Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellemetlen családlátogatás....

Kellemetlen családlátogatás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisbabám 4 hónapos lesz,mi egy kisvárosban lakunk-apai nagyszülők, rokonok pedig egy kis faluban tőlünk 100 km-re.Eddig egyszer voltunk ott látogatóban, de az maga volt a pokol.Az egy dolog, hogy a háziállatok szabadon járkálnak ki-be(nekem a hajam égnek áll attól, hogy a fostos kismacska mászkál a konyhában),de az ottani rokonok nincsenek tekintettel a kéréseinkre.Értem ezalatt azt, hogy amikor elővettem a kézfertőtlenítőt, hogy ugyan már ne az istállóban pakolászás után babázzanak akkor kiröhögtek és mondták a gyereknek, hogy ,,anyádnak micsoda mániái vannak" meg ,,kell a kosz hogy erős legyél". Az állatok miatt is szóltunk, hogy ha megyünk akkor legyenek kiparancsolva, meg egy kis takarítást utánuk, de semmi.

Jövő héten megyünk és már előre félek, hogy megint kézről-kézre járna a fiam olyan embereknél akik nem hajlandóak törődni a higiéniával.Mit tennétek?


2011. júl. 31. 10:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt ilyen körülmény egy látogatásnál sem,mint amit leírtál,de én sem szerettem,ha kézmosás nélkül fogta meg bárki is a pár hónapos kislányomat...és igenis nem egyszer volt,hogy szóltunk a kézmosás miatt... mikor valaki átvette,ment a baba alá a pelus,hogy ne a dzsungás pólóját nyalogassa annak,aki átvette..,mert mondjuk anyós úgy ölelgeti az egyik kiskutyáját,mintha a babája volna..tehát mondjuk azért én ezért aggódtam... Tesómékál van 3 kutya,így náluk azon paráztam,hogy minden kutyaszőrös,nehogy benyaljon belőle..de persze nem egyszer az én hajamazt húztam ki a szájából,vagy láttam vissza a kakijában..szóval nem lehet annyira vigyázni rájuk,mint amennyire mi szeretnénk,de lehet hogy nem is baj...,csak ilyenkor még ügye mindenki rávan parázva a tisztaság témára..,de ez így van szerintem jól! :)


Visszetérve a kérdésedre,hogy mit tennék...

Hm..hát pelust biztos tennék a vállukra,oda ahol majd fogni fogják..mondván hogy mostanában nagyon sokat büfizik..-így letudtad a koszos pólóval való érintkezést... :)

Mikor megérkeznék,akkor a páromnak a kezébe adnám a hordozót,hogy gyorsan megyek kezet mosni,mert nagyon köszös lett az úton a kezem..-ezzel hátha lehet rájuk hatni,hogy hoppá...tényleg itt egy baba,akit nem kéne koszos kézzel fogdosni...,majd a páromnak is szólnék,hogy gyere mostmár fogom én a kicsit,mehetsz te is! :)

Ha meg valaki egyből elakarná venni,hogy majd ő fogja,akkor meg szólnék,hogy egy kicsit várjunk,míg megszokja a környezetet..

Kisplédet biztos hogy vinnék és arra raknám le a kicsit,mikor levetkőztetjük! Még én is vittem,mikor csak anyumékhoz mentünk,pedíg nem volt kosz..,de legalább a hazait látta :)


Én annó még azért is szóltam anyóséknak,hogy ne adják oda a telefonjukat a kicsinek,mert kutyás kézzel szokták megfogni...persze ez utólag nem tetszést váltott ki belőlük..,de ez van... :)

Ha valami nem tetszik,mindenképpen szóljál annak aki csinálja,mert utána magadat fogod szídni,hogy nem tetted meg és most mi lesz ha ezért,vagy azért beteg lesz...inkább parázd túl és később nevess rajta nagyokat,minthogy a babádnak legyen valami baja..!


Én ha nem látnék a rokonokon semmi változást,akkor csak kb 1/2 év múlva mennék újra,vagy még később,mikor már nem félti annyira az ember a babáját ezektől a veszélyektől :)

2011. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 4 hónapos.

