlítsd össze őket! Meg minden baba más területen ügyesedik.

Pl. az én 7 hónaposom tudja, hogy hol a vonat (sínek mellett lakunk- meg nem mutatja, de odanéz), hol a cica, a kutya, a lovacska.

A cicára azt mondja "tyatya", a bácsira, hogy "bá". De mozgásilag baromira nem kapkodó típus. Ha leteszem, elforog ő a szőnyegen, de hogy megpróbáljon más mozgásformát is, az tőle távol áll. :)

Pl. barátnőm babája 7 hónaposan már tapsolt, az én lányomnak esze ágában nincs. Mégsem aggódom. Az a kislány pl. alig "beszél", jóformán hangja sincs. Szóval nincs két egyforma baba, ne aggódj emiatt! A te babád is fogja csinálni, csak várd ki türelmesen!

Én pl. annak idején az őrületbe kergettem anyukámat azzal, hogy 8 hónaposan elkezdtem beszélni, 1 évesen már közöltem, hogy "Anya, bekakiltam, tegyél tisztába!". De azért sosem szóltam, hogy kaki lesz, és jó lenne a bili. :D

2011. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, bocs. Most látom a kommentedet. Akkor nem aggódsz, nagyon helyes. :D

És igen, ügyes baba az a kisfiú. :)

2011. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 10 hónaposan mondta a lámpára, hogy pa, és közben mutatta is. 13 hónapos, és ha tele a pelus, markolássza, integet, pá-pázik. Csipp-csipp csókázik,stb. A szavak elejét mondja, pl.: sze (szeretném); tök; káp (káposzta); tábl (tábla), ilyenek. Utánozza az oroszlán és a farkasüvöltést, a kutyát, a halat, kacsint, persze két szemmel :-)

Nekem ezek tök normális dolgok. Ismerek olyan hozzá hasonló kisfiút, aki sokkal többet beszél és ügyesebb, mint az én fiam. Én nem parázok semmin. Olyan ütemben fejlődik, ahogy kell. Van aki előbb érik, van aki később. Ja és 10 hósan már ment.

2011. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban minden gyerek máshogy fejlődik, ki ebben ki abban ügyesebb. Bár őszintén, az én kisfiam is tudja azokat amiket leírtál. (egy éves)
2011. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kislányom egy évesen ezeket a szavakat használta tudatosan:baba,mama,papa,dédi,fáni,vau-vau,nem-nem,elment(nt-t elharapta még)

kb.6-7 állatnak tudta a hangját utánozni és tudja és mutatja a saját testrészeit,ha bekakált jött és mondta,hogy be-be,bármit kértünk és ismerte az tárgyat azt odaadta...

Ma 15 hónapos és megérteti magát szavakkal,amiket természetesen nem mondatokban használ,de hatalmas szókincs van!!!!Viszont 15 hónapos létére még nem tud menni:DDD


Ezzel csak azt akartam mondani,hogy nincs két egyforma baba,az enyémnek pl.az agya van előrébb...míg a Te babád Kedves Kérdező, 1 évesen meg már biztosan szaladgált ....

2011. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!