Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos múlt a kislányom...

11 hónapos múlt a kislányom és még nem mászik. Volt másnak is így?

Figyelt kérdés
Forog, kúszik, hintázik, mozgékony. Mindenki azt kérdezgeti, hogy "de ugye már kapaszkodva föláll". Engem nem zavar, mert majd fejlődik a maga ütemében, de már lassan 1 éves.
2011. szept. 8. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:

A sógornőm kisfia nem csinált semmit 11 hónapos koráig (nem is kúszott csak feküdt hanyatt mint egy zsák) és egyből utána szinte egy hét leforgásával mindent bepótolt. Teljesen időben, 13 hónaposan már járt. Szóval ilyen is van. Lehet hogy a te babád is nemsokára hirtelen fejlődésnek indul.

Most sokan azt fogják írni, hogy el kéne vinni gyógytornászhoz, meg Dévényeshez meg ide-oda, nekem ezekről nincs tapasztalatom, de ha nagyon aggódsz akkor próbáld meg.

2011. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk dévényre,mi azért,mert a babám próbálta kinyomni magát és fájdalmasan mindig összerogyott.Nekem nyolc hónaposan nem kúszott még,de második gyerek lévén én láttam,hogy bár ez még nem lenne baj,de valami nem stimmel.Így is lett,a kar és a nyak ízmai teljesen le voltak tapadva.A harmadik dévény torna után elkezdett mászni és kitágult számára a világ.Tíz és fél hónaposan már járt és akkor voltunk utoljára tornán.Csak ajánlani tudom neked,helyedben biztos elvinném,megnézik és kiderül,hogy kell-e mennetek.Amúgy kinyomja magát a kislányod hason?Szeret egyáltalán hason lenni?Egyébként az is lehet,hogy a kúszás nagyon tetszik neki,hiszen kúszva mindent elér.
2011. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, kinyomja magát, hintázik is szépen, de tovább nem. Hason sokáig nem szeretett lenni, de most már az alvás is úgy a legjobb. Szerintünk inkább lusta, csak már lassan tényleg 1 éves és itt tartunk. Valószínűleg egyszer csak beindul. Majd az 1 éves státuszon megvárjuk mit mond a doki. Köszi a válaszokat, látom nemcsak mi vagyunk így.
2011. szept. 8. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:
11 és fél hónapos a lányom, és most kezdi próbálgatni a mászást.Ma már sikerült picit előrehaladnia.Egy hete még négykézlábra sem állt..Gondolhatod, hogy éreztem magam, amikor a vele egyidős babák ülnek, másznak, állnak, sőt, kapaszkodva lépegetnek!Mi járunk Dévény tornára, mert nem arról van szó, hogy lusta a lányom, hanem picit lazábbak az izmai, ezért itthon is tornáztatom.Forogni időben kezdett, 8 hónaposan kezdett kúszni.Állítólag az is nagyon jó, ha sokáig kúszik, mert ott is megvan a kéz-láb ellentétes mozgása, ami az agyfejlődésnek jót tesz.Sokat aggódtam, de rájöttem, felesleges.Eleve egy kisebb baba, csak 2,5 kilóval született, állítólag ilyenkor természetes, hogy lassabban hozza be a jobb erőben lévő társait. ( most 7, 5 kiló) Persze nem állt még fel, de én már annak is nagyon örülök, hogy próbál mászni.Úgy hintáztatja magát, olyan élvezettel!!Kúszva bejárja a szobát, forog ezerrel, minden érdekli, és nagyon okos baba.Én arra gondolok mindig, hogy én még olyan gyereket nem láttam, aki ne tanult volna meg ülni, vagy állni.És teljesen mindegy, hogy 10, vagy 14 hónaposan áll fel.Ez csak most tűnik problémának, ha három éves lesz, és benne lesz pl. a dac korszakban, nevetünk majd azon, hogy ilyeneken volt időnk rágódni!!És ha belegondolsz, amikor mi voltunk babák, egyáltalán nem voltak Dévényesek, konduktorok, korai fejlesztések, mégis mind itt vagyunk, egészségesen!!Tőlem is kérdezgeti a mamám, és anyósom, és csak annyit mondok: nem sietünk sehová, neki még erősödnie kell.Nem megy a vonata, hogy azonnal fel kelljen állnia! Nem is kérdezik többet.Én nem bántódok meg ezen, csak rossz, ha felhívják a figyelmemet arra, amin halálra aggódtam magam néhány napja.
2011. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szia, én kislányom egyáltalán nem tudott mászni csak kúszni, szintén utált hason és 11 honapos korában állt fel, 13 hosan tanult meg járni. MOst lesz 15 honapos és állandoan szalad, felmászik mindehová. Még most sem tud mászni. Lehet azért is aggodunk, mert itt vannak csodagyerekek és mindent hamar megtanulnak :)
2011. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 11 hónapos elmúlt mikor elkezdett mászni.1 hete volt egy éves,mostmár mindenhol feláll,lépeget a bútorok mellett.Amíg fejlődik szépen és egészséges addig ne aggódj!Majd fogsz még szaladni is utána:))))
2011. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lányok köszi a válaszokat! Annyira nem aggódok azért, mert én is úgy gondolom, nem fog így maradni. Csak mikor azt hallom, hogy azért nem áll fel, mert nincs kiságyban. Én meg mondom, hogyha elég erős lesz bárhol fel fog állni. Igen, lehet még szaladhatok utána, de kézben meg már nagyon nehéz.
2011. szept. 9. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:
19:51-es vagyok.Ne is aggódj!Tegnap kislányom hintáztatta magát négykézláb, ma reggel meg egyik pillanatról a másikra mászni kezdett.Tökéletes technikával!Pont nem néztem oda, hátra fordultam, és azt láttam, hogy a lányom mászik az előtte guruló ásványvizes palackért!!És tegnap még semmi nem volt!Esküszöm, megkönnyeztem!Innentől már csak pár hét, és felhúzza magát állásba.Pedig én se hittem el, hogy be fog indulni.De beindult!!
2011. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Húúú, mindjárt mi is 11 és fél hósak leszünk :) Akkor lehet nekünk is csak napok kérdése :) Bár ezt még most nehéz elhinni.
2011. szept. 10. 17:29
 10/10 Lyoni ***** válasza:

Kedves kérdező ha itt vagy meg

Mi lett a babával?

2022. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!