Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnánk rávenni 3...

Hogyan tudnánk rávenni 3 hónapos lányunkat, hogy "normális időben" nyugovóra térjen este?

Figyelt kérdés

Így néz ki az esténk hetek óta (lassan mi már az elmebaj szélén).

7-kor fürdés, 8-kor alvás, majd 8.40 körül ébredés, fél 10-ig gügyögés (nem tudjuk visszaaltatni, így kislámpa és nézelődik az ágyban, állunk mellette, néha otthagyjuk hátha elalszik...persze nem), majd sírni kezd és torkaszakadtából üvölt éjfélig ( itt már semmi nem használ, sem kézben, sem ágyban, sem teával, sem kajával -tápszeres baba-sem sötétben, sem cumival....)

Nekünk így hetek óta se egy híradó, se egy közös vacsora, egy kis beszélgetés és természetesen semmi más közös program. Lassan én már rettegek az estétől.

Korábban is gyakran csinált a lányom hasonlót, de akkor legalább "csak" 10-ig volt ébren és vissza lehetett altatni nem fajult reketre üvöltésbe a dolog ( igaz egy órás tortúra árán ágy mellett állva cumit adogatva). Nincsenek fájdalmai ebben biztos vagyok és nem is az a gond, hogy nem fáradt eléggé ( szerintem pont ezért sír). Napközben nem gond az alvás. Igaz akkor is felébred gyakran egy óra után, bár olyan is van, hogy 2,5 órát alszik hang nélkül.

Van ötletetek? Homeopátia? Olyan orvos, aki alvásproblémákkal foglalkozik...esetleg itt a neten. Nem tudom. Nagyon el vagyok keseredve és fáradva. Bármilyen ötlet jól jön.


2010. márc. 10. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak ilyen jellegű próbálkozások, én odavettem magam mellé a nagy ágyra a tök sötétben, és mondtam, már ilyen picinek is, hogy nincs játék, alvás van, és elnézelődött a sötétben, és elaludt. Bár valószínű, a lányom könnyebb eset. Más este összebújni a nagyágyon nem lehet, hogy jó lenne? Nem az a baja, hogy nem vagy vele? Arról meg majd leszoktatjátok később, hogy ahelyén aludjon. Nekünk sikerült, már "nagylány", és a kiságyban alszik reggelig.
2010. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem álmos igazán.Én tolnék az esti fürdetésen min .1 órát.Ezzel ki is iktatod a 40 perces alvást.Biztos nyűgös lesz,de sztem hamar megszokja.Hátha beválik.

Ja,és nálunk nem égett kislámpa,csak egy konnektorba dugható éjjeli fény.Nem volt miért felkelnie,mert sokat nem látott:-)

Az elején én is úgy altattam mint mindenki más pl.te is.Nekünk az volt a probléma ,hogy mi a párommal későn fekvők vagyunk(11-f12).A gyereket leraktuk 8-kor aludni,de h1-kor üvöltött evett,visszaaludt és 2-2.5 óra múlva megint ébredt.tehát én pont aludtam volna el mélyen,amikor kellni kellett....Olyan voltam mint a mosott kaki.Aztán későn értünk valahonnan haza és 10 körül raktuk le aludni.Nem kelt h1-kor csak 3-4 körül,kajált és aludt tovább.

A lényeg,hogy,hogy nálunk beválta (jóval)később fürdetés,jobban is aludt,mert kellően elfáradt.

2010. márc. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
másodiknak igaza van, azért nem alszik, mert nem fáradt, később kell fürdetni! magam mellé én sose vettem, féltem, hogy rászokik.
2010. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is csinált ilyet, 8 -kor ne fektessétek le hanem húzzátok az időt...

Ő is pont így volt ha 8 -kor elaludt 9 -kor felébredt és fent bolt éjfélig -1-ig. Azóta nem hagyjuk elaludni csak fél 10 körül és azóta alszik éjszaka.

2010. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, hogy ma majd 8- fél 9 körül fürdetjük...hátha. Ugyanakkor gondolom ugyanúgy aludni fog fürdés előtt...vagy? Hogyha mégsem akkor nem fog túlságosan elfáradni/túlpörögni és azért nem aludni?
2010. márc. 10. 14:30
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, első válaszolónak: Sajnos ez nem működik, próbáltam, de nem marad el mellettünk. Kivéve is még jobban ordít, csak a kiságyában nyugszik meg egy idő után. Mondjuk ez talán nem is baj, így később nem kell visszaszoktatni. Ráadásul én nem tudok aludni tőle egyáltalán, így jó, hogy Ő sem igényli.
2010. márc. 10. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:
2.vagyok.Fürdetés előtt mikor alszik-kel?Hány körül?
2010. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát, ez változó, általában fél 7 körül ébred (itt csak max. 1 órát szokott aludni), aztán eszik és utána fürdetem. Háromnegyed nyolcra végzünk mindennel, akkor még nézelődik és általában olyankor gond nélkül elalszik...a többit tudjátok:(
2010. márc. 10. 15:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Jól gondolom, hogy akkor kilenckor, sőt talán később fürdik a babátok? Mennyi idős korától van ez így?
2010. márc. 10. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia

mi 6,30kor furdunk, aztan cici es aztan nem teszen a kisagyba, hanem eljatszunk, nezelodik, szorakoztatjuk, stb. (persze furdes elott aludt ugy kb. 5ig)

Aztan ujra atcsomagolom ugy 8 korul, ujra cicire teszem, hagyom hogy mindkettobol egyen es aztan teszem kisagyba. Vegul neha kissebb nagyobb ellenallasal, de elalszik 9-9,30 kor este. Ebben a korban kb 2-3 orankent el kell hogy aludjon a pici, ha este kicsit tovabb huzod az elalvast, igaz nyafi lesz de hamarabb elaltatod.

Sok sikert

2010. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!