Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitség. Se pelus, se bili,...

Segitség. Se pelus, se bili, se WC?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja kezdödött a problémánk.A lányom szépen bilizett már(csak nagydolgot),amikor is egy keményebb kaka belekoppant a bilibe azota retteg a bilitől.

Akármikor pisilnie kell sir és ökölel veri a pelusát,megnyugtatom és csak akkor tud pisilni.Kb egy hete vetem észre hogy az éjszakára feltett pelus majdnem száraz,reggel ugyanugy sirva ébred,felveszem,simogatom a hátát és akkor pisil rengeteget.

Soksor le akarja magáról venni a pelust, a bilitől fél,Wcre nem akar ráülni.Mit csináljak vele?Naponta többször eljátszuk ezt a sirós pisilést.


2011. aug. 22. 13:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

És ha kivinnéd a bilit az udvarra? Talán ott megszokná.

Szerintem amúgy ez most csak rajtad fog múlni. Mármint az, h mibe pisil a gyerek. Döntsd el melyiket választod (pelus, wc, bili), és ne engedj belőle. Biztos nem lesz könnyű, kitartás kell ha eredményt akarsz. Van olyan pelenka, ami kifejezetten leszoktató. Talán ha belül pisis marad, akkor azt hiszi bugyiban van. Lehet érdemes lenne kipróbálni.

És szerintem ne váltogasd. Csak egy félére próbáld most szoktatni. Mert én is arra gyanakszom, h ez magával a pisiléssel van összefüggésbe.

2011. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
ez tényleg a pisiléssel van összefüggésben. és mindenben egyetértek az utolsóval. Ne térjetek vissza a pelusra. Itt az ideje elkezdeni a szobatisztaságra való szoktatást. Hisz ahogy írtad eddig csak a kakinál volt, most meg már a pisinél is szól. És mint írtad zavarja a pelusban a pisi, tehát nem kell a leszoktató pelus sem. Igaz, hogy kicsit korai, de nem a te gyermekednél. Ő úgy néz ki megérett rá. Döntsd el, mibe és vezess be minden praktikát. Még az jut eszembe, hogy (úgyis jó idő van) mi lenne, ha pucéron lenne (tehát bugyi se) és mikor elkezd pisilni gyorsan aládugod a bilit. Aztán ujjongva, tapsolva lényeg, hogy nagyon örülve jeleznéd neki, milyen szuper, milyen ügyes volt. Egy idő után szerintem megbarátkozna vele, látná, hogy nem bánt és nem rossz dolog oda pisilni. Megjegyzem, hogy már hallottam olyat is ahol a szülő pisilt a bilibe, hogy példát mutasson. Talán azt is lehet. Egyébként az én lányom is ilyen idős volt mikor elkezdtük a szobatisztaságot. Egyszerűen láttam rajta mikor kakil. Ilyenkor ültettem a bilire, aztán jött a pisi is. Nem erőltettem ő igényelte. A lányok előbb szoktak szobatiszták lenni. Ezt bebizonyította a fiam is. Most 18 hónapos és még mindig össze-vissza kakil. Időnként mondjuk szól, hogy kaki. De már bent van. És sokszor akkor is szól mikor nincs ott semmi. (talán puki lehet). Szóval szerintem ne add fel, és ne szoktasd vissza a pelusra (hisz ő nem akarja, avval semmi negatív tapasztalata nem volt) csak fél egy kicsit az új dologtól. Esetleg vidd el magaddal a wc-re mikor mész és hívd fel a figyelmét a pisi csobogására. Te ismered gyermekedet, próbáld megtalálni, mi az ami felkelti a kíváncsiságát. És majd számolj be mi lett. Vagy mire mit reagált, hátha azok után jobban tudunk segíteni.
2011. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszi hogy segiteni próbáltok,nagyon jól esik,egy kicsit most meg vagyok zuhanva mert foggalmam sincs mi lenne a legjobb neki.

