Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Altatási probléma!?

SOS! Altatási probléma!?

Figyelt kérdés
7 hetes a kisfiam és elég nehezen tud elaludni, este fürdetés után (19.30)eszik és egészen éjfél fél 1-ig fenn van.Van, hogy csak nézeget de van, hogy elkezd sírni pedig semmi olyan ok nincs(evés,hasfájás,peluscsere)amiért sírni kellene, szerintem nem tud elaludni és ezért annyira felpörgeti magát a sírással, hogy abszoludt nem tud elaludni se a ringatás se az éneklés semmi nem köti le.Ha esetleg elalszik és leakarom tenni akkor abban a pillanatban kinyitja a szemét és sírni kezd.Sokan azt mondják, hogy hagyni kell sírni és majd megtanulja sokan viszont épp az ellenkezőjét mondják.Nagyon nehéz elhallgatni a sírást de egész nap mégsem lehet minden altatásnál órákat cipelni.Tudtok nekem segíteni mit csináljak?
2011. jan. 18. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy 7 hetes babát ne hagyj sírni ! Próbáld megetetni vagy itatni esetleg rendesen megbüfiztetni ! A hasa nem fáj ? Arra használhatsz Gripe Watert !
2011. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem nem fáj a hasa és igen használunk gripe watert de biztos nem a hasa fáj.
2011. jan. 18. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig, ha nincs más megoldás, akkor órákat kell cipelgetni. A csecsemők lehetnek ilyenek is. Kifogtál egy ilyen babát. Mi hónapokig nappal magunkon altattuk. Éjjel mindig az ágyában. Szopi után büfi volt, kb. 10-15 percig, akkor bealudt és utána tettem csak be. Próbáld meg, hogy elalvás után kb. 20 perccel teszed az ágyába, akkor már a mély alvás fázisába kerül.

Talán felcserélte az éjszakát a nappallal? Próbáld meg, hogy fürdés után csak félhomály legyen max. és csend, nyugalom, ha sír simizd meg, ha nem elég neki, akkor vedd fel. Nappal pedig ne sötétíts be, szokja meg a különbséget.

Ha hagyod, hogy behergelje magát, később nyugszik meg. A mi babánk is olyan, hogy nem lehet sírni hagyni, mert rosszabb lesz csak a helyzet.

Borzasztó fárasztó tud lenni a gyereknevelés, én is sokszor hullafáradt vagyok, meg még jópáran itt. Ha nappal tudsz, aludt Te is, amikor ő.

Van aki a kendőt fogja javasolni, ha neked szimpi, próbáljátok ki. Sok babának szüksége van a testkontaktusra és a kendővel tudsz más teendőt is megcsinálni.

2011. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi képpen ne hagyd sírni, ő még nagyon kicsi és biztosan oka van annak, hogy sír és nem tud elaludni. Közhelyek, de lehet, hogy melege van vagy fázik, bántja valami a pocakját. Vagy csak nemrég született, jól érezte magát a pocidban és csak a közelségedre vágyik. Próbáld meg, hogy magad mellé fekteted az ágyban, elaltatod és csak utána teszed át az ágyába. Ha sokat sír, akkor felpörgeti magát és még nehezebben alszik el. Az elalvást is tanulniuk kell állítólag. Tudom, hogy nagyon fáradt lehetsz már, de kitartás, nemsokára biztosan jobb lesz!
2011. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat remélem minden nappal könnyebb lesz neki.
2011. jan. 18. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak az utóbbi 1-2 hétben van ilyen, vagy már kezdettől fogva vannak alvási problémák? Egyébként mennyit alszik nappal?
2011. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a gripe water jó hasfájásra nekünk pl. nem jött be!

Mi az espuzimant használtuk de nem igazán volt hasfájós a kisfiam de éjjelre mindig adtunk neki!

Nem lehet hogy éhes? Pedig valószinű hogy fáj valamije szegénynek!

Akkor nincs más mint hogy ringasd!

