Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A szülésznőm minden...

Anyukák! A szülésznőm minden egyes találkozáskor megrenget bennem valamit. Vélemény?

Figyelt kérdés

Sokat olvasom az oldalt, "tanulok" belőle, de még akárhányszor rákérdezek valamire a szülésznőmnél, ellentmondásokba ütközök, amelyek a következőek:


Baba hordozó: Állítása szerint káros a baba gerincének, az új szülöttnek fél éves koráig kemény, vízszintes felületen kell feküdni, ha nem akarom, hogy úgy nézzen ki felnőtten, mint egy kérdőjel.


Baba víz: Káros az egészségre a rengeteg benne lévő ásványi anyag miatt, mert ezek túlterhelik a szervezetet, főleg a vesét. Szerinte a legideálisabb a felforralt csapvíz, mert az pont optimálisan tartalmazza azokat az ásványi anyagokat, amennyi a szervezetnek kell. Azt is mondta, hogy poshadt, állott vízért adunk ki ezreket.


Elevit is egyéb multivitaminok: Elmondása szerint évekkel ezelőtt a bébik normális születési súlya 3000-3500 gramm körül mozgott, de mióta ezek bejöttek, "felfújódtak" a babák, 4,5-5 kilósokra, ami nem csak nehezíti a szülést nekünk, de a babámra is veszélyes, mert nagyobb a komplikációk lehetősége. Véleménye szerint egy jó étrenddel megvan a babának elegendő tápanyagbevitel is.


Szerintetek? Szedek 2 naponta 1 Elevitet (UH-n a babámat 4 kilóra saccolják), de akkor most ne vegyek bébihordozót?


2011. szept. 9. 15:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

15:19-es a számból vette ki a a szót. Egy az egyben bemásolhatnám, amit írt.



***

Vitamint egyáltalán nem szedtem, 39 hét 5 naposan 4300 grammal született a lányom.

2011. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

" Bébi hordozó akkor káros,ha sok időt tölt benne a baba.Tényleg csak hordozásra használd,és 45 percnél többet,ha lehet ne legyen benne egyszerre.

A babavízzel szerintem semmi baj nincs,de én sajnálom rá a pénzt.Semeddig nem tart reggel forralnom egy adagot.

A vitaminok nem ártanak,sőt sokaknál hasznosak,és ha körülnézek a környezetemben nincsenek óriásbébik,tehát nincs összefüggés(bár sokan állítják,ez tény).2


ezzel a hsz-sal értek egyet :))

2011. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Hordozó: A babád a hordozóban hasonló pózban lesz, mint most a pocakodban,kicsit összegömbölyödve. Csak akkor vegyél hordozót, ha autóval jártok majd. És gondolom nem a fél életeteket töltitek majd az autóban. Nem hiszem, hogy baja lesz a babádnak. Otthon teljesen felesleges hordozót venni. Én pl pihenőszéket, vagy ha nyügi volt hordozókendőt használtam.


Babavíz: Ha szoptatsz majd, teljesen felesleges bármilyen víz. Aztán pedig ha már nem, vagy elkezditek a hozzátápit akkor meg teljesen jó a forralt csapvíz. Először én is vettem babavizet, de aztán rájöttem, hogy az is csak macera. Ha felbontod utána hűtőben kell tartani és 24 óra elteltével pedig forralni kell azt is. Tehát én inkább csapvizet forralok és csak ha megyünk valahova akkor viszünk babavizet.


Elevit: Én kb a 20. hétig szedtem az Elevitet, addig is csak heti 3 szemet. Aztán már azt sem. Az én orvosom is azt mondta, hogy ha megfelelően táplálkozom és megfelelően fejlődik a babám nem kell. A kisfiam 3350g-mal, 53 cm-rel, makkegészségesen született.

2011. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Kaptam babahordozót a lányomnál,amibe,mikor a kórházban beleraktam,nagyon idétlenül nézett ki és a feneke sem ért le az aljára,ezért raktam bele egy pici takarót összehajtva.

Babavizet sose vettem és most sem fogok.

Az ELevit vagy bármely más terhesvitamin elég sok kismamánál bizonyított,hogy nagy babát képes produkálni.Nekem mind a 2x csak a 6. hónapig kellett szednem.Vagyis inkább én akartam addig szedni és csak a 3. hónaptól szedtem.

Lányom 3250 grammal született én meg csak 154 cm vagyok és nagy volt hozzám képest a baba. :)

A fiam pár napon belül születik,de ő sem lesz kis súlyú! :D

2011. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Egyet értek a szülésznőddel, bár kicsit kategorikusak a kijelentései, és vannak helyzetek, amikor nem lenne igaza, de alapvetően szerintem megalapozott, amiket mond. Pl. van, akinek tényleg szüksége van a plusz vitaminokra, mert nem tudja megoldani, hogy ne legyen egyoldalú a táplálkozása, stb. Én egyik gyerekemmel sem szedtem. A csapvizet forralom teához, tápszerhez, néha Jana, ha muszáj. A hordozót az autóban használjuk, nem túl gyakran, és nem hosszú időre, arra találták ki, illetve kötelező is, tehát no comment.

Boldog babavárást, és jó egészséget nektek!

2011. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én a hordozóhoz szólnék hozzá.

Nekünk kényelmetlennek tűnhet,de a csecsemőknek NINCSENEK gerincgörbületeik,a legelső (nyaki) is csak akkor kezd el kialakulni,ha hason fekve már emelgeti a fejét a gyerek.

