Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ezek a pöttyök...

Szerintetek ezek a pöttyök mitől lehetnek? (kép)

Figyelt kérdés

leginkább a hasán ill. a lábán vannak. egyszer pirosabbak és több van, aztán halványul, múlik, utána megint több lesz. Esetleg étel, mosópor? volt valakinek hasonló? persil sensitive-vel mosok. Nemrég vezettem be a tejtermékeket, kb. rá 1 hétre jelentkeztek ezek a pöttyök. Van összefüggés? most abbahagyom, hátha...

[link]

[link]


2011. aug. 25. 08:46
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
jA ÉS HOLNAP KÉREK BEUTALÓT A MÁSIK LÁNYOMNAK IS TEJALLERGIA VIZSGÁLATRA
2011. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

de nekünk szerintem még nem csinálnak, mert még csak 10 hónapos. múlt héten abbahagytam a tejes dolgokat, de attól függetlenül jött elő egy két pötty. de nem olyan durván mint korábban. most már elég szépen múlnak. valamelyik nap már adtam neki sajtot, meg túrót, de nem látom hogy bármi baj lenne. a joghurtot is megpróbálom újra, mert akkor vvolt valami, mikor azt ette és utána jött ki, bár nem rögtön, hanem kb. 3-4 napra rá.

sajnálom hogy allergiásak vagytok, az nem jó. és egyébként van más tünet is a pöttyön kívül? széklet, hasfájás? mert ugye azt mondják, hogy az is kell az allergiához, nem elég a bőrkiütés

2011. szept. 2. 10:11
 23/34 anonim ***** válasza:
Semmi más tünet,a gasztrón szinte kizárták az allergiát,és azt mondták nem tudják mitől vannak a pöttyök,aztán most,hogy meglett az eredmény még az orvos is rácsodálkozott,és azt mondta,hgy akkor a pöttyök is attól vannak,én már 5 hónapja adom nekik a tejes dolgokat,és azóta mindig volt 1-2 pötty,de mikor elkezdtem nekik adni a tejet,akkor sem volt semmi,hanem 1 hónap után lett a sok pötty
2011. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
ja és szerintem 10 hósnak is csinálnak vizsgálatot,nem akarlak elrémiszteni,de lehet,hogy jó lenne nektek is a vizsgálat
2011. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
huha. és akkor hol csinálják ezt a vizsgálatot?
2011. szept. 2. 15:48
 26/34 A kérdező kommentje:
és egyébként ezt kinövik? mármint a tejallergiát? vagy már örökre érzékenyek lesznek rá? és akkor te most semmi tejest nem adsz nekik?
2011. szept. 2. 16:07
 27/34 anonim ***** válasza:

Ma mi háziorvosunkkal nem tudtam beszélni,mert szabin volt ma,majd hétfőn megyek hozzá,azt mondta ez a helyettesítő orvos,hogy általába ilyen kicsi gyerekek 2 éves korra

kinövik,úgy olvastam,hogy 3 éves korra a 90% kinövi.Mi Miskolcon voltunk gasztroenterológián,csak elég messze lakunk Miskolctól,és így én nem tudtam elmenni mikor adták ki a leletet,azért akarok a háziorvossal mindent átbeszélni,azt mondta ez az orvos,hogy inkább ne adjak neki semmi tejeset,kifli,zsemle,sütik,kilőve,a virslibe,és a parizerbe is sok a tejpor,most 3 hónap múlva kell visszamennünk,és akkor derül ki,hogy igazából tejérzékeny -e,mert lehet,hogy csak felgyülemlett nála a sok tej,tejtermék.

2011. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
szia mi ujság veletek?Kiderült,hogy mitől voltak a pöttyök?
2011. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

szia. nem nagyon. azok elmúltak. tejterméket már szépen eszik, joghurt, túró sajt. naponta. s kb. kétnaponta megjelenik rajta 1-2 pötty. változó hogy hol. de ahogy észrevettem, mikor leizzad vagy beizzad, akkor jobban jönnek a pöttyök. de nem mondom 100%ra hogy attól van. Nemsokár tejet is kapni fog, kíváncsi vagyok hogy reagál rá, már 1-2 kanállal adtam neki főzelékből meg pudingból amiben tej volt, de nem vettem észre semmit. Azért ha megyünk majd az 1 éves tanácsadásra a dokihoz mondom neki, hogy küldjön el olyan vizsgálatra amin voltatok. bár a múltkor azt mondta, hogy szerinte 2 éves kor alatt nem lehet 100%ban kimutatni hogy allergiás a tejre. passz. meglátjuk. és ti hogy vagytok?

még tejmentes életet éltek?

2011. okt. 4. 10:29
 30/34 anonim ***** válasza:
igen tejmentes diétán vagyunk mindkettővel.Mikor én a tejtermékeket adtam neki,túrókrém,túrórudi,kinder pingui,joghurt,akkor rajtuk is mindig csak 1-2 pötty volt,aztán mikor elkezdtük a sima tejet,akkor egyre több pötty lett,mióta tejmentes diétán vagyunk,egyáltalán nincsenek kiütések,majd decemberbe kellessz mennünk kontrollra.
2011. okt. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!