Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A szülésznőm minden...

Anyukák! A szülésznőm minden egyes találkozáskor megrenget bennem valamit. Vélemény?

Figyelt kérdés

Sokat olvasom az oldalt, "tanulok" belőle, de még akárhányszor rákérdezek valamire a szülésznőmnél, ellentmondásokba ütközök, amelyek a következőek:


Baba hordozó: Állítása szerint káros a baba gerincének, az új szülöttnek fél éves koráig kemény, vízszintes felületen kell feküdni, ha nem akarom, hogy úgy nézzen ki felnőtten, mint egy kérdőjel.


Baba víz: Káros az egészségre a rengeteg benne lévő ásványi anyag miatt, mert ezek túlterhelik a szervezetet, főleg a vesét. Szerinte a legideálisabb a felforralt csapvíz, mert az pont optimálisan tartalmazza azokat az ásványi anyagokat, amennyi a szervezetnek kell. Azt is mondta, hogy poshadt, állott vízért adunk ki ezreket.


Elevit is egyéb multivitaminok: Elmondása szerint évekkel ezelőtt a bébik normális születési súlya 3000-3500 gramm körül mozgott, de mióta ezek bejöttek, "felfújódtak" a babák, 4,5-5 kilósokra, ami nem csak nehezíti a szülést nekünk, de a babámra is veszélyes, mert nagyobb a komplikációk lehetősége. Véleménye szerint egy jó étrenddel megvan a babának elegendő tápanyagbevitel is.


Szerintetek? Szedek 2 naponta 1 Elevitet (UH-n a babámat 4 kilóra saccolják), de akkor most ne vegyek bébihordozót?


2011. szept. 9. 15:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szia, én napi 1 gravidat szedtem, kivéve az utolsó hetek, akkor már nem. 3410gr lett a kisfiam, szerintem sok olyan vitamin van amit nem tudsz normál étkezéssel bevinni, mert pl. egy adott ételből kilókat kellene enned. Hordozót akkor vegyél,ha autóhoz kell. Egyébként szerintem babakocsi és max egy hordozó kendő kell. Babavíz, amiíg szoptatsz,úgysem kell más. Utána ha nagyobb lesz,adhatod neki, de ez úgyis kialakul.
2011. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Én kétnaponta szedtem az Elevitet, és a másik napon (mikor nem Elevitet vettem be) akkor egy Folsavat. Az Elevitet csak a 28. hétig, mert akkor a dokim mondta, h nagy a baba, szerinte ne szedjem tovább. 3330 gr-mal született, teljesen átlagos, normális súllyal.


Babahordozót használtuk, anélkül ugyanis nem tudtunk volna elmenni vásárolni. (Kb. heti 2-3x volt benne fél-egy órát, nem lett kérdőjel a gyerekből) Most 3 éves.


Babavíz. Csak akkor vettem, ha utaztunk (tápszeres volt) és abból csináltam a tápiját és a teáját 1 éves koráig. Ha itthon voltunk, akkor forralt, hűtött csapvizet kapott.


Szóval ésszel-mértékkel.

2011. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A babavíz kimondottan alacson ásványianyag tartalmú, ill. nátriumszegény. Pont ezért adható a babáknak (pl a szentkirályi össz ásvűnyianyag tartalma 400-500 mg között van, míg pl. a balfi 1500 mg körüli, ami nem is javasolt a babáknak)

A babhordozóban sztem is elég szerencsétlenül néz ki egy gyerek. Nekem egyik sem szeretett benne lenni. Persze autóban jó, de csak akkor van benne a baba, amúgy bölcső, ágy, vagy a mózeskosár. A gyermek ortopédust amúgy megkérdeztem, azt mondta, úgy van kikpezve, hogy nem káros a baba gerincének. Viszont a hordozókendőkben is gombócban van a baba, mégis ősidők óta a legbeváltabb hordozás...

Kismamavitamin: elsőbabával végig szedtem, napi 1-et. A lányom 4 kilóval született, 39+4 hetesen. (én 165 cm vagyok, szülés után 55 kiló voltam, tehát nagy gyerek).

A dokim azt monda, télen, amikor nincs friss idénygyümi és zöldség, érdemes szedni, viszont ilyenkor nem, mert a kiegyensúlyozott táplálkozással elegendő vitamin jut a szervezetbe. Ezért a második babámmal csak az első 4 hónapban, meg az utolsóban szedtem, aki 3,6 kilóval született...

2011. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

1. hordozó! Ha elárulja,hogy hogy vigyem a babát a kocsiban, akkor megteszem. De 30 km-ert nem tervezem tolni a kocsit!:)

2. Babavíz: nem tudok nyilatkozni és nem tartom értelmes dolognak azért nem adom. Víz forralva nálam is!

3. Én nem állítom,hogy a vitaminoktól nagyra nőnek a babák. Barátnőm végig szedte és kicsi babája lett. Én viszont nem szedtem semmit, csak figyeltem,hogy mindent bevigyek, ezt a dokim 3-szor is ellenőriztette vérvétellel. Minden ok volt, baba mérete megfelelő. Szóval ezt én is úgy gondolom,hogy ha nincs kiugró vitaminhiánya az anyának már alapból, akkor a folsavon kívül nem kell más. Bár nyáron nyilván könnyebb a vitamint bevinni!

