Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ettől korához képest...

Lehet ettől korához képest fejletlen egy gyerek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A családomban megtörtént dolog, amiről szó van. A testvérem lassan 3 éve szülte meg a lányát. Teljesen rendben zajlott a szülés. Szép , érett csecsemőt hozott világra. A teje viszont nagyon nehezen indult be és végig nagyon kevés is volt neki. A szoptatási idő alatt naponta csak 10-20 ml-ket tudott lefejni. A baba az első hónapban folyamatosan fogyott, még 5 hónaposan is alig volt 4és fél kiló. A gyerekorvos nem engedte, hogy tápszert adjon neki. Így nem kapott semmilyen kiegészítést a Manna. Most -mint írtam- nemsokára 3 éves lesz, de testileg egy másfél, 2 éves gyerek szintjén van és szerintem beszédfejlődés tekintetében is el van maradva, mert beszélni sem nagyon tud, csak pár szót. És csak 1 szavas mondatokat használ, de inkább mutogat. Felmerült bennem, hogy mindez talán a csecsemőkori "éhezésnek" lehet a következménye. ????
2011. aug. 4. 01:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedték a tápszert??? :O Ne már!!!
2011. aug. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyet még nem hallottam! :/

De hogy élte egyáltalán túl a kislány? 10-20 ml naponta? Nem hiszem el, hogy mást nem evett, csak pár kanálnyi tejet...

És nekem az is sántít, hogy az orvos ezt mondta volna.

Vagy a nővéred értett félre valamit, vagy csak nektek mondta ezt, de itt valami nem stimmel.

2011. aug. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát , hogy is mondjam. "Leüvöltötte a fejét", mikor felvetette a kérdést az orvosnak. Én az elejétől kezdve mondtam neki, hogy mindenképpen adjon a babának valamennyit és ne mondja meg a dokinak. A védőnője is azt mondta, hogy ne adjon és ezért döntött úgy, hogy nincs szükség rá.

De nem az ilyen jellegű válaszokra vagyok kíváncsi... bocsi.

2011. aug. 4. 01:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor h válaszoljak is, lehet, nyilván. Gyerekkel ugyan nincs ilyen tapasztalatom, mert általában nem éheztetik őket, de azok a macskák is nagyobbra nőnek, akik egész kicsi koruktól normális dús táplálékot kapnak, illetve akik nem azok kisebbek és vékonyabbak, a szőrüknek is több idő kell h szép legyen. Szóval: igen, minden bizonnyal lehet ez az ok!
2011. aug. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó, rendben, bocsi, de ettől még fura, mert pár csepp tejjel nem lehet túlélni az első pár hónapot.

De biztos, hogy van összefüggés szerintem a hiányos táplálás és a probléma között.

2011. aug. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így igaz, ahogy a másik válaszoló írja!

Kiskutyáknál is, ha az első időszakban, akár csak az első 1 hétben az egyik picit kevesebbet szív, mint a másik, mert a nagyobb elnyomja, és nem figyel erre oda a gazdi, akkor SOHA nem lesz már akkora, mint lehetett volna, mindig is alacsonyabb lesz a többinél, behozhatatlan az elmaradás, hiába születtek egyforma méretekkel.

Gyerekeknél csak feltételezem, hogy így van, hiszen nem követtem nyomon több tucat gyerek táplálását, fejlődését, meg náluk ugye hosszabb ideig is tart a fejlődés, nem 1 évig, de ez alapján biztos vagyok benne, hogy kihatással van az éhezés, főleg ha ez az első időszakban történik.

2011. aug. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De nem is kell 1 hét, pár nap is elég kutyáknál.

Gyerekeknél pedig pár hónap rosszul táplálás ilyen fiatal korban is rájuk nyomja a bélyegét a későbbiekben.

Szerintem.

2011. aug. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyivel született?Mert ezt jó lenne tudni.
2011. aug. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
3420g, 53cm
2011. aug. 4. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!