Az én kisfiam is nagyon nehezen aludt el mikor kisebb volt és igen volt amikor 2 órán keresztül cipeltem a kis seggét :D


Kitartás!

2011. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak az utóbbi 3 napban van ilyen eddig szépen elvolt.Nappal általában 3 óránként kel és evés után max 15 perc múlva el is alszik kivéve a reggeli ébredést mert utána játszani szoktunk és utána alszik el.A baj a fürdetés után kezdődik de ez is csak pár napja van mert eddig imádott fürdeni most meg kb 2 perc után görbül a kis szája, fürdés után evés és már evés közben is nyüglődik de büfi után jön a sírás rendesen és bármit csinálunk nem jó semmi csak ha kézben van.
2011. jan. 18. 23:19
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!nálunk is ez volt, előfordult, hogy hajnal 3ig sem aludtunk. aztán menesztettük a kiságyat. fotelágyat toltunk a fal és nagyágy közé, és onnantól kezdve mellettem aludt. azóta is. nagyon hasfájós is volt, de szüksége van az anyukájára. aki meg azt tanácsolja, hogy egy ekkora babát hagyj sírni,azt küldd el a sunyiba, valószínűleg buták a szó szoros értelmében.

még hogy megtanulja.... tudod mit tanul meg? hogy hiába sirok, sz@rik rá mindenki, nem segít senki. ezt. és ez még a későbbi kapcsolatotokra is kihathat.

szüksége van rád!tudom hogy nehéz, de leszokik arról, hogy sétálgass vele, mert egy idő után neki sem kényelmes. persze ez csak később lesz, de próbáld ki, vedd magad mellé, hátha..

minden jót!!

2011. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én viszont nem ajánlom azt, hogy magad mellé vedd. Legfőképpen a saját ágyatokban ne altasd. Nálunk 6 hetes korában egyik napról a másikra nem akart aludni etetés után. Este szépen megfürdettük, evett, aztán elaludt rajtam és szép óvatosan betettem a kiságyba. De 6 hetes korától megváltozott, mert ő nézegetni akart, nem aludni, pedig álmos volt. Evés után állandóan a fejét emelgette. Hát mit tudtam volna csinálni? 7-kor megetettem, 9-kor még nézegetett. Minden nap egyre tovább tartott ez a dolog. Ráébredtem, hogy le kell tenni. És még akkor is üvöltött. Naponta 8-szor evett. Az etetés, büfi 1-1 órát tartott. Meg még egy kicsit játszani is próbáltam vele. Az napi 10 óra ölben minimum. Hát az nem kevés. Én bizony másnap etetés után letettem és hagytuk sírni (na azért néha-néha bementünk hozzá, hogy érezze biztonságban van, de nem vettük fel). 3-4 nap kellett hozzá, rövidülő időkkel, hogy beleszokjon. Mintaszerű azóta a lefekvés, és nagyon jól alszik és csak akkor sír, amikor valami baja van. Most viszont már sohase hagyom sírni. Nehéz volt, de túl vagyunk rajta. Most egy kiegyensúlyozott mosolygós kisbabám van, és tudja, hogy bármi gondja van, anya-apa segít.

Én is mindent néztem. Adtam neki fájdalomcsillapítót, Espumisant, hátha fáj valamije, vagy görcsöl a hasa. De legtöbbször csak "anya vegyél fel" effektus volt. Erre viszont van egy jó ötletem. Egy ruhadarabot, amit aznap viseltél, tegyél a kis fejéhez, hogy érezze az illatodat. Ez is nyugtatólag hat rá, továbbá nálunk bejött a cumi, segített neki elaludni. Nem vagyok cumipárti, de 2x 2 hétif szükség volt rá. A fiam 6 hónapos és egyáltalán nem cumizik. Remélem ezekért a mondatokért nem ítéltek meg, de mindent megpróbáltunk és 3-4 nap alatt mégis ez a módszer oldotta meg a problémát.

2011. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!