Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol találok olyan oldalt a...

Hol találok olyan oldalt a neten ahol meg tudom nézni h egy babának mennyi az ideális napi táplálék a súlyához és a korához képest?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ideális, amíg nincs hozzátáplálás 120-180 gramm szorozva a súlyával. Ez a napi adag, aztán ezt kell osztani az evések számával. Mivel így nehéz számolni, 150Xsúly, osztva az étkezések számával a legpraktikusabb.

Nekem a dokink 2 hónap után azt mondta, hogy már nem kell ezzel foglalkozni, annyit egyen, amennyit akar, illetve ha nem bír ki 3 órát, akkor közben teáztassam, igaz 7 hetes korától tápszeres lett, mert elapadtam.

Ha igény szerint szoptatsz, akkor is szerintem ennyi a napi adag átlagban, de lehet, hogy nem 8-szor, hanem többször eszik kevesebbet. Én, amíg tudtam nem szoptattam igény szerint, sőt a lányomat keltegetni kellett enni, mert kicsit sárga volt, és 3 kg alatt született.

Egyébként, ha tápszert eszik, vagy azt is a szopizás mellett, a dobozon rajta van, hogy mennyi az adag, de az én lányom sosem ette meg a korának megfelelő adagot, ehhez képest szépen fejlődik, tehát nem szentírás amit írnak.

A súlygyarapodás fontosabb, mint az, hogy mennyi kajától fejlődik, én úgy tudom, hogy első hónapokban 500-600 grammnyi hízás szükséges, illetve fél éves koráig legalább meg kell dupláznia a születési súlyát. De ez babánként eltérő, a lányom 4 hónapos korára már duplázott, utána már nem gyaropodott olyan gyorsan.

Később, ha már hozzátáplálsz azt mondják, hogy egy bébiétel mennyiséggel lehet kiváltani egy étkezést, ami megint csak egy átlag megállapítás, gyerekenként eltérő lehet, illetve vannak időszakok, pl. most a nagy melegben, amikor kevesebbet eszik, de többet iszik a pici.

Igaz nem adtam webhelyet, ahol ennek utána nézhetsz, azért remélem segítettem valamennyit. Én nem keresgéltem emellett semmit.

2010. aug. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat,nagyon hasznos volt.
2010. aug. 15. 10:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!