Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ilyen egy nagymama?...

Hogy lehet ilyen egy nagymama? Mit kezdenétek vele?

Figyelt kérdés
Egy pár napja azt mondta,hogy az én gyerekem milyen sokba van,csak pénzkidobás.Holott egy kezemen meg tudo számolni hogy a 9 hónap alatt mit vett az unokájának.Erre tegnap a másik unokájának vett egy 3-4000ft-os ruhát.De nem is az a lényeg,hogy vegyen neki bármit is,mert mi apával amit csak tudunk megadunk neki.Az esik rosszul,hogy ilyet mond és látom rajta,hogy nem szereti a kislányomat.Nem is foglalkozik vele,ha egy hétig nem látja az sem baj(hozzáteszem egy udvarba lakunk).Lehet ezzel valamit kezdeni?
2011. máj. 24. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem sokat tehetsz, max. kerülöd azt a heti 1 találkozást is. Én ugyanis nem lennék rá kíváncsi az tuti.
2011. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
NEm lehet szerintem. A legjobb amit tehetsz, ha nem foglalkozol vele és nem erőlteted az együtt töltött időt. Talán idővel megjön az esze.
2011. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem sokat.

A szeretetet nem lehet kierőszakolni.

Nagyon sajnálom a kicsit:(

Próbáljátok meg kerülni a mamát,hogy a gyerek nem érezze azt hogy nem szereti.

2011. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Alinaaa ***** válasza:

De a kicsivel is ilyen? Nem szeretgeti? Nem játszik vele?

Őhozzá hogy viszonyul?

2011. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát épp ez a gond,hogy a kicsivel ilyen. Nem is akar vele foglalkozni,vagy ha épp foglalkozik vele csak akkor amikor kinnt vagyunk az udvaron és látják a szomszédok.(hogy ő milyen jó mamika:S)de ez is nagyon nayon ritka!
2011. máj. 24. 15:44
 6/13 Alinaaa ***** válasza:

Most próbáld meg ne felidegesíteni magad. Később a kicsi nagyobb lesz és a gyerekek nem buták, tudni fogja ki szereti és ki nem. És majd ha ő is úgy viszonyul a mamához majd észreveszi magát:)Ha az unokája kerülni fogja az lesz neki az igazi büntetés és lehet észreveszi magát:)

Kitartás:)

2011. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Talán veled van baja a mamának, hogy ilyen a kislányotokkal? Anyós, vagy anyukád?
2011. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ezzel nem sokat tudsz kezdeni. Szerintem neki fel sem fog tűnni, hogy a nagyi a héten nem jött. Tapasztalat! :)

Anyósom közölte, hogy őt nem érdekli a gyerek egyáltalán, mert az enyém és engem meg utál. :D Én ma már úgy vagyok vele, meg se lássam a ház körül!

2011. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Anyós.Engem szerintem meg tudna ölni egy kanál vízben:S Dehát attól még csak az unokája.És csak azért vagyok ennyire kiakadva,mert szegény kslányomnak ő az egyetlen nagyija,mert nekem 2 éve meghalt anyum.szegény kicsim nem is fogja tudni milyen az igazi nagyi:(

Már most is elsírom magam ezen:(

2011. máj. 24. 16:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Ó Te szegény! Ne bosszantsd magad! Nálunk is csak 1 nagyi van (lenne), de hasonló a helyzetünk. Volt (van) 2 fiú unokája a sógornőm részéről. Mikor állapotos lettem a lányommal, végig azt várta, hogy mikor fog megszületni. Büszkélkedett is vele, hogy végre lesz egy lány unokája. Az első 3-4 hónapban a babázás azzal kimerült, hogy pöszén beszélve, (mert ez már túl ment a gagyogás határán) 5 percig foglalkozott a gyerekkel. Nos közben a sógornőm várandós lett. Természetesen lányt szült 1 év különbséggel. Mondanom sem kell! Azóta le van tojva a lányom. Ha elmegyünk hozzájuk, akkor csak állandóan hangos szóval tud hozzá szólni a lányomhoz, nem nyúlhat semmihez. Szabályosan úgy kezeli, mint valami fogyatékos gyereket. Igaz kapott a lányom kölcsönbe a sógornőmtől egy jó pár játékot, ami az ő korosztályának megfelel. No mondanom sem kell, hogy anyósom folyamatosan mondta-mondja, hogy ez meg az a játék 5-6-10 ezer forint volt, mikor annak idején megvette a nagyobbik vagy kisebbik fiú unokájának. Bezzeg az én lányom legnagyobb értéke a 15 hónap alatt egy 400 ft-os játék telefon volt! Az én lányomnak még egy pólót sem vett, de mikor megszült a sógornőm neki aztán bevásárolt. Az én lányom még a turiból sem kapott tőle semmit, de a lánya gyerekeinek hetente visz nagy táska holmikat.

Nyugodj meg! Nem vagy egyedül ezzel a problémával! A gyereket próbáld meg arra nevelni, ha látja és nagyobb lesz, adja meg neki a neki járó tiszteletet,(elvégre-sajnos a nagymamája) te meg nézz át rajta. Ne idegesítsd magad, nem ér annyit!

Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett;)

2011. máj. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!