Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellemetlen családlátogatás....

Kellemetlen családlátogatás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisbabám 4 hónapos lesz,mi egy kisvárosban lakunk-apai nagyszülők, rokonok pedig egy kis faluban tőlünk 100 km-re.Eddig egyszer voltunk ott látogatóban, de az maga volt a pokol.Az egy dolog, hogy a háziállatok szabadon járkálnak ki-be(nekem a hajam égnek áll attól, hogy a fostos kismacska mászkál a konyhában),de az ottani rokonok nincsenek tekintettel a kéréseinkre.Értem ezalatt azt, hogy amikor elővettem a kézfertőtlenítőt, hogy ugyan már ne az istállóban pakolászás után babázzanak akkor kiröhögtek és mondták a gyereknek, hogy ,,anyádnak micsoda mániái vannak" meg ,,kell a kosz hogy erős legyél". Az állatok miatt is szóltunk, hogy ha megyünk akkor legyenek kiparancsolva, meg egy kis takarítást utánuk, de semmi.

Jövő héten megyünk és már előre félek, hogy megint kézről-kézre járna a fiam olyan embereknél akik nem hajlandóak törődni a higiéniával.Mit tennétek?


2011. júl. 31. 10:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
34%
Egy napot csak kibírsz... Amúgy meg gondolom nem te fogod megmondani, hogy mikor takarítsanak ki ŐK, a SAJÁT házukban....
2011. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
59%
ne menj-el szerintem ,ez legjobb megoldás ,ha semmiképp nem hajlandóak eleget tