Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippek, hogyan fürdessük úgy...

Tippek, hogyan fürdessük úgy az 5 hetes lányunkat, hogy ne üvöltsön közben?

Figyelt kérdés

Kezdetek óta üvölt a fürdésnél.

Azt hiszem valamit nagyon rosszul csinálunk, mert még mindig ne múlt el és látszólag nem élvezi.


Van, amikor felfigyel a hangunkra és látszólag élvezi, de az sem tart sokáig :((


2011. aug. 22. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kitartás.gyorsan fürdessétek le,ne legyen sokat csupaszon.a kisfiam ugyan ezt csinálta kb 8 hónapos koráig.kínszenvedés volt a fürdés,én meg elkeseredtem,hogy nem is szeret pancsizni.ott valami történt vele és azután szerette a fürdést.most 20 hónapos és nem lehet kiszedni a vízből.egyébként legyetek határozottak,ne féljetek a fürdetéstől,mert a bizonytalanságot megérzi a pici.
2011. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem szerette ennyi idősen,de nála valószínű, hogy azzal volt a gond, hogy nem érezte magát biztonságban meztelenül, így tettünk egy textil pelust a hasára. Sokat így sem javult a helyzet, mert a sírást csak akkor hagyta abba, ha fel volt öltöztetve. 2 hónapos korában abbahagyta a sírást, de igazán csak 3 hónapos kora után élvezte, addig csak tűrte.
2011. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit hideg vagy épp meleg neki a víz (változtassatok a hőfokon, ha jobban tetszik neki, akkor az az ő megfelelő fürdetési vízhőfoka!).

Lehet, hogy soknak érzi a vizet és fél benne (próbáljatok kevesebb vizet belerakni a kádba).

Csúszásgátló a kis kád aljára vagy egy textilpelus is jó, növeli a biztonságérzetét, mert csökkenti a lebegő érzést.

Határozottan tartsátok, mert lehet, hogy bizonytalanságot érez rajtatok.

Énekeljetek neki közben.

Több most nem jut eszembe, de ezeket megpróbálhatjátok, ha még nem kísérleteztetek eddig.

2011. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

az én lányom meg akkor szokott üvölteni,amikor kiveszem a vízből.már párnaposan is abbahagyta a sírást ha beletettem.


amúgy nem hiszem,hogy bármit is rosszul csinálsz-egyszerűen csak nem szereti. már én is hallottam valakitől hogy ha pelust raktak a hasára és akkor abbahagyta a sírást.

2011. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Akkor is sír ha a feje a víz felé néz?

Az én kislányom 6 hetes, de a kezdetek óta sír fürdéskor, kivéve amikor a feje a víz felé néz. Na de így ugye nem tudom mindenhol megmosni. Pár napja javult a helyzet, már nem sír akkor sem, ha megfordítom. Csak akkor kezd rá, ha kiveszem és átrakom a törölközőre. Azt mondják, hogy csak később fogják élvezni a fürdést, addig meg kitartást!

2011. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Fordítsd lefele a tenyeredben, mármint fogd a mellkasát, de a babád lefele nézzen, hogy lássa a vizet.

Vagy vegyetek fürdetőkádat

[link]

Valószínű rosszul fogjátok, az a baja.

Vagy nem jó a víz hőmérséklete.

Vagy utál fürdeni, mert ilyen is van.

2011. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Pelusos dolgot próbáltuk már. Hasára és alá is raktuk.

Lassan is raktuk már bele, hogy érezze milyen. Akkor pár percre jó volt, de amint benne volt és felfogta, hogy mi történik vele újból elkezdte az üvöltést.

Beszélni szoktunk hozzá, különböző hanglejtésben.

Víz hőmérsékletét is csökkentettük és növeltük, de semmi :(

2011. aug. 22. 12:42
 8/15 nacebee ***** válasza:
fordítsd hasra és úgy próbáld.nekem azt mondta a csecsemős,h hason volt mikor fürdette szülés után és azért olyankor nyugodtabb.így is volt
2011. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor csak egy dolgot tehetsz, türelemmel vársz, és gyorsan fürdeted....
2011. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Írták már előttem, de csak megerősíteni tudom a választ: a biztonsági fürdető szerintem megoldaná ezt a problémát. A mi kisfiunk is addig utált fürdeni, amíg ezt meg nem vettük. Csak ráfektetjük, és már indulhat is a pancsi. Nagyobb biztonságban érzi magát, mint a karjainkban, így ráadásul fürdetnünk is könnyebb.
2011. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!