Ettől fügüggetlenül mozgásfejlődés szempontjából a legjobb kemény ,egyenes talajon fektetni a babákat. A hordozóban nem fekszik egész nap (legalább is merem remélni,hogy senkinek nem jut eszébe ilyet csinálni!). Az autóba kötelező,ha nincs autó akkor teljesen felesleges.

Babavízről (is) megoszlanak a vélemények, szerintem iszonyatos lehúzás,forralt csapvíz tökéletes a csecsemőknek (legalábbis a mi országunkban).

Mellesleg ásványvíznek hivatalosan az olyan vizeket lehet(ne) nevezni,aminek 1000 mg/ liter felett vna az oldott ásványianyag tartalma,ergo az emberek 70%a egyébként is a nagy büdös semmiért fizet,ugyanis az olcsóbb vizben elhanyagolható mennyiségű ásványianyag van.(4-500 miligramm,ez tényleg csak a csecsemőknek elég)


Multivitaminokról nem tudok nyilatkozni,cska annyit,hogy a dietetikusok még nem fedeztek fel más magyarázatot a hízásra (egy egészséges embernél),azon kívül,hogy több kalóriát visz be valaki,mint amennyit elhasznál.

Ez smemilyen vitaminnal nem lehetséges a tudomány jelenlegi állása szerint. A tablettának maximum a cukormáza tartalmaz kalóriát.Étvágyat viszont csinál(hat)nak,főleg a b vitamin,meg a hormonális változások miatt hajlamosak vagyunk mi kismamák többet enni,aztán a vitaminra fogni a felszedett kilókat:D

Egyébként a születési súlyt nagyrészben a genetika határozza meg,ha egyébként egy normális lefolyású (egészséges méhlepény,átlagos egészségügyi állapotban lévő anyuka) terhességről beszélünk.Persze ha az anya szélsőségesen táplálkozik,vagy éhezik akkor ez megmutatkozhat a gyerek súlyán. Igazából ez nem a mi kontinensünkön jellemző,más életkörülmények kellenek ehhez.(hál isten)

2011. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik előző hozzászóló vagyok.

Úgy látom félreértések vannak a hordozóval kapcsolatban.

Nem közvetlenül az a gond vele, hogy milyen alakban ül, vagy félig fekszik benne a baba, hanem az, hogy ez a pozíció terheli a gerincét. Ez persze addig érvényes, amíg nem tud magától felülni.

Szóval kényszerből kizárólag az autóban tanácsos használni. Ezért vannak a mózeskosaras babakocsik. Sétálni, bevásárolni lehet a mózeskosaras babakocsival.

2011. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
47%

1, Babahordozó. Ha utazni kell, akkor nincs mese, használni kell. Barátnőm használta napközben is, hogy a baba szeme előtt legyen és ne sírjon a pici. Gyönyörű a kisfia gerince.

2, Babavíz. Semmivel sem rosszabb mint a csapvíz, viszont többször ellenőrzik. Nekem drága, én reggel forralom a napi adagot.

3, Elevit és egyéb mamavitaminok. Évekkel ezelőtt a babák normális születési súlya 3000-3500 gramm volt, mert nem éltek az emberek jóléti társadalomban. Anyáink idejében és még az én gyermekkoromban, bizony csak télen lehetett pult alól banánt , narancsot kapni. Nem volt télen paprika, paradicsom, saláta. Nem volt százféle felvágott, joghurt, gyümölcslé, müzli, üdítő. A babák súlyának növekedése tehát nem a mesterséges vitaminoknak, hanem az életmód jelentős változásának tudható be. Én minden várandósságom alatt (négy volt) minden nap szedtem Elevitet és a legnagyobb babám 2900 grammal lett. A baba súlya alkati dolog.

2011. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
47%

Babahordozok ugy lettek gyartva, hogy megfeleljenek az elvarasoknak es rajuk vannak irva a szabalyok, hogy mennyit lehet benne a baba.

Babavizek be vannak vizsgalva es datumozva. Ki vannak vonva belolle azok az anyagok amelyek megterhelnek a baba vesejet. Ezert babaviz es ezert nem adunk asvanyvizet mert abba tenleg tobb az asvanyi anyag. En nem tekintettem meregnek a babavizet de ennek ellenere forralt csapvizet kapott a babam mert draga volt az en zsebemnek a babaviz.

A vitaminra ra van irva, hogyan kell szedni es mennyit. En napi 1 vitamint szedtem a kezdetek ota es 3150g-mal szuletett a kisfiam 49cm-vel. Tehat nem volt nagy.

Rengeteg mindent fogsz meg hallani es annyi tanacsot fogsz kapni, hogy azt el sem hiszed. Egyik sem fog hasonlitani a masikra. Valaszd ki azt amelyik neked a legszimpatikusabb es amelyiket te helyesnek tartod. Mert maskent megorulsz majd. :)

2011. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is szedtem elevitet (az utolsó hetekben már nem), 3.090 g lett a kislányom, és közel 4 kilóra saccolták az ultrahangok alapján. A terhességem utolsó heteiben heti 1x ultrahangon megnézték a babát a vesemedence-tágulat miatt. (Szerencsére mire megszületett, a tágulat sem volt már sehol :-))


Egyébiránt én is forralt csapvizet adtam a babának 6 hónapos korától, aztán kicsivel 1 éves kora előtt kezdtük el inni a Jana vizet, most meg 13 hónaposan rendes csapvizet iszunk, mert jó a minősége.


Ha nem állandóan babahordozóban tartod, akkor nem valószínű, hogy ártasz a babának (egyébként autóban szállítani kell valahogy). Sétához a mózeskorasas megoldás a legjobb az első hónapokban.


Jó babavárást! :-)

2011. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!