Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért okoznak gondot a mindenn...

Miért okoznak gondot a mindennapi dolgok, amikről azt mondják: óó, ha anya leszel tudni fogod?

Figyelt kérdés

Imádom az egyéves fiamat, de a közel a 13 hónap alatt valóban nem mindig tudom megkülönböztetni pl. miért sír ha sír...Ha idegen társaságban elkezd bőgni, kérdik hogy mi baja? Mondom hogy fogalmam sincs....persze kipróbálok ilyenkor mindent, éhes-e szomjas-e stb., szóval nem tippeket várok, mert magam is tudom miktől sírhat egy baba, hanem hogy más is járt-e így hogy nem jött be a "jaj, ne izgulj ezen, egy anya tudja miért sír a gyereke".


Másik: esténként nálunk intervallumok vannak. MOndjuk két hétig elalszik fél kilenckor gyönyörűen, aztán 5 napig üvöltés-szenvedés-kiveszem-beteszem az ágyba-ringatom-megintüvölt-stb.......minden ismerősömtől csak azt hallom hogy "az én gyerekem este 8-kor már alszik.


Csak én lennék ilyen baromi szerencsétlen anya, több, mint egy éves gyerekkel? Mert ha ezek 3 hónapos korában bosszantanak, érthető. De 13 hónaposan?


2011. aug. 16. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban :-)

Az én kisfiam ugyanilyen volt. Én sem tudtam soha, miért sír. Egyszerűen ő ilyen sírós fajta volt. Tulajdonképpen mindenért sírt. Én is végigpróbáltam mindent, amikor épp ordított. Nekem mindig egyformán sírt: "torkaszakadtából" :-)

Alvás hasonló... és ez sajnos még most, 2,5 évesen sem egyszerű dolog nálunk.

Viszont mostmár megmondja, miért sír :-)

Kitartás!!!

2011. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azért megkönnyebbülés hogy máshol is előfordul ilyen. Ez találó szó, én fiam is torkaszakadtából üvölt, és ha nem tudom megmondani miért sír, néha úgy néznek rám mint egy ufóra...

Most is, már kétszer elaltattam, de hallom ebben a pillanatban megint elkezdett üvölteni a szobájában, kihozom, mosolyog, elalszik, beviszem, pár perc és ordít. Tegnap meg simán elaludt.....nem értem ilyenkor sem, mi a fene baja van, alig várom hogy beszéljen és elmondja mi a problémája :))

2011. aug. 16. 21:15
 3/14 A kérdező kommentje:
Néha az az érzésem, nem ismerem a saját fiamat....pedig együtt vagyunk egész nap, foglalkozom vele, játszótér, mesekönyvek, minden, de ha sír, nem bírok vele. Este elalvásnál szintén nem bírok vele.
2011. aug. 16. 21:16
 4/14 anonim ***** válasza:

kb egy éves lett mire megkülönböztettem a cici utáni sírást. Addig agyba főbe szoptattam.


Amúgy ha ordít, hát ordít, nem tudja elmondani hogy épp a feje fáj. Mert az mondjuk kb nem fáj mindennap.


Fogzásos éjszakák nálunk is vannak bőven. Überdurvák.

2011. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na igen, bár már nem szopizik, de kisebb korában én is sírt, rögtön szoptattam, akkor legalább elhallgatott. És nála minden sírás ugyanolyan volt, nem tudtam különbséget tenni.
2011. aug. 16. 21:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam 3 éves,és még mindig kész rémálom az esti lefekvés. Rendesen sárgulok az irigységtől,mikor minden más anyuka,azt mondja,az Ő gyereke bezzeg,lefürdik,pizsi és már alszik is. Este 8 tól reggel 7-ig.

2011. aug. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk meg pont az van, hogy a kislányom egy angyal, soha de soha nem szokott sírni!

Persze ha mégis rákezdi akkor én már tudom, hogy miért.Pl máshogy sír, ha éhes és máshogy a pelenkája idegesíti, vagy ha nem akar aludni.Így viszonylag hamar sikerül pontot tenni a végére a dolognak.De ehhez is idő kell, amíg rájövök (na meg egy óra, hogy visszaszámoljam, hogy a pocakja üres-e).

Ha ismerős kezében sírni kezd, rögtön kérdik:-Miért sír?

Erre én azt szoktam mondani:-Ha tudnám, már nem sírna :)

Általában 5 perccel később már csend van :)

Ne aggódj, eljön majd az idő, amikor tudni fogod, hogy mikor mi a probléma.Vagy ha mást nem, akkor majd elmondja ő:)

7,5 hós tündérke anyukája

2011. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szerencsére ennyi idősen már tudtam, hogy miért sír a fiam.

tudom nem kértél tippeket de azért nem kíméllek :D enyém is sír ha nagy vagy idegen társaságban vagyunk, az első 10 percet. szégyellős. lehet nálatok is csupán erről van szó, nem? :)

az alvás nálunk tényleg úgy megy, hogy 9kor beteszem az ágyba és vagy egyből elalszik vagy dünnyög még kicsit (ma majd 1 órát) de nem megyek be hozzá, nem szokott sírni csak a macival diskurál :) na meg ha bemegyek, levágódik az ágyra, fejére húzza a párnáját, úgy tesz mint aki alszik és halkan kacag :D


nekem gondot okoz a beszélgetés. nem tudom miért van de én nem tudok 5 órán keresztül beszélni és közvetíteni mikor mit teszek :S órákig képes vagyok néma csöndben lenni és úgy játszani a fiammal, látszik is sajnos, 20 hónapos és nem beszél :( igyekszem sokat beszélni de nagyon meg kell erőltetnem magam :(


a másik a pelusozás :S nem szeretek pelust cserélni. mindig megcsinálom, nem arról van szó, de ha lehetne átadnám másnak, valahogy ez az első perctől olyan "már megint :/" dolog nekem :D

2011. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó megértelek, a pelusozás nekem sem a szívem csücske és nekem is rendesen kiszárad a szám ha beszélek neki folytonosan, pedig még kicsi :)


Szégyenlősnek nem mondanám, közértben, utcán, mindenhol incselkedik mindenkivel, ha valakivel nagyon szimpatizál, az alvómackóját vagy utcáról felszedett követ is tukmálja az illetőre :) Azért hangsúlyoztam hogy idegenek előtt, mert ők azok akik előtt ciki, családom és barátaim nem kérdezgetik hogy miért sír, mert tudják már úgysem tudom :)))

2011. aug. 16. 22:06
 10/14 A kérdező kommentje:
De köszi mindenkinek a válaszokat, azért én is irigykedek amikor már gyereke meg már 8-kor durmol reggelig, de hát ilyenkor azzal nyugtatom magam hogy én kisfiam meg másban jobb. :)
2011. aug. 16. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!