Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Altatási probléma.

Mit tegyek? Altatási probléma.

Figyelt kérdés

11 hós kisfiam,mindig is szopin aludt el,de az utóbbi időben,már van úgy hogy 1-1,5 óra mire végleg ki tudom húzni a szájából a cicit.Ezt már egyre nehezebben viselem,főleg hogy éjszaka is 2-3-4 alkalommal ez van.Nem éhes biztosan,mert csak cumizik rajta főleg,az újját nem szopja,cumit kiköpi,végleg tanácstalan vagyok,és azontúl hogy rengeteg idő megy el szoptatással,fáj is már egy idő után(4 fogacska van).

Szerintetek mit kellene tennem?Próbáltam tápszert is,de öklendezik tőle.


2011. aug. 12. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha nem éhes, csak szopizik, akkor a tápszer teljesen felesleges szerintem, ne erőltesd. Valahogy találjatok ki egy módszert, ami mindkettőtöknek jó, és meg tud tőle nyugodni ( éneklés, ringatás, hát simi, vedd magad mellé, stb.), és erre fokozatosan térjetek át. Türelem kérdése az egész, pár nap alatt sikerülni fog, a babák könnyen alkalmazkodnak az új helyzetekhez. Addig hagyd cicin, amíg eszik, utána amikor már ellazult, megnyugodott, vedd le, és altasd el másképp. Csak ügyesen, és határozottan, sok sikert:)!
2011. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is cicin alszik el (1 éves), és nekem sem cumizik. Én úgy vagyok vele, hogy amíg igényli (még csak most jönnek a fogai), addig hagyom, majd ha már tudom, hogy biztos semmi baja nincs (se fog, se éhség, se szeparációs szorongás stb.), akkor átszoktatom. Hozzáteszem, én azért nem hagyom rajta ilyen sokáig, ha bealudt, beteszem az ágyba, és ott álomba simizem, meg énekelek. Ez van, mikor sikerül, van, mikor nem, olyankor ki kell venni, cicire tenni, de ha cicin megint bealudt, akkor megint visszateszem. Remélem, tudtam segíteni azért... :o
2011. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat,próbálok türelmes lenni,csak olyan nehéz,ma délután is mikor altattam,már azt hiszem hogy alszik,mikor kiveszem a cicit,tátog utána és elkezd sírni.Visszatettem megint,egy idő után újra próbáltam kivenni,megint ugyanaz.Végül másfél óra után azt hittem le tudom tenni,de amint leért a kiságyba,kacagva felpattant én meg azt hittem sírva fakadok :( Már kb 3.hete megy ez,azóta sokkal anyásabb is,nem tudom mi lehet az oka.
2011. aug. 12. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Szegénykém, abszolút átérzem a problémádat, de kitartás, csak ezt tudom mondani! Kinövik ezt, hidd el! Mivel most csak cicin alszik, mi lenne, ha te is akkor aludnál napközben? Én a hajnali ébredésnél szoktam bevenni magam mellé, cicire teszem, és úgy alszunk még 1-2 órát. Olyankor ha elveszem a cicit, ő is felébred, így hát nem veszem el, hanem alszunk. Ezért gondoltam, hogy neked is ezt kéne - napközben is akár. Hm?
2011. aug. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!