Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitség. Se pelus, se bili,...

Segitség. Se pelus, se bili, se WC?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja kezdödött a problémánk.A lányom szépen bilizett már(csak nagydolgot),amikor is egy keményebb kaka belekoppant a bilibe azota retteg a bilitől.

Akármikor pisilnie kell sir és ökölel veri a pelusát,megnyugtatom és csak akkor tud pisilni.Kb egy hete vetem észre hogy az éjszakára feltett pelus majdnem száraz,reggel ugyanugy sirva ébred,felveszem,simogatom a hátát és akkor pisil rengeteget.

Soksor le akarja magáról venni a pelust, a bilitől fél,Wcre nem akar ráülni.Mit csináljak vele?Naponta többször eljátszuk ezt a sirós pisilést.


2011. aug. 22. 13:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha vennél neki egy másik bilit? Mondjuk más formájút. Pl. olyat, ami olyan mint egy kis szék, vagy esetleg zenél? Arra hátha több kedve lenne ráülni.
2011. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Van másik bili,egy kisszék az volt az első bilije csak utálta igy vettük neki ezt,azt rögtön elfogadta.


ismerkedés célból vettünk neki bilit,szobatisztaságra csak jövöre szerettem volna szoktatni mert még csak 1,5éves.

2011. aug. 22. 14:05
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Valami megoldást kellene találnotok, amit az első ír, az jó ötlet, vagy valamilyen szép wc-szűkítőt kereshetnél pl (nekünk kacsás van, rendesen van csőre, szemei, azt nagyon bírja kisfiam, tetszik neki). Azért kellene valami megoldást találni, mert így könnyen húgyúti fertőzés lehet a vége (a hólyagban pangó vizeletben könnyen el tudnak szaporodni a bacik, így csúnya hólyaghurut is kialakulhat). Szóval valahogy muszáj lenne gyakrabban pisilnie!
2011. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg menjetek el együtt boltba, és hadd válasszon magának egy bilit vagy egy WC-szűkítőt (persze nem több ezerért, elég egy párszáz forintos). És akkor hátha több kedve lesz hozzá. Vagy esetleg tegyél WC-papírt a bili aljába, és magyarázd neki, hogy nem fog koppanni, ne féljen tőle stb.
2011. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsétek el a bilt, meg a WC-tm fiatal még a dologhoz. Nagyon megijedt a koppanós kakitól, ami nem mellesleg lehet, hogy fájt is neki. Most pedig nem tudja elkülöniteni a kis fejében hogy kaki-pisi-bili-pelus, neki egyszerűen az ürités maga lett ijesztő dolog. Ezt a szorongását kell oldanod, sok szeretettel, gyengédséggel, ahogy csinálod az öleléssel-simogatással.

De az sem ártana, ha megnézetnéd a vizeletét, mert lehet, hogy van valami fertőzése, és fáj neki a pisilés is, emiatt esik mindig pánikba.

2011. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15:18-as valaszado en is pont erre gondoltam. Mi van ha csak veletlen egybeeses es tenleg a vizelete csipi szegenyt mert valami gond van.
2011. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem csipi a pisi.Ha kint levetem róla a pelust simán legugol és pisil majd megtapsolja magát.


Este a kádba is pisil,napközben is ott akarna de nem tudom ez menyire jó ötlet,félek hogy odaszokik és nem tudom leszoktatni róla.


Van wc szűkitője,tetszik neki ,együtt rátesszük,ráül majd mutatja hogy szálljunk le,dobjuk bele a papirt huzzuk le,nem pisil bele.


Tudom hogy én vagyok hibás,papirt kellet volna a bilibe tenni de olyan hirtelen történt minden nem is gondoltam rá.


De hogy tudja ilyen picinek visszatartani ?Kicsit kivagyok félek hogy baja lessz ha visszatartja.

2011. aug. 22. 16:13
 8/23 A kérdező kommentje:

A helyzet romlott.szol hogy pisil,sir majd követeli hogy cseréljünk pelust.Anyagilag ezt nem lehet birni.


Most mit csináljak,még mindig nem akarja sem a bilit sem a Wc-ét használni:(

2011. aug. 30. 13:15
 9/23 anonim ***** válasza:
Mennyetek ki az udvarra és guggoltasd le és nézzétek hogy folyik a pisi a betonon.
2011. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kint nincs gond,legugol és pisil,igaz bele a bugyiba de nem gond.


Arra gyanakszom hogy az a baja hogy melegiti a pisi a nuniját,nagyon fél a meleg dolgoktol.

2011. aug. 30. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!