2011. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

Bébi hordozó akkor káros,ha sok időt tölt benne a baba.Tényleg csak hordozásra használd,és 45 percnél többet,ha lehet ne legyen benne egyszerre.

A babavízzel szerintem semmi baj nincs,de én sajnálom rá a pénzt.Semeddig nem tart reggel forralnom egy adagot.

A vitaminok nem ártanak,sőt sokaknál hasznosak,és ha körülnézek a környezetemben nincsenek óriásbébik,tehát nincs összefüggés(bár sokan állítják,ez tény).

2011. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%
A szulesznonek lenyegeben igaza van, de lehet rajta korrigalni a sajat szank ize szerint. Pl vehetsz hordozot, de tegyel bele vmi pledet, ahol a hordozo megtorik es a hatat egyenesiti. Hordozot amugysem hasznalsz egesz nap. A vizzel kapcsolatban igaza van. Tul sok asvanyi anyag vesekovesedest is okoz vmint a tejben, tapszzerben ugyis van elegendo. Draga is. A terhessegi vitaminokat csak azert talaltak ki, mert az ember rosszul taplalkozik es ezzel probalnak meg vmi pluszt adni a babanak. Igazabol olyan embernek kell szednie, aki egyoldaluan taplalkozik v terhessegi szovodmenye van (diabetesz, hipertonia)
2011. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

Nagy mázlid van!!!!

Teljesen normális és értelmes a szülésznőd!!!!

Ezen válaszai alapján talán még másban is halgass rá!!!!


Ne felejtsd el, hogy ide nem szakemberek írnak. Az nem mindig jelent eleve jót, ha valaki felnevel x gyereket. Ha buta valaki, akkor sok gyereket fel tud nevelni bután.

De ha nem is azt veszem, hogy poshadt babavíz (mert lehet, hogy ez tényleg túlzás :) ), minek vennéd meg, ha 24 órán belül fel kell azt is forralnod. :) Ráadásul nem is iszik még annyit egy kisbaba. Ha szoptatni fogsz, hónapokig semmi mást nem is kell neki adni.

Szerintem az Elevitet is rég abba hagyhadtad volna, főleg mert nyáron egy csomó mindent ehetsz, de e miatt már fölösleges paráznod. :)

A vízszintes helyzetet vedd komolyan!!! A legkisebb pára sem jó neki (ezt azért írom, mert olvastam itt "okos" párnás anyukát). 1 cm is számít. A feje alá tegyél textil pelust félbe hajtva, úgy, hogy a 4 sarkára varrsz kötözőt, hogy jó feszesre ki tud kötni az ágyban, így ezeket könnyen cseréled a bukások alkalmával. Azért kell kikötni, hogy ne gyűrje be az orrába, vagy a szájába.

Én kendő párti vagyok, de van olyan bébihordozó, amibe vízszintesbe tudod fektetni.

Vagy Te arra gondolsz, amit a kocsiba kell tenni? Mert a kocsikázások miatt kell az is, viszont amikor sétálsz vele NE ABBA TEDD!!!! Látok én is sok anyukát, akik a babahordozóban tologatják a gyereküket. Olyankor nagyon sajnálom a babákat...

Én is utána néztem ennek, mert hosszú útra kellett mennünk és éreztem, hogy nem tesz jót a babának. Találtam is olyan oldalt, amin ecsetelve van, hogy mennyire nem jó a baba vázrendszerének.

Bocs a hosszú válaszért. :)

2011. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen hozzáértő a szülésznőd! Mondjuk én a vitaminok szedése mellett sem tudtam produkálni 3550 grammnál többet, de ez ugyebár genetika is. Hordozót csak és kizárólag autóban használj, amúgy nem is kedvelték a gyerekeim sem túlzottan. Bébivízről az a véleményem, hogy minek vásárolgatnék olyat, amikor azt is forralni kell egy nap múlva, max. akkor adtam ilyet a gyerekeknek ha gyorsan kellett szomjat oltani, nem volt idő forralgatni.
2011. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondta ezeket anno a védőnő. A babahordozót, ha autóba kell nem tudod kivédeni, de nekem azt mondták az aljára rakjak párnát(így nem görbül a kicsi háta annyira) és amint lehet, vegyem ki és fektessem vízszintbe.

A vízről is ezt mondták, kérdez rá, hogy nálatok milyen a víz minősége, és ha jó akkor tényleg kár a babavíz.

A terhes vitaminról én is hallottam rosszakat...a fiammal nem szedtem semmit minden tökéletes volt, most viszont(29h k.m. vagyok) muszáj szednem, mert a vérvételből kiderült, hogy erős vitamin hiányom van.

Szerintem beszélj mással is:-)

2011. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Hordozóba plédet, hogy egyenes legyen??? Hülyeség! Egyébként meg a babák gerince C alakú, ahogy a hordozó is, tehát nagy kárt nem tesz benne. Természetesen alváshoz, sétához ne használd!
2011. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!