Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sűrűn fürdessük a pár...

Milyen sűrűn fürdessük a pár napos/hetes babánkat?

Figyelt kérdés
A 12 napos kisfiunk bőre (lábfejnél, orr, szeme körül, kezénél) elkezdett hámlani. Eddig minden nap fürdettük.
2011. febr. 27. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
minden nap kell furdetni egy pici babat!kenjed neki olajjal vagy valami mas zsiros kremmel!
2011. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
NEM kell minden nap fürdetni, attól hámlik. Elég a redőket és popsit puha vizes ronggyal áttörölni. A legjobb olaj pedig a paraffin, én azzal kentem őket.
2011. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos hogy mindennap fürdessük, még ha csak sima vízben, de akkor is. Kend be fürcsi előtt gyógyszertári fürdetővel. Pár nap és nem fog hámlani. De a fürdés a megszokás miatt is nagyon fontos. Így alakul ki a baba napirendje is.
2011. febr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi minden nap fürdettük amióta hazahoztuk a kórházból. Törölgetéssel nem tudod a kakit, pisit, büfit lemosni róla. Jobban érzi magát, ha fürdetve van. A lényeg, hogy utána mindig legyen bekenve olajjal. Már 13 hónapos a babánk, de még a mai napig minden este fürdés után be van kenve Babe testápolóval (amikor kicsi volt olajjal). Az arcát pedig mindig bekenjük (Babe arckrém), ha kivisszük ebben az időben, mert a hideg, a szél kicsípheti.
2011. febr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden nap. Előtte alaposan töröld át olajjal. Nekünk nagyon bevált az orvos által felírt fürdető is.
2011. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon minden nap illik, elvárják, ciki, ha nem fürdeted. Németországban teljesen természetes a 2-3 naonkénti fürdetés.

Mi kétnaponta fürdettük őket, amig járni nem tudtak, tiszták voltak...

De egyébként a hámlás egy természetes folyamat, nem függ a fürdetéstől, de szerintem ettől függetlenül jobb 2 naonta füdetni, mármint a bőrének jobb.

2011. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A hámlás természetes.

Én is a mindennapi fürdés mellett voksolok, hiszen a kórházban is minden nap fürdetik őket, akkor itthon miért kellene ettől eltérni?

Ha az orvos kifejezetten nem tiltja meg a mindennapi fürdést (valamilyen bőrbetegség miatt), akkor minden nap fürdetném és fürdetem is. Amíg hámlik, addig bekenheted gyógyszertári olajjal, de utána én már nem kentem semmivel, és gyönyörű azóta is a bőre (17 hónapos a fiam).

2011. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is aggódtam,nagyon érett volt a babám,szabályosan berepedezett a bőre már a kórházban,és hámlott nagyon a kéz és lábfeje.A kis kezét nem kentem,nehogy szájba kerüljön,a lábát itthon kenegettem.Még a kh-ban megkérdeztem,és a csecsemősnővérek mondták,h természetes folyamat,még kenni sem kell.Elmúlt 2 hét alatt.
2011. febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mind a két gyereket fürdetem, minden nap, a nagyot mert csupa maszat és kosz a nap végére a kicsi meg imád fürdeni, megnyugszik a vízben, tegnap elaludtam és kimaradt a fürdés, egész éjjel fent volt, ma is nyűgös...

Ha te is megnyugszol egy tustól/fürdéstől, szerinted egy vízből kikerült kisember nem? Meleg ismerős közeg:)

Babaolaj a hajlatokba, fürdés előtt masszírozom, olajos lesz a bőre és semmi baja. A hámláson is segít.

2011. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!