Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is van olyan hogy...

Másnál is van olyan hogy kiborul a bili, ugye? Ma totál kiakadtam:- (

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos, és az altatással küzdünk...eleinte ügyesen elaludt úgy, hogy letettem, cumit adtam neki.Aztán ez megváltozott(fogzás, betegség,stb)

Most már csak úgy alszik el, ha odaadom neki a cumit, és ringatom.Ezzel nincs is baj, mikor 2 perc alatt elalszik, de van, hogy nézelődik, ezt-azt szeretne megnézni(amit nem engedek neki)így tegnap 20 perc volt mire elaludt, 20 percet aludt, általában csak fél órát alszik...10 kg, így elég nehéz ringatni, főleg ha sokat kell, ma vagy 45 percet kínlódtam, hogy elaludjon(letettem, sírt, megpróbáltam megnyugtatni, nem ment).Annyira sírt, hogy öklendezett, kijöttem vele a szobából, látta, hogy ennyi, feladtam és elkezdett vigyorogni....én totál kiborultam, sírtam egyet...és most azon gondolkozom, hogy én vagyok ennyire gyenge?hogy fogom bírni mikor többen lesznek?mert még szeretnénk babát....mondjuk meg kéne már jönnie, ezért is fáj jobban a hátam, meg hülye is vagyok miatta...de olyan nullának érzem magam, hogy kiborultam, hogy ideges lettem és sírtam:(


2011. aug. 23. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen mindenkivel előfordul, a sírás is természetes.Inkább sírj, mint gyűjtögesd magadban a feszültséget.Üdv. a klubban!Nekem is ringatnom kell a 11 hónapos lányomat.Ez azóta van, mióta nem szopik, szóval 3 hónapja.Nála így csapódott le, hogy hiányzik neki a testi közelségem.Én amikor már 10 perce ringatom, és még csak le sem csukja a szemét, visszahozom játszani, egy órát még elvan, és azután 2 perc alatt elalszik.Lehet, nem volt elég álmos.Pedig régebben vagy elaludt szopi közben, vagy csak megdörzsölte a szemét, cumit adtam, letettem, és elaludt.Ma nálam is elszakadt a cérna, de nekem szúrt a mellkasom, és ingerült voltam.Egész délután nyűglődött, semmi nem volt jó, fele annyit evett, mint szokott, aztán gyorsan megéhezett.Este fél 6-tól 7-ig kínlódtunk, de előtte is hisztis volt, és nyűgös.Szeretem, imádom, de hogy őszinte legyek, alig vártam, hogy lefektessük, mert teljesen kikészültem.A férjem egy halál nyugodt ember, de fürdetés után remegő kezekkel etette a lányunkat, úgy kikészült ő is..
2011. aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem akart aludni, nálunk is szokott ilyen lenni, az én lányom 1 éves. Látom rajta, hogy álmos, ő ráadásul mostanában a babakocsiban szereti letudni a nappali alvásait úgy, hogy a konyhában tologatom, aztán van, hogy hiába telik el 15-20 perc, nem akar lecsendesedni. Hát bosszantó, de ilyenkor kiveszem, és csinálunk mást. Nekem ami nehéz az a meleg, olyankor nagyon hamar elveszítem a türelmem, mert ömlik rólam a víz, és még ő is mászna rám. De olyankor észre kell vennem magam, általában egy gyors zuhany szokott segíteni nekem, olyankor 5 percig jól vagyok.


Ne aggódj, 2 hónap is rengeteget számít, és egyre könnyebb lesz a babával, legalábbis nekem könnyebb most 1 évesen, mint 10 hónaposan, vagy korábban volt, ha meg ott lesz a másik kisbaba is, majd ahhoz a helyzethez alkalmazkodsz. Mi is most szeretnénk a 2. babát.


Kitartás! És nem vagy rossz anya.

2011. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy nulla, nagyon jó anya vagy, hogy így próbálkozol és figyelembe veszed a kicsid igényeit. Igen, mindenkinek vannak nehéz napjai, ezeket túl kell élni, utána jobb lesz, hidd el! :)

Nyilván a hőség is megviseli a picit is, téged is. Nyugodj meg, nem vagy gyenge egyáltalán, a leírtakból azt látom, hogy odafigyelsz a babádra és felelősségteljes anya vagy! :)

2011. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez ilyen! Ne vedd nagyon a lelkedre, én is sokszor úgy érzem szétrobbanok, ma is volt ilyen. Hulla fáradt volt a 1,5 évesem, de aludni nem akart, csak kínlódott, estére már kész voltam és elég nyűgösen és sokára aludt el.

Nálunk is volt ilyen időszak, mutogatott kifelé, mentem vele 1-2 kört a lakásban, majd vissza. Kicsit kell nekik engedni, mert ha nem engedsz, akkor bedurciznak nagyon. Legalábbis nálunk ez működik, hogy mindenkinek legyen igaza. Most 1,5 éves a kisfiam egyébként. Legyél kicsit lazább, bár azt mondják, hogy a 2. babánál már lazább az ember. :)

Sokáig kézben aludt el a kisfiam, aztán ölben, aztán mellettem a nagy ágyon, most pár napja az ágyába teszem és ott vagyok mellette, kb. 20 perc, mire elalszik. Szóval vannak variációk, találd meg, neked és neki mi a legjobb.

2011. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 10 honapos,es mintha en irtam volna ezeket a sorokat :(

Kitartast!!!

2011. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiam 5,5 hónapos, és ma - szinte - egész nap nem aludt!!! Én nem erőlködtem...

Meleg van, ők is nyűgösebbek. Most este ringatnom sem kellett. :)

2011. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, olyan jó volt olvasni:))

Biztos közrejátszik a meleg is, az biztos, igyekszem majd odafigyelni, hogy lazább legyek,és ha felhúzom magam, akkor hamar lehiggadjak.

Sokat segített amit írtatok, köszönöm még egyszer:)

Olyan furcsa, hogy így idegenektől, akik hasonló cipőben járnak, mennyire jól tud esni pár kedves szó és jókívánság:))

2011. aug. 23. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!