Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ilyen nagymama? Vagy nekem...

Az ilyen nagymama? Vagy nekem vannak túl nagy elvárásaim?

Figyelt kérdés

Kislányomnak ma volt az első szülinapja.Drága anyósomnak este 9-kor eszébe jutott,hogy felköszöntse és hozott neki két használt bodyt(ráadásul az egyik fiu,a másik meg olyan rusnya,hogy a lányom közelébe se vinném)ráadásul mind a kettő kicsi lett volna rá.Plusz hozott egy olyan plüssmacit amit minimum 10 gyerek használt már.Nem azzal van a gond,hogy használt dolgok,mert én is szoktam használt dolgokat venni,de nem szülinapra és nem ennyire használtat.De persze a másik unokájának több ezer ft-os játékokat vesz csak úgy.Hát ez hogy van?Az én lányom miben más mint a másik unoka?Hát nagymama az ilyen?Vagy én fújom fel a dolgot?

Bocs ha hosszú voltam,csak olyan ideges vagyok,hogy muszáj volt kiadnom legalább itt magamból.


2011. szept. 1. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Boldog születésnapot a kislányodnak!:)


A nagyin meg ne idegesítsd magad, nekem úgy tűnik, elfelejtette - előfordul. Amikor eszébe jutott, akkor meg gyorsan összekukázta, amit lehetett, hogy mégse üres kézzel:)


De lehet komolyan gondolta, akkor sem ér annyit, hogy te ezen idegesítsd magad. Örülj inkább a kicsinek:)

2011. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hát az biztos,ogy nem felejtette el mert már tegnap mondta,hogy holnap egyéves a kicsi.

2011. szept. 1. 22:03
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát,érdekes az biztos.Én is szoktam használt dolgokat venni,na de szülinapra nem is mertem volna venni a lányomnak használtan.Legalább ezen az egy napon (+ karácsony) nem teszek ilyet.Nem mondom hogy méreg drága cuccot veszek,de újat.

Ez volt az első ilyen alkalom a megkülönböztetésben vagy állandó?

Mert ha az első,akkor elnézhető,de ha rendszeres,akkor én szóvá tenném,ha már ilyenkor jut eszébe,akkor elég ha felköszönti és nem valami 1000 éves szekrényből kotorásszon elő valami vackot.Vagy vegyen később játékot vagy ne is hozzon.

Tudom,hogy amúgy nem egy nagy dolog,de bosszantó tud lenni.


Apósom a 10 éves fiú unokájának mindig hoz valamit,míg a vele egy fedél alatt élő unokájának sose hoz semmit.Imádja (azt mondja),de sose jut eszébe.Ez van.Igaz,másnak meg azt mondja,hogy mindennel ellátja az unokáját...

2011. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ez volt anyósom ajándéka: "majd ha nagyapád megkapja a nyugdíjt, akkor adok belőle 5 ezer forintot." Azóta is várjuk...:) Márciusban volt a lányom 1 éves... Ne hecceld magad, örülj, ha Ti tudtatok neki venni és ha mástól kapott valami szépet! Ja, és boldog születésnapot a picurnak!:)
2011. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én "Drága" anyósomékhoz karácsony másnapjára voltunk hivatalosak a férjem másik családos testvérével, és a férjem előző házasságából született gyerekével! Előttünk adták át az ajándékot a kisfiúnak, az én kislányom meg semmit nem kapott... A férjem felhívta az anyját, és beolvasott neki, mire a mama válasza: "Elfelejtettem"... Ja amikor meg még terhes voltam guberált egy használt kádat, hogy majd ez jó lesz a gyerekemnek... Én el sem fogadtam, alázza meg a saját családját... én nem tartom magam annak!
2011. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem csak az én anyósom ilyen.

Ez a megkülönböztetés egyébként rendszeres:(

2011. szept. 1. 22:16
 7/13 anonim ***** válasza:

22:04-es vagyok!


Akkor kár rajta rágódni.Ha most nem változik,akkor később se fog.

Az én anyósom imádja a lányomat,de még a 20 nap alatt 1x sem adott vagy vett valamit a lányomnak.Van ilyen.

Apám is csak 2x látta és 1x vett neki egy nyári együttest (ha csak nem a párja volt aki vette).

Egyedül anyám és a testvéreim azok,akik vesznek neki valamit,ha más nem közösen.Ezidáig minden alkalomra vettek neki valamit.(születés,karácsony,szülinap).Vagy néha anyám vesz neki ruhákat.


Bocsi!Sógoromék még azok akik nem felejtik el,hogy van.Lányom imádja is őket,de nem az ajándékok miatt. :D

2011. szept. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sorry.

20 hónap alatt!

2011. szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet...

A kisfiam nem kapott semmit 1. születésnapjára, a másik két unokájuk itt lakik egy házban, ők folymatosan kapnak valamit. Már egyszer szóvá tettem a dolgot, mert elegem lett, bár nem nagyon változott semmi. Már nem foglalkozom vele, megveszem a kisfiamnak amit szeretne és kész.

Amúgy én is feltettem egy ilyen kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2011. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk após a férjemmel felbontatta a lekötését, s kért húszezer ft-ot, ami visszaadott azzal a címszóval, hogy az unokája keresztelőjére adja. A keresztelőre el sem jött, mert előtte egy héttel volt otthon, s nem tudott volna az anyjánál (a szüleim is abban a faluban élnek, ahol a párom nagyanyja) maradni még egy hetet. Pedig már terhesen szóltunk mindenkinek, hogy az eredeti esküvőnk napján, amit terhesen letudtunk, lesz a keresztelő. Annyit mondott, ha nem tesszük át, akkor nem jön el.

Eljegyzésünkre se jött el, esküvőnk napján estére elment dolgozni, holott kérhetett volna szabit.

z unokájának egyszer vett egy drága, 20 ezer ft-os játszószőnyeget, mióta megvan (7hónapos).

Ja, azt is csak azért, mert voltunk bent a munkahelyén, nézegettük a babaholmikat, s ráakart beszélni, aztán mondta, hogy főnökséggel olcsóbban megpróbálja elkérni, s ondtuk, egy fizuból élünk amúgy, hogy ez drága nekünk, mi olcsóbbat szeretnénk. Másnap hazaállított vele, s csak azért nem kellett kifizetnünk, mert párom mondta, hogy mi ezt nem kértük, mondtuk, hogy mi ezt nem tudjuk kifizetni.

Ja meg a keresztelői pénz, ami párom lekötéséből volt ide adva.

2011. szept. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!