Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett vele? (altatási...

Mi lett vele? (altatási probléma bövebben lent)

Figyelt kérdés
10 hónapos lesz a kislányom.Eddig mindig cicin aludt el még most is csak avval tud elaludni.Viszont az a gond h mióta tud mászni este elmászik felül nézelödik utána hátra vágja magát és sír.Napközben elég sokat eszik szóval nem lehet az a baj h éhes marad vagy hasonlók.1 idö után elalszik visszarakom a kiságyba.Hajnalba felkel magam mellé teszem.Eddig mindig visszaaludt de most neki áll mászni felülni stb az éjszaka közepén.Próbáltam azt is h cicizett amennyit akart és visszatettem a kiságyba.Ott neki áll sírni majd felül feláll a kiságyban.Mászik stb.Nem tudom h mit csináljak vele.Sajnos sírni nem hagyhatom mert a párom hajnalba kel.A múlt éjszaka éjféltől fél 3ig ezt játszottuk.Ez most sokáig elnyúlt de általában 1 órahosszát ezt játszuk.Nagyon tanácstalan vagyok.Mondom napközben eleget eszik tejem is még van elég.Nem adok neki olyan ételt sem ami felpuffasztja.És most a foga sem jön!Kérlek segítsetek mert nagyon fáradt vagyok!Mert egyébként többször felkel éjjel de vissza is alszik.Tanácstalan vagyok nagyon!
2010. máj. 7. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy napközben sokat alszik,és azért nem tud éjszaka aludni?Vagy nincs túl meleg a szobában?Esetleg sok rajta a ruha....más nem jut eszembe
2010. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez a kettő lehet.

Az altatással kapcsolatban én írtam az utánad következő kérdést. Tehát az én kislányom 9 hónapos.


Volt nálunk is hasonló. AZtán lassan kezdtem kitapasztalni, hogy nappal mennyi alvásra van szüksége, és megpróbáltam beállítani nála.

Most olyna kb. 2-2,5 órát alszik nappal. És arra is oda kell figyelnem, hogy pl. 4 után már ne aludjon - ha mód van rá, mert különben este nem alszik el.


A másik meg az, hogy nálunk is iszonyú meleg van éjjel. Rengetegszer ébredt - mostmár úgy gondolom, a meleg miatt. Most már vékonyabban öltöztetm éjjelre, és kevesebb rajta a takaró is. (egy vékony takaró)


Jó kísérletezést! Remélem, neked is sikerül megtalálnod az okát, hogy ő is nyugodtan pihenjen éjszaka és Te is!

2010. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az onallo altatasra kellene odafigyeljetek, az a legfontosabb. Gondold el ha cicin alszik el, utanna te beteszed kisagyaba miutan megebred, raebred hogy nincs azon a helyen ahol elaludott, ez neki bionytalansagot jelent. En is igy voltam, sokat kiserleteztunk, ha nem e ehes, ha nem e szomjas,ha nincs e melege. De vegul is akkor jott rendben minden miutan elkezdtem egy modszert alkalmazni, az onallo altatasra, egy ido utan rendbejott.Igaz beletelt kis idoben de megerte.

Csak gondolj arra, te este ha lefekszel az agyadba , ejjel miutan ebredezni kezdesz es az utcan egy padon lennel, hogy erezned magad? megijednel, felebrednel sirna .... Szerintem igy van a kicsi is, cicin alszik el, mashol ebred meg, ez megijeszti, teljesen felebred ettol. En mindig adok egy jatekot kisfiamnak, mondom neki hogy o a legjobb alvotarsa, o mindig vele van, ejjel ha felebred csak keresse ot. Millioegyszer ismetelgettem neki es most mar o keri a baratjat. Biztonsagot ad neki.

2010. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!