Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy nincs napirendünk?

Baj hogy nincs napirendünk?

Figyelt kérdés
Mivel mindig máskor kel a kisfiam, pedig este fix időpontban teszem e, így mindig csúszik a nap, ráadásul az is nagyon eltérő, hogy mennyit bír ki egyhuzamban fent lenni. A dolgok egymásutánja mindig ugyanaz, de nagyon eltérő időben. Amikor dörzsöli a szemét vagy ásítozik, akkor teszem le aludni naponta háromszor, de az alvás mindig más időpontokban van. Ez baj?
2011. aug. 7. 07:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Igen, mert pl. így nem tudtok semmit tervezni, mert nem tudni, hogy a kicsi mikor fog aludni, enni, stb. Ha majd közösségbe kerül (nem írtad a korát, de mivel a babakategóriában van a kérdés, gondolom, még egészen aprócska), nagyon fog szenvedni, amíg a kis szervezete átáll a rendszerességre.

Már egészen apró korban nagyon fontos a rendszeresség, kiszámíthatóság a baba életében, ez biztonságot nyújt a számára.

2011. aug. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
30%
Muszáj Neked segíteni, hogy napirendje legyen a babádnak, mert ahogy ezt előttem is válaszolták, később egyedül fogja megszenvedni.
2011. aug. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

egyáltalán nem baj!!!olvass utána!nem az időrend a lényeg,hanem az,hogy egymás után történjenek a dolgok.ez jelenti a rendszerességet.

én is próbáltam görcsösen ragaszkodni az időhöz,de hiába tettem én le aludni például,ha ő nem akart...akkor 1 órát is szenvedtünk-hiába és hopp,máris elcsúszott az időrend!akkor mondta nekem is a doki,hogy nem így kell a napirendet kialakítani,hanem a rendszer és a folytonosság a lényeg!!!NEM AZ IDŐPONT!13 hónaposak elmúltunk és szépen alszik,eszik,minden rendben van! :)))

2011. aug. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

A folyamat a lényeg.

Nagyjából próbáld meg úgy szervezni, hogy az adott dolog mikor van. Nálunk pl. így van: reggeli, öltözés, játék, alvás. Tízórai, játék. Ebéd, alvás. Játék, uzsonna, séta. Játék, fürdés, vacsora.

Ha kicsit többet alszik, nem fogom felverni azért, hogy pontban 12-kor egyen. :)

2011. aug. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
A mi leányzónk 3,5 hónapos neki sincs teljesen kialakított napirendje. Van, amikor egész jól beáll a nap, máskor nyűgös, és esély sincs időpontokat tartani. Szerintem is a sorrend a lényeg, hogy azt tudja, és mondjuk a fürdetés időpontjához szoktunk ragaszkodni, mert általában akkor már fáradt és nagyjából 8-kor már alszik szinte mindig. Ő általában 7-kor kel, és nagyjából 3 óránként eszik, de van, amikor alszik egy hosszabbat, én sem keltem fel azért, hogy egyen. Van, amikor 6-kor kel 7 helyett, akkor sem tudom megtenni, hogy olyankor is belenyomom a kaját, ha nem éhes, csak hogy ráálljunk a megszokott időpontokban lévő evésre.
2011. aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
4 hónapos kislányom, fix időben van fürdetés,lefekvés és reggeli ébredés..De ezen kívül csak úgy nagyjából...Napközben mindig máskor álmosodik el,más időket alszik...Sem felkelteni nem fogom,ha többet alszik,sem ágyba dugni,ha nem álmos...Én gyereket figyelem,hogy mikor mire van igénye,lehet rosszul csinálom,de működik,h ő alakítja magának a dolgait..(az esti lefekvés időpontjára is teljesen magától állt rá,5-10 perc eltérés van benne max)
2011. aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy tapasztaltam, hogy nem gond. Az én lányom 1 hét múlva 1 éves, kétszer alszik napközben, de változó, hogy mikor. Még nem volt gond emiatt, amikor mentünk valahova. Szerintem nem kell aggódnod, hogy mi lesz ha közösségbe megy, mert valószínűleg addigra kialakulnak a szokások, másrészt a gyerekek nagyon jól tudnak alkalmazkodni, és meg fogja szokni az ottani rendszert.
2011. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

Kislányom jövő héten lesz 5 hónapos. Este általában fél 9, 9 felé alszik el, reggel 7 körül kel. Napközben viszont nincs két egyforma napunk. Már kezdett ráállni arra, hogy 4 óránként eszik, aztán most megint 3 óránként, tegnap pedig (lehet a meleg miatt) 2,5 óránként evett. Délelőtt általában még alszik, de délután már nagyon ritkán. Tegnap viszont délután is aludt.

Egy ekkora babának szerintem nem kell szigorú napirend szerint élni. Ő tudja, hogy mikor éhes, mikor akar játszani, aludni.

A napirend nálunk abból áll, hogy pelenkázás után jön az evés, este pedig fürcsi apával. Amikor elkezdi a férjem levetkőztetni már nevet örömében, ugyanis imád fürödni.

2011. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Az eltérő időpont nem baj. A lényeg, ahogy előttem is írták, hogy minden rendszeresen kövesse egymást. A baba majd alakítja a napirendjét, és beáll a rend.


Egy apró babát több okból sem lehet időpontokhoz szoktatni, egyrészt még annyira kicsi, hogy pár havonta változik a napirendje, kevesebbet alszik, másrészt pedig nekik nincsen még időérzékük, vagyis azt nem érzékelik rendszerként, ha minden ugyanabban az időpontban történik.


Ezért fontos az a rendszeresség, hogy a különböző történések egymás után következzenek mindig.

Ha hozzászokik, hogy felkelés, evés, játék alvás, stb, stb, este pedig játék, fürdés, evés, alvás, az teljesen jó.

2011. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Ha a dolgok egymásutánja mindig ugyanaz,akkor van napirendetek. Amugy mennyi idős?
2011. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!