Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnánk rávenni 3...

Hogyan tudnánk rávenni 3 hónapos lányunkat, hogy "normális időben" nyugovóra térjen este?

Figyelt kérdés

Így néz ki az esténk hetek óta (lassan mi már az elmebaj szélén).

7-kor fürdés, 8-kor alvás, majd 8.40 körül ébredés, fél 10-ig gügyögés (nem tudjuk visszaaltatni, így kislámpa és nézelődik az ágyban, állunk mellette, néha otthagyjuk hátha elalszik...persze nem), majd sírni kezd és torkaszakadtából üvölt éjfélig ( itt már semmi nem használ, sem kézben, sem ágyban, sem teával, sem kajával -tápszeres baba-sem sötétben, sem cumival....)

Nekünk így hetek óta se egy híradó, se egy közös vacsora, egy kis beszélgetés és természetesen semmi más közös program. Lassan én már rettegek az estétől.

Korábban is gyakran csinált a lányom hasonlót, de akkor legalább "csak" 10-ig volt ébren és vissza lehetett altatni nem fajult reketre üvöltésbe a dolog ( igaz egy órás tortúra árán ágy mellett állva cumit adogatva). Nincsenek fájdalmai ebben biztos vagyok és nem is az a gond, hogy nem fáradt eléggé ( szerintem pont ezért sír). Napközben nem gond az alvás. Igaz akkor is felébred gyakran egy óra után, bár olyan is van, hogy 2,5 órát alszik hang nélkül.

Van ötletetek? Homeopátia? Olyan orvos, aki alvásproblémákkal foglalkozik...esetleg itt a neten. Nem tudom. Nagyon el vagyok keseredve és fáradva. Bármilyen ötlet jól jön.


2010. márc. 10. 13:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.Nekünk 2 hónapos korától kb.9 hónpos koráig. 9-kor volt fürdés,szopi,ejtőzés a franciaágyon (félhomályban)és 10-kor csicsi.Sosem aludt velünk,mindig a kiságyban.

8 hónaposan annyi változott,hogy leszokott az esti szopiról és tejpépet kapott helyette amit fürcsi előtt kapott,a többi maradt.A mai napig ez a rendszer,de ahogy nőtt és kevesebb lett az alvásigénye így előlrébb jött az időpont is,én nem szóltam bele,ő alakította,csak csiszoltam rajta.Most 8-f9 között vacsizik,fürdik és 9-kor alvás kb.8.-ig.Most 16 hónapos.

2010. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az abaj, hogy délután alszik, fél hétig. Az én fiam ilyenkor már csak kétszer aludt, délután kb. 4-5 fele, és akkor jól jöttek ki az esték.
2010. márc. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!