Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos babám imádja a...

4,5 hónapos babám imádja a minimaxot nézni. Nagyon ártok neki ha engedem?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik neki gondolom a gyerekek hangja,és eleve az hogy színes.Sikongat,nevet rajtuk,és nem utolsó sorban akár 3/4 órát is el van vele.szóval nagyon ártok neki ha engedem nézni?
2011. aug. 21. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem... amm én 8 hónaposan ismertem a t betűt :D
2011. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy az én lányom 11 hónapos, de ő is nézi néha a Duck Tv-t.De nem meredten, 45 percig, szerintem az sok! Ő csak akkor nézi, ha eszik.Észrevettem, hogy így dupla annyit eszik, ha lekötöm a figyelmét.Ő is mosolyog, sikítozik közben.De szigorúan csak az evések idejére engedem neki.Nem azért, mert nagyon ártalmas lenne, de így nem használja a fantáziáját, kevesebbet mozog.Ha nem szól a TV, jobban érdeklik a játékai, aktívabb, bejárja a szobát.Szerintem valamennyit tévézhet, de ilyen sokáig ne engedd neki!Amikor ennyi idős volt, mesét olvastam neki, mondókáztunk, énekeltem neki, tornáztattam , játszottam vele.És szerintem akármilyen jó a TV minősége, a szemnek nem tesz jót.Én kicsi koromban tesómmal közelről néztük a Tv-t, mert közel volt a kiságy.Mindketten szemüvegesek vagyunk, kontaktlencsét hordunk már vagy 10 éve, -3,5 -es a szemem..kontaktlencse nélkül alig látok valamit, és ez gyerekkorból jött sajnos.Tarts benne mértéket!
2011. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Még annyit, hogy unokatesóm lánya 2 évesen indult el.Nem volt semmi baja, se az izmaival, se semmivel.Kiderült, hogy rosszul lát, és nem mert elindulni.Ahogy a látását megoldották, azonnal járni kezdett.
2011. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kifejezetten a Minimax érdekli, hiszen még nagyon kicsi. Ha bármelyik másik csatornára kapcsolod szerintem azt is bámulná. Fények, folyton változó mozgó képek az tetszik neki. Én nem nézetném vele....
2011. aug. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Igazából csak egyszer hagytam addig nézni neki,mert kíváncsi voltam meddig köti le.Ha másra kapcsolom,pl.spektrum,az nem érdekli,azonnal elkezd nyafogni.Valószínűleg tényleg a fények,és a gyerekek hangja miatt tetszik neki.Próbáltam gyerekek által felolvasott mesét is hallgattatni vele,az is tetszett neki,de azt 5-10 perc után megunta.Szóval akkor nem árt,de ne engedjem neki sokáig...

Köszönöm a válaszokat!!

2011. aug. 21. 10:23
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként az nagyágyról nézi a tv-t,ami kb 2,5 métert jelent.Ez a távolság kevés,vagy pont jó??
2011. aug. 21. 10:26
 7/15 anonim ***** válasza:

Én fiam is nézi.

Lehet, hogy leminuszolnak, de volt, hogy hasfájós időszakában is már nézte az ölemből, benyomtuk a baby tv-t, és akkor nem sírt. Nem sokáig, csak amíg megnyugodott. Akkor meg még kisebb volt, valószínűleg csak a hangok kötötték le.

A mai tévék a szemnek nem ártanak.

Persze vannak, akik tévé ellenesek, és akik nem. Valaki szerint az önálló gondolkodást befolyásolja. Én mondjuk ovis voltam, amikor először lett tévénk, de azóta függő voltam, azon nőttem fel. És eléggé önállóan gondolkodom. :)

2011. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja, és mi is olyan 2,5-3 méterről nézzük (ott fér el a pihenőszék).
2011. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az nincs túl közel, de tényleg ne nézze sokat! Inkább adj a kezébe puha babakönyvet, vagy más játékot, tedd a játszószőnyeg alá stb.
2011. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A 6 hónapos lányom is nézi néha a TV-t. Mondjuk az ő kedvence a Nóta Tv! Imádja a zenét! :)

Meg szoktunk nézni Bogyó és Babócát a gépen, azt is nagyon szereti. vagy Alma együttes klippeket!

2011. aug. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!