Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig nincs napirendünk...

Még mindig nincs napirendünk 4,5 hós babával?

Figyelt kérdés

Az egyedüli biztos pont az esti fürdés 7-8között.De semmi más nem fix!Egyszerűen nem tudok napirendet kialakítani!Kislányom alig alszik nappal,szopizik is,de néha tápszert is kap,ha rossz idő van vagy túl meleg nem megyünk le annyiszor sétálni stb.Azt se tudom,hogy egy nap hányszor eszik,mert olyan változó!Mással is van ez így?Vagy csak én nem tudom,hogy kell ezt csinálni?

Már teljesen kikészít,hogy nem lehet tervezni semmit:(


2011. jún. 29. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
kisfiam 2 hónapos 3 óránként eszik kivéve h alszik,mert akkor nem ébresztem fel, naponta kb 5-6szor eszik,este 9 fél 10től alszik reggel 5-6ig,este 8-9 között van a fürdés és a vacsi utána,néha sétálunk néha nem,nem alszik mindig az étkezések között,de így is tudok programot szervezni mert nem összevissza eszik,szeretem a rendszert,de azért így sincs betervezve a nap,sztem ne aggódj az a fontos hogy meglegyen mikor van fürdés,meg hogy tudd kb mikor eszik és ahhoz már lehet tervezni
2011. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyan úgy voltunk,mint te.Amikor elkezdtünk hozzátáplálni,majd étkezést kiváltani,akkor meglett a rendszer is,és jobban is aludt.

Addig meg elég,ha a fürdés időpontja fix,az fontos.

2011. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 6 hónaposan alakított magának napirendet,addig majd megőrültem.Mert én olyan ember vagyok,aki nagyon órarend szerint élek.
2011. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első lányunkat 4.5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, akkor alakult ki a napirend, azaz délelőtt 10-től alvás, majd délután is 4 felé aludt el, aztán 7kor fürdés. Ez jó sokáig így ment, aztán 11 hónaposan borult, 1 hónapig összevissza volt mire átállt az egyszeri alvásra ebéd után. Ezt most is tartja (21 hónapos). A második babám 4 hónapos, nála is szeretném lassan elkezdeni a hozzátáplálást (már többnyire tápszeres, és saját friss barackunk-almánk van a telken...). Még nincs napirendünk, Csak az esti alvás, 7-8 között fürdik, eszik és reggelig alszik (5 hetes kora óta). 3 óránként eszik, +/- fél óra, de aludni napközben nem sokat alszik, néha-néha fél-1 órát.


Szóval ne aggódj, ki fog majd alakulni a napirend.

Jó babázást!

2011. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez már csak így van, ők sem svájci órák. Nálunk is mindig az esti fürdés és alvás volt a fix. Ha éhes, úgyis ennie kell, ha álmos, akkor úgyis aludni fog. Ne aggódj emiatt. Legalábbis én soha nem erőszakoltam rá semmit sem. 17 hós
2011. jún. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 4,5 hónapos a kisfiam. Én sose törekedtem komoly napirendre, hozzá igazodtam. Ő most úgy állt be, hogy reggel 5-7 között kel valamikor, nagyjából 3 óránként eszik, de van hogy tovább alszik, vagy belealszik az egyik kajába és hamarabb lesz éhes. Este 8-9 körül van az utolsó kaja, előtt fürdés, aztán alszik reggelig. Ő tápszeres baba. Egész jól tudok vele programot szervezni, ma is egész délelőtt csavarogtunk. Vittem magammal 2 adag kaját, és istenien elvoltunk. Bevásárlás közben elaludt, a duna parton megebédelt. Próbálj kicsit ellazulni, hátha akkor könnyebb lesz.
2011. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást!

