Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elegendő a tudása...

Szerintetek elegendő a tudása a korához képest?

Figyelt kérdés
17 hónapos lesz a kislányom és ezeket tudja: régen megy már, futni is tud a maga módján és felfelé kicsi segítséggel, de néha egyedül is váltott lábbal megy a lépcsőn. Minden hová felmászik, ég a konyhaszekrényre is próbál. Egész nap pakol, és veszi elő a cipőimet és húzza a lábára, abban megy. Szívesen nézi magát a tükörben, és bohóckodik. Pápázik, tapsol, piszézik, viszont nem beszél csak kb 5 szót, pedig többet is tudott,csak ezek valahogy eltűntek. A bilin ül, ha ráültetem, néha pisil is.Egyes testrészeit megmutat, ha kérem. Játékait idehozza, vagy helyreteszi, ha kérem. Sok mindent megért már. Szeret játszani a formabedobóval, de nem mindig találja el elsőre, viszont próbálkozik. Imádja a babákat, és a plüss állatokat szeretgetni, puszilni, és hejtézni, ugyan így a hasonló korú gyerekeket. Szereti még a képeskönyveket, és a konyhaeszközöket és a labdát. Szeret segíteni porszívózni, port törölni stb... Utánoz egy csomó dolgot, ami tetszik neki, pl. a leves szürcsölését. Nagyjából ennyi... Az érdekelne, hogy ez elegendő-e vagy ennél többet kellene tudnia. Egyébként nagyon érdeklődő, és szereti a felnőttek tevékenységét megfigyelni.
2011. okt. 18. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan h KELL.

örülj neki h ennyit tud,kisfiam ebböl sokat nem tudott,viszont szépen beszélt.

2011. okt. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szeritnem tokeletes. Nagyon ugyes babad van, ne aggodj. Kisfiam ennyi idosen nemhogy 5 de meg egy szot sem mondott. :)) Ehez kepest most mar 20 honapos es be nem all a szaja. :))
2011. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a fiamhoz "hasonlítjuk", akkor nagyon is elég amit tud, mert ő 20 hónapos múlt, és nem beszél, a bili még gondolatba se került...

Ha egy tegnapi kérdéshez "hasonlítjuk", ahol az egy éves baba minden testrészét és tárgyakat nevez meg, akkor meg rohadtul le vannak maradva...


DE!!!! Ugye mindannyian tudjuk, hogy nem szabad hasonlítgatni a babákat, mert mind máshogy fejlődik. Ki ebben, ki abban ügyes. És nincs ezzel semmi baj! Nagyon ügyes a kislányod, ugyanúgy ahogy az én fiam is, és a tegnapi egy éves kisbaba is! Csak mind másban ügyes!


Mi felnőttek sem vagyunk egyformák! A férjem pl. a 4. diplomás képzést fogja hamarosan befejezni, rettentően okos eszes ember. De nyelvérzéke szinte egyenlő a nullával, és nagyon nehezen tanul nyelvet. Nekem meg inkább a nyelv tanulás megy jobban, mint az első diplomám megszerzése. Nem vagyunk egyformák!

2011. okt. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tegnap a védőnő azt mondta, hogy nagyméretű kirakót kellene a helyére tennie. Nem tudom pontosan milyen kirakóra gondolt, de ha puzzle, akkor ezt még korainak tartom, vagy nem az? A kislányom nem tudja mindenesetre.
2011. okt. 18. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 18 hónapos.

Pontosan ezeket csinálja.

Mondjuk ő a formabedobóban már profi, de a bilivel még csak játszik. :)

Beszélni még nem akar - kb. 10 szó van, ami értelmes, a többit a maga nyelvén mondja - , úgyhogy nagyon várom már, hogy mikor lesz ebből értelmes beszéd. :D

2011. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!