Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippek, ötletek? Altatási...

Tippek, ötletek? Altatási probléma.

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 hónapos múlt. Újszülöttként evés után rendszerint rajtam aludt el. Aztán kb 1,5 hónapos korától kicsit hasfájós lett és az ágyban aludt el, úgy hogy finoman ütögettük a popsiját (infacol mellett, ennyi fájdalom azért maradt). Az utóbbi időben viszont ha látom hogy álmos, leteszem, de ő csak emelgeti a kis fejét, és mivel fáradt, így egy idő után leesik a feje és kiabál a matracnak. Ráadásul a lábait is huzogatja, mint aki kúszni akar; persze nem tud még. Cumival alszik el, de ilyenkor esélytelen betenni a szájába, mivel nem fordítja oldalra a fejét. Ezért én kiveszem cicire teszem-ezt kb 2x,3x eljátszuk-majd ott elalszik és le tudom tenni.

Van valakinek valami ötlete, hogy egyáltalán miért csinálja ezt és mit tudnék tenni, hogy könnyebben menjen az altatás?

Mielőtt megszóltok nem vártam el tőle eddig sem, hogy egyedül aludjon el, mindig ott ültünk mellette és simogattuk a hátát, fejét. Már amikor igényelte, mert volt, hogy csak idegesítette.

Köszönöm mindenkinek.


2011. márc. 22. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
A minap olvastam valahol, hogy érdemes álomba ringatni, nem a hasunkon altatni, hanem mozgásban (hintaszék, ringatás, séta stb.) aludjon el. Kb. 20 perc kell, amíg mondhatni mélyebb álomba kerül. Ekkor érdemes lerakni aludni, mert ha előbb történik, biztosan felébred...
2011. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha hason nem fordítja oldalra a fejét, vidd el dévényeshez.
2011. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, akkor ezt majd megpróbálom. Csak hát eddig olyan szépen elaludt az ágyában is...
2011. márc. 22. 20:50
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves Második! De persze fordítja, sőt mindig úgy szokott felkelni, hogy forgatja a fejét, ezt csak alvás előtt csinálja, hogy nem akarja letenni a buksiját.

Bocsi, ha nem voltam elég egyértelmű.

2011. márc. 22. 20:52
 5/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam 5 hós. Az elején próbálkoztunk a kiságyban elalvással, de nekünk nem ment. Úgyhogy én ringatva altatom el. Nem kell órákig sétálnom vele, max 10 perc. Általában már vacsi közben elálmosodik, így ha végez a kajával, büfizik, elfektetem a karomba úgy, hogy a kis arcocskáját kicsit magam felé fordítom. Énekelek neki(mindig van valami kedvenc, most éppen az A part alatt:) és már alszik is. Napközben is ha látom, hogy már álmos, ölbe veszem, ringatom és már alszik is.

Ja, és az esti alváshoz igényli a cumit is, napközben nem kell neki. :)

Sokan mondogatják nekem, hogy elkényeztetem a kisfiam, de én nem hiszem. Ő még nagyon kicsi, ráadásul nem is szopizik már. Mi így oldjuk meg a közelséget, többek közt.

Szóval én csak ajánlani tudom. :)

2011. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szívből ajánlom a Suttogó mindent megold című könyvet. Nekünk nagyon sokat segített. Pedig olyan is volt korábban, hogy este 11kor kocsikázni kellett a faluban, hogy végre elaludjon a picikénk. De a könyv segítségével este 10percen belül egyedül elalszik. Mosolyog, amikor elköszönök és kijövök tőle a szobából.
2011. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
előző vagyok!Még annyit, hogy a mi babánk most 6 hónapos, 4,5 hónaposan jutottam a könyvhöz, ami maga volt a megváltás.;-)
2011. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nalunka karomban hajlando csak elaludni es ringatom.Nem egyszeru, mert nehezen alszik el es mar 8.5kg, de sajnos maskepp nem alszik el mar kis kora ota.

6 honapos.

2011. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget kérdezni, de amit az előző írt, hogy 6 hónaposan 8,5 kg a gyerek az nem sok? Párom unokaöccse 2 éves és 12 kg. Nem ismertem 6 hónaposan, szal nemtom akkor mennyi volt, de arányaiban nem sok az a 8,5? Nem értek a babákhoz igazán, szal bocs, nem rosszindulatú akartam lenni.
2011. ápr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Mostanában én is meglepődök a babák súlyán. Kislányom már 4,5 hónapos és "csak" 5650g. A vele egykorú, sőt kisebb babák már 6, 7 kilók. Pedig a lányom is husis ám. Dehát a babák nem egyformán fejlődnek.
2011. ápr. 18. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!