Nem olyan rég lett tápszeres is,azt reméltem így azért kiszámíthatóbbak lesznek a napjaink.De ugyanolyan!Van,hogy 90-et eszik+szopi és 1óra múlva már éhes és nyűgös,vagy kibírja 3óráig.De olyan is van,hogy 150et eszik és szintén 1óra múlva már megint nem okés vmi.Megszoptatom,gyakran bealszik(nagyjából csak szopival altatom,néha babakocsiban is elalszik).Néha "kidől"minden ok nélkül ha nyűgösködik és cumit adok.De leggyakrabban az se segít.Annyira összevissza eszik!Ráadásul pár napja éjszaka is kel olyan 1-3között,szopizik fél órát,és alszik tovább úgy 6ig.Pedig már kb 2hónapja lefekszik este 8-9kor és reggel 6kor kelt.Nem tudom mi történhetett.A hozzátáplálást 3napja kezdtem barackkal.Holnap már almát kap,majd krumpli,répa..

Mit javasoltok,hogy toljam ki az evések közötti időt?Egyszerűen nem tudok nyugodtan elmenni itthonról még akkor sem,ha 150et evett,mert sose lehet tudni:S

2011. jún. 29. 21:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor vált kiszámíthatóbbá a helyzet amikor elhagytam a szoptatást és csak tápszert kapott most plusszban már hozzá is táplálom így ilyen egy napunk:

ébredés 6kor eszik 150ml tápszert

két étkezés között kap gyümölcsöt 8kor

10 kor 150ml tápszer vagy amennyit megeszik

a következő étkezés 2 kor vagy tápszer vagy szilárd bébikaja

5-6 körül kap megint tápszert de hogy mikor mennyit akar megenni én sem tudom sokszor kiborítok egy csomó megmaradt tápszert mert megcsinálom a 150ml és borul mert csak 60-90 evett.

7-8 körül fücsi, ha kevesebbet evett akkor még eszik, de ha nagyon kész van akkor nem eszik de akkor hajnalban megébred. Most 4 napja pl. megébred 1-3 között éhes, lehet növekedési ugrása van.


Tervezni Én sem tudok. Pénteken megyek fogdokihoz egy 15-20perces megbeszélésre, kérdezte az asszisztens mikorra adjon időpontot hogy eszik a baba, stb, mondtam fogalmam sincs, így 10-11 között várnak. :) de lehet pont akkor lesz éhes, szóval el kell indulni bárhová is akarsz menni és ott ahol éhes megetetni, múltkor a Fehérvári úton etettem a babakocsiban..! :)


De egyébként kialakítják Ők ösztönösen, bár addig amíg mi is szopiztunk+tápszert is adtam káosz volt a kajálás, de lehet Én nem csináltam jól valamit.

2011. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

mennyi idős a babád?Mióta kap csak tápszert?

2011. jún. 29. 22:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Most 4,5 hós a babám és 2,5 hós korától kap csak tápszert. Nem volt sok tejem, 2 hetes korától kellett hozzátáplálnom.

Allergiás vagyok a parlagfűre, ezért tavasszal márciustól miután megkezdődött az allergia szezon és a szoptatás miatt nem szedhettem gyógyszert nagyon rosszul voltam és úgy döntöttem hogy abba hagyom a szoptatást, azóta ÉN is jól vagyok és a babám is kiegyensúlyozottabb mert tudom mikor mennyit evett, tovább bírja. Korábban össze vissza evett hol egy órát bírt ki hol 2őt de a hármat sosem, és nagyon ideges voltam hogy nem tudtam mennyit szopizott és hogy mennyi tápszert csináljak, stb.


Nekem jobb azóta ezzel nem a szoptatás ellen beszélek, de Nekem amúgy sem volt sok tejem, és nem akartam kínozni magunkat tovább amellett hogy a csapból is az folyik hogy csak az ember-NŐ és jó anya aki évekig szoptat! és emiatt nem kis lelkiismeret furdalásom volt hogy abba haygtam, de amikor láttam hogy a babám jól van, sőt! Én szintén tudok létezni és nem szenvedek az allergiától, akkor elszállt a lelkiismert furdalásom.


Rendszer még nincs az életünkben mert össze vissza alszik de az evés kiszámíthatóbb. Főleg hogy már hozzá is táplálok.


Remélem tudtam segíteni.

2011. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!