Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy nincs napirendünk?

Baj hogy nincs napirendünk?

Figyelt kérdés
Mivel mindig máskor kel a kisfiam, pedig este fix időpontban teszem e, így mindig csúszik a nap, ráadásul az is nagyon eltérő, hogy mennyit bír ki egyhuzamban fent lenni. A dolgok egymásutánja mindig ugyanaz, de nagyon eltérő időben. Amikor dörzsöli a szemét vagy ásítozik, akkor teszem le aludni naponta háromszor, de az alvás mindig más időpontokban van. Ez baj?
2011. aug. 7. 07:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elnézést, elfelejtettem írni: 9 hónapos.

Van, hogy 5-6-7-kor kel (ezt nem tudom befolyásolni; keltsem fel?) és hol 1, hol másfél, hol 2 órákat alszik (ezt sem tudom befolyásolni; keltsem fel?), és emiatt csúszik szét a napirend. A sorrend, az mindig ugyanaz. De tény, hogy amikor jönnek például hozzánk, kérdezik, hogy hányra jöjjenek, mikor kel a kisfiunk, arra csak azt tudom mondani, hogy fogalmam sincs.

2011. aug. 7. 12:47
 12/18 anonim válasza:
100%

Második vagyok. A napirendet Neked kell meghatározni, de természetesen nem percre pontosan értettem én sem, csak nagyjából. Tehát azért fel ne keltsd, ha alszik. :)

Egy félórás-órás korábban kelés vagy tovább alvás miatt nem fog elcsúszni a napi ritmusa, hogy például ébredés után adsz neki enni, vagy hogy este fürdés után fekteted.

2011. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%
de mégis mennyi az időeltolódás a különböző napokon? Én sem percre pontosan mindíg ugyanakkor tettem le vagy etettem meg. Ha csúszott, újraterveztem, mint a GPS:) De nálunk 1 max másfél óra volt az eltérés, de leginkább 30 perc. Tökéletes napirendje van, tudja, hogy mi miután következik.
2011. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ne keltsd fel semmiképpen, látod többen is írták, hogy nem kell annyira ragaszkodni a napirendhez. Én is ahogy írtam fentebb változó mikor hogy van, mostanában az is előfordul, hogy ő egy nap 7-szer evett eddig, most 3,5 hónapos, de az utóbbi egy hétben kétszer is 6 evése volt, mert nem volt éhes hamarabb, nem tudom beleerőltetni úgysem, ha nem éhes. :)

Nekünk is van, hogy jön valaki, ha alszik épp a baba, akkor ha a vendég nem ordibál, akkor úgysem ébred fel rá, ha mégis, akkor ez van. Idővel úgyis alkalmazkodnia kell a világhoz, a postás sem szól előre pl. hogy mikor jön, csak csenget. :)

2011. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem is elég, ha az egymás utániság megvan. Ilyen idős korában az én fiam is össze vissza kelt, napközben sem aludt mindig ugyanakkor és pláne nem ugyanannyit. Egyszer nagyon összekaptunk párommal is, mert a keresztanyja jönni akart, és megkérdezte, hogy mikor alszik a kicsi? Én mondtam, hogy nem tudom előre megmondani. Erre a párom: "ki tudja, ha a saját anyja sem?" Letette a telefont, és szépen elmagyaráztam neki, hogy sajnos a gyereke nem órarend szerint működik, akkor alszik amikor álmos, akkor kel mikor kialudta magát, és nem akkor, amikor a rokonlátogatás azt megkívánja. Ja és persze rettentően rosszul esett ez a megjegyzése, el is sírtam magam később. Még én éreztem magam rossz anyának...

Most lesz 1,5 éves a fiam, pár hónapja alakult ki nála az a fajta napirend, hogy reggel ugyanakkor kel, napközben ugyanakkor, ugyanannyit alszik.

Szóval szerintem nincs semmi baj nálatok sem! Majd idővel kialakulnak az időpontok is!

2011. aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2011. aug. 7. 20:33
 17/18 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 hónapos. Nála aztán még annyira sincs napirend, mint az előttem írók babáinál! Reggel ébred fél 7 és fél 10! között, pedig mindig ugyanakkor fektetem le. Onnan persze már borul minden, semmit nem tudok tervezni vele. Próbáltam, hogy felébresztem, 1-2 hétig úgy tűnt, megszokja. Aztán hirtelen azt produkálta, hogy hajnal 1-ig nem aludt el!! Fogalmam sincs, miért, de ezt csinálta úgy két héten át. Aztán váltott, és este 8-kor elaludt, fürdés és vacsi után. Azt hittem, végre beállt a rend. De ez is csak kb. 2-3 hétig tartott, aztán újra másként aludt-ébredt. Van egy nővére, nála már pár hósan volt napirend, órát lehetett volna igazítani hozzá, pedig őt is ugyanígy neveltem. Nagyon nehéz így élni, tervezni, de bízom benne, hogy előbb-utóbb rendeződnek a dolgok. Már arra is gondoltam, hogy a koraszülöttségéből fakad ez a kiszámíthatatlanság, bár lehet, hogy semmi összefüggés...
2011. aug. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg nagyon érdekes! Akkor ez azt támasztja alá, hogy meghatározóbb a genetika, mint gondoltam.
2011. aug. 7. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!