Falun élünk, de eszembe nem jutna a kutyát a házba engedni. A kislányomat sem viszem oda hozzá(el van kerítve neki egy nagy füves terület), ráér még vele barátkozni. Ha kint dolgozunk az udvaron, kezet mosunk mielőtt a gyerekhez nyúlnánk. Azt aláírom, hogy nem lehet steril körülmények között tartani, de az immunrendszerük még nem túl erős, nincs szükségük mindenféle mocsokra.

Én a helyedben nem mennék ilyen rokonokhoz.

2011. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm, nálunk is van macsek, bejár a lakásba, DE még véletlenül sincs a gyerek közelébe. És ettől függetlenül én is azt gondolom, hogy persze, ok, hogy "kell" a kosz a gyereknek, DE nem mindegy milyen, és mikor. Kislányom lassan 6 hónapos, de ilyen körülmények közé biztos nem engedném. Még a mai napig próbálok vigyázni rá, hogy ha valaki megfogdossa, legalább a keze legyen tiszta... (Ezt úgy értem, ha pl valaki kinti udvar takarításból akarná megfogni, akkor azért mosson már kezet.) Ha már elkezd mászni, biztos nem leszek ilyen raplis, majd akkor jön el akarva-akaratlan a koszevés ideje :o)

Szóval normális, ha még vigyázol a babádra, a Te gyereked, a Te szabályaid. Ezt pedig másoknak el kéne fogadni.

2011. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár úgy érzem többen félreértettetek kicsit. Néhány válasz olyan, mintha azt hinnétek magával a falusi légkörrel van gondom, holott ez nem igaz. Gyerekként én is sokat voltam falun, élveztem hogy ugrálhattam a szalmában, nyüstöltem a kutyákat, hajtottam a tyúkokat. Ha a fiam már nagyobb lesz és szeretné ezt akkor természetesen engedni fogom. DE! Amíg ilyen pici nem engedem állatok közelébe ha nem muszáj, tehát egy olyan macska akinek tiszta bogáncs a szőre, meg a disznóól alatt bújkált ne kerülgesse a lakásban a bébihordozót. Az meg szerintem nevetség, hogy felnőtt embernek nem alap az, hogy egy kisbabához tiszta kézzel nyúlunk és kiröhög amikor ezt szóvá teszem finoman...értem én, hogy életünk során egy szekér koszt meg kell ennünk, de nem néhány hónaposan kellene elkezdeni!
2011. aug. 1. 10:23
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék, jöjjenek ők, ha látni akarják a babát. Én is gyerekkoromban rengeteget macskáztam, kutyáztam, tyúkudvart söpörtem, de ezek nem egy csecsemőnek való dolgok.
2011. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van teljes mértékben! Ráérsz még edzeni a gyerek immunrendszerét! Én nem mennék el a helyedben, és nagyon nem érdekelne, hogy ki mit mond és gondol.
2011. aug. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ne menjetek el.

Valóban nem kellene a gyereket mondjuk disznószaros kézzel megfogni aztán a gyerek meg nyalja le a kezéről, a bélférgekről nem is beszélve.


Ha elmentek álljatok a sarkatokra maximálisan és csak kézmosás után lehet babázni.

2011. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném el. Nálunk apai ágon a cigaretta a fő probléma. Ezért én sem vittem el a gyereket, mert nem igazán tudtam volna türtőztetni magam, ha a szokásos 5 szál / óra / fő mennyiséget zárt térben szívták volna el a fiam mellett. Így inkább úgy intéztem, hogy minket látogassanak, és mivel az a mi lakásunk volt, ott a mi szabályaink szerint tilos volt dohányozni. Így a vitát is elkerültem, a kapcsolatunk sem szenvedett csorbát.
2011. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a férjed rokonai, akkor ő is aktivizálhatná magát, és elmondhatná nekik a kívánságokat. Az szokot t segíteni, hogy ne nézzék az embert "mániákusnak".
2011. aug. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Én nem mennék el!Egyébként az én fiam is 4 hónapos és én nem engedem meg hogy olyan felvegye akit én nem akarok.Sokáig a nagyszülők sem vették fel mert azt mondták olyan pici még az anyukánál a helye.Sőt most sem nyúzzák max ha én a kezükbe adom.Nem vagy köteles megengedni a kedves rokonoknak hogy összefogdossák a babádat.Ha megsértődnek ám legyen!
2011. aug. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!