Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A szülésznőm minden...

Anyukák! A szülésznőm minden egyes találkozáskor megrenget bennem valamit. Vélemény?

Figyelt kérdés

Sokat olvasom az oldalt, "tanulok" belőle, de még akárhányszor rákérdezek valamire a szülésznőmnél, ellentmondásokba ütközök, amelyek a következőek:


Baba hordozó: Állítása szerint káros a baba gerincének, az új szülöttnek fél éves koráig kemény, vízszintes felületen kell feküdni, ha nem akarom, hogy úgy nézzen ki felnőtten, mint egy kérdőjel.


Baba víz: Káros az egészségre a rengeteg benne lévő ásványi anyag miatt, mert ezek túlterhelik a szervezetet, főleg a vesét. Szerinte a legideálisabb a felforralt csapvíz, mert az pont optimálisan tartalmazza azokat az ásványi anyagokat, amennyi a szervezetnek kell. Azt is mondta, hogy poshadt, állott vízért adunk ki ezreket.


Elevit is egyéb multivitaminok: Elmondása szerint évekkel ezelőtt a bébik normális születési súlya 3000-3500 gramm körül mozgott, de mióta ezek bejöttek, "felfújódtak" a babák, 4,5-5 kilósokra, ami nem csak nehezíti a szülést nekünk, de a babámra is veszélyes, mert nagyobb a komplikációk lehetősége. Véleménye szerint egy jó étrenddel megvan a babának elegendő tápanyagbevitel is.


Szerintetek? Szedek 2 naponta 1 Elevitet (UH-n a babámat 4 kilóra saccolják), de akkor most ne vegyek bébihordozót?


2011. szept. 9. 15:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Hordozó helyett lehet használni autóba köthető mózeskosarat.

A csapvíz felforralva tökéletes.

Vitaminok...én egy sima aloés multivitamint szedtem.3,5 kg-os egészséges babám született.:)

2011. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
47%
Én a hordozóhoz szolnék hozzá. Az én kicsikém mikor megszületett nem maradt el a mózesben. Sétához a hordozót kellett használnunk, mert abban érezte jól magát, biztonságban. A mozesben ingott ide-oda és nem szerette.
2011. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is, köszönöm a válaszokat :) Akkor többé-kevésbé a szülésznőm jókat mondott.

Természetesen a vitaminokat ő is mértékkel, és a babahordozót is csak szükség esetére ajánlja, semmiképpen sétákhoz. Megkérdeztem a babahordozóról egy ortopéd szakembert, ő is pepitában ezt mondta, illetve hozzátette, hogy a gerincgörbületek megfelelő kialakulása érdekében van szükség az egyenes felületre, és hogy ne terhelje le a baba gerincét. És hogy a baba hordozótól kialakulhat akár sérv is, és porckorong kopás is.

2011. szept. 10. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!