Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A játszótéren azt mondta egy...

A játszótéren azt mondta egy nagymama, hogy a fiam nem bölcsiérett, mert odaadja a játékait simán és kedves. Nem bölcsiérett?

Figyelt kérdés
Én mosolyogtam rajta, igazán nem tudom, hogy milyennek kell lennie egy bölcsiérett gyereknek... 14 hónapos. Ha ilyen marad baja lesz a bölcsiben? 2 évesen menne.
2011. máj. 20. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy! Szerintem viccből mondta, mert a bölcsisek egymástól vadásszák le a játékot, ami a másiknál van, mindig érdekesebb.Én se tudom, milyen egy bölcsi érett gyerek, de ilyen nincs! Ne higgy el mindenkinek mindent!

Szerintem tényleg csak poénnak szánta.

2011. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak ovi meg iskolaérettség van. A bölcsiben max a kor számít, de azt ő már bőven túllépte. Nem kell sajnálnod, h kedves a babád. Szerintem aranyos lehet. :)
2011. máj. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja:) De nem akarlak elkeseríteni, nem marad ilyen. Jön ugyanis az önállósodás, dackorszak, amin így vagy úgy, de minden gyerek átmegy.


(Egyébként egy tapasztalt óvónő mesélte, hogy annyira meglátszik, melyik gyerek megy bölcsiből az oviba... Azok jó ideig nem tudnak játszani, csak azzal vannak elfoglalva, hogy egy-egy játékot magukhoz ragadjanak és azt oda nem adják másnak, csak hurcolják össze-vissza. Biztos nem mindenki ilyen, de lehet benne valami.)

2011. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
megnyugtattatok :) csak megijedtem, mert a játszón sokszor látom, hogy a (kicsi, 1-2 éves)gyerekek huzakodnak egy játékon vagy lökdösik egymást és hátha ez a normális, a fiam meg hogy mondjam, nem életrevaló, vagy értitek hogy értem :)
2011. máj. 20. 12:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyenek eszedbe se jussanak!A kisfiad egy barátságos, önzetlen gyerek, aki tud közeledni egy másik gyerekhez, ami nagyon jó.Kívánom, hogy ilyen maradjon!Tényleg örülj neki!

De a dackorszakot egy szülő se ússza meg, az tuti!

2011. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ó az enyém is egy nagyon önzetlen valaki volt, egészen olyan 20-21 hós koráig. aztán csak lestem. most már szabályos sírógörcsöt kap, ha csak gyanítja, hogy vvalaki el akar venni tőle valamit. nem hiszti, hanem rendes sírás, kétségbeesés könnyekkel....most lesz 2,5 éves nemsoká. amúgy persze nem bölcsis. :)
2011. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:))) szóval van még remény, kedves utolsó, hogy valamiféle hisztirohamban én is részesülhetek :))
2011. máj. 20. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!