Bemegyünk a fürdibe ráteszi a wc szükitőt a wc re esetleg ráül pár másodpercre de aztán ennyi.A bilitől(a koppanós eset óta) direkt visit.Van másik bilije,székes arra rá sem ül abba soha nem pisilt bele.

pici kora óta együtt megyünk pisilni,tehát tudja hogy mit kell a wc-én csinálni,tapsol nekem:)


Lehet megprobálom a bilit a szobába rakni,hátha.vagy a kisszéket ugy beállitani a wc mellé mintha az is wc lenne és együtt elmennénk pisilni.


Kint egyenlőre megoldott a kisbugyi,de ha jőn az ősz nem tudom mit kezdek vele.

2011. aug. 30. 14:02
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
ne add fel a wc-re ültetést!!! Előbb-utóbb bele fog pisilni. Ilyenkor szoktam mondani, ah...(és hallgatózunk), csobog már. Ha nem lejött, mentünk ki. Majd kicsit később újra ráültünk, közben lehet, hogy bepisilt (megjegyzem közvetlen pisi után is ráültetheted, "jön még?"). Ilyenkor flóraszeptes vízzel felmostam, és játszottunk tovább. Volt hogy 20 percenként raktam fel a wc-re. Egyszer csak sikerült belepisilni. Ujjongtunk!!!! Utána bepisilt megint. Ez egy nagyon hosszú folyamat és nem szabad feladni. Hidd el ő elkezdte ezt. Kitartást. Amúgy azok is jó ötletek amiket írtál. Ha a bilitől ezek után még mindig sír, szerintem hagyd. Unokatesóm fia, csak a wc-be volt hajlandó intézni a dolgát. Bilire rá sem ült. Vannak ilyen gyerekek. Hagyj időt neki.
2011. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

a kisfiam pár hónapos kora óta szárazon ébred. Estére csak egy pelus belsőt adok rá. Havonta kb 4-5 nap amikor reggelre nem tudja tartani, arra az időre adok rá pelenka külsőt is. Szóval azon ne izgulj, hogy tartja a pisit, nem lesz baja.

Szerintem mást azon kívül, hogy segítesz neki pisilni nem tehetsz. Még az megoldás, hogy feladsz rá 2 kis bugyikát, meg egy nacit és cseréled minden pisi után. A pisis cuccot bedobod ecetes vízbe a mosásig.

2011. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de az utolsó teljesen elgondolkodtatott.


Mégis honnan tudod, h mikor van az a 4-5nap, amikor nem bírja benntartani? Gondolom nem szól este a gyerek, h "anya, most tegyél pelenka külsőt is, mert reggelre befog csorogni".

Meg minek rá 2 bugyi is a nadrág alá? Lehet, h kevésbé ázik át, de szerintem így a 2 helyett 3 pisis ruhadarab is lesz, nem?

Hmmm...nem értem.

2011. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

kedves előző. Onnan tudom hogy bepisil és kifolyik a pisi. Kiöblítem a szivacsot és kész. Másnap kap külsőt. Nem tudom mire gondoltál? Azért írtam a kérdezőnek, mivel fél hogy a gyerekének káros, hogy szárazon ébred. De sok gyerek ritkán pisil be éjszaka.

Azért írtam a két bugyi gatya dolgot, mert akkor megfogja a pisit és nem spriccel minenfele. Bár nekem fiam van, szóval lehet lányoknál más.

2011. aug. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
lemaradt, a 4-5 nap mindig egymás utáni napok, és a menszes előtti héten van, akkor kevés a tej és többet iszik napközben. 15 hós.
2011. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Köszi, így már értem.

Arra nem gondoltál még, h pvc lepedőt tegyél a fiad alá? Nekünk a fiam születése óta rajta van a matracon, pont a balesetek miatt. Volt is haszna amikor egy hatalmas kakitócsában ébred a kicsim! :) Elképzelésem sincs, h azt hogy súroltam volna ki a matracból (kókuszmatrac). Persze a sima lepedő alatt van, így nem érintkezik közvetlenül a gyerekkel.

2011. aug. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, de akkor minek a kókuszmatrac?. Pont az az egyik lényege, hogy légáteresztő.
2011. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!