Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok a 8 hó...

Hogyan altatjátok a 8 hó körüli babátokat? Kiakadtam!

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónaposan megtanultunk ágyban elaludni a felvesz-letesz módszerrel, tök jól működött. Aztán kb 5 hós korától rászokott a cicinelalvásra, és most 8 hós és 1 hete nem alszik el cicin csak este. Az esti alvással nincs gond, de nappal...Csak a hintában, vagy a hordozóba ringatva alszik el, utána beviszem az ágyba és alszik. Ha úgy próbálom elaltatni, hogy beteszem a kiságyba egyből felül, mászkál, játszik a fejvédővel, pedig tutira álmos.

A hintában alvás nem mehet, mert ha kinövi mi lesz?

Tippeket várok mit tegyek!


2011. máj. 23. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Èn tudatos voltam az altatásban, mert sok anyuka sír miatta. Ezért ha úgy aludt el 2-3 napig amit tudtam hogy sokáig nem lehet akkor gyorsan változtattam rajta. majd elkezdte kérni hogy amga´tól aludjon. nem mindig sikerül, ilyenkor kézbe veszem, és ülök vele, de most raktam le és már alszik is.

lehet nem álmos még. én mindig nagyon álmosan rakom le, ha látom nem elég álmos akkor nem kínlodunk. sokszor alszik babakocsiban vagy az autóban, de a kiságyában is elég jól elalszik.


Minden gyerek más, most már elég nehéz lesz leszoktatnod, de pl ha elutaztok nyaralni akkor megoldodik a helyzet talán mert ki lesz véve ebböl a környezetböl és muszáj másképp aludnia.


vagy hagyod sírni pár napig.

2011. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Cicin alszik el vagy babakocsiban oda lent.

Szerintem mire kinövi a hintát váltani fog az alvással kapcsolatban....

Barátnőm babája most 14hónapos és kiskora óta vagy kendőven ringatva vagy odalent a babakocsiban aludt el. Mai napig 2szer jár le vele sétálni, már teljesen ki van, mert nem halad semmivel és már dög meleg is van....

2011. máj. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lányom 9hós. Ha látom,hogy álmos berakom az ágyba és állok mellette.Mikor feláll akkor mindig szépen visszafektetem.Van hogy akár 20szor is,de néha már a második után alszik.Van mikor picit hisztizik,de nem vészes.Sose veszem ki ilyenkor,csak visszafektetem.Nekem ez bevált.
2011. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Unokatestvérem kislánya 3 éves, és csak babakocsiban hajlandó aludni, pedig már el sem fér benne...most fog oviba menni, és nem tudják mi lesz a napközbeni alvással, mert a kislány nem tud ágyban aludni nappal! Szerintem egy kicsit elkéstek már a "helyreállítással".


Én mondjuk nem panaszkodom, mert általában magától elalszik a lányom. Ha látom, hogy álmos, beviszem a szobájába, picit lejjebb lehúzom a redőnyt, leteszem őt a kiságyba, és kijövök a szobából. Valahogy megszokta a rituálét és 5 perc alatt elalszik. De azt hiszem ez szerencse is. :)

S ne vessetek meg, de ha picit sírdogál, én nem megyek be hozzá, mert akkor ha lát engem, még jobban sír, és akkor tuti nem alszik el. Viszont ha picit sír, és hagyom, akkor hamar abbahagyja, és alszik is.

2011. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Felvesz -letesz módszer? az hogy néz ki?


Én a lányainkat babakocsiban altattam nappal. Az első szülöttünket 15 hónapos koráig,azután mellette feküdtem úgy aludtunk délben.

Most,a lassan 2 éves másodszülöttünkkel ezt sajnos nem tudom megtenni,hisztizik,nem alszik így maradt a babakocsi. Volt egy idő,mikor elaludt a tesója mellett az ágyon,míg én felolvastam nekik,meg mellettem is elaludt,de mostanában megint a babakocsiban akar aludni.-amit lassan át kell adnia a kicsi tesókának.


Üdv:2gyermekes,24h.km.

2011. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hát, lehet én is elkényeztetem a picurkánkat :) 9 hónapos és a mi ágyunkon alszik el. lefekszik, cucli a szájba, én mellé dőlök és pár perc alszik. addig simizem. várok egy kicsit és beteszem az ágyába!
2011. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én úgy szoktattam a babát, hogy lefektettem, leültem a szoba másik sarkába egy fotelbe hogy lásson és elolvastam neki egy mesét. Utána még 2-3 hétig bent maradtam amíg el nem aludt. Majd fokozatosan előbb jöttem ki, ma más mese után azonnal kijövök, nem sír hanem ügyesen alszik.

Eleinte sírt mikor letettem, de megnyugodott mikor látott és hallott.

2011. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nalunk 8 es fel hos kislanyom csak a karomban hajlando elaludni. Mar nagyon nehez tartani, mert 9.5kg. mostmar en is megprobalom elaltatni kisagyban, eddig meg nem jott ossze sajnos. Meg kuzdunk!
2011. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket.Azt hogy elkéstünk, hogy érted?Hiszen megvolt, hogy beletettem az ágyba és aludt, de utánna mindíg bealudt szopin egyszer csak!Fel kellett volna ébresztenem?

Hát ma újra próbáltam a kiságyat, de katasztrófa!Nagyon ordít, ha benn vagyok akkor is.Nem tudom mi lesz!

2011. máj. 23. 15:48
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja a felvesz -letesz az, hogy beleteszed a kiságyba kimész.Sír visszamész, felveszsed megnyugtatod, majd újra kiveszed. Kisebb korában 3 nap alatt eljutottunk oda, hogy csak 1szer vagy 1szersem kellett kivenni és aludt!De most?Hát...
2011. máj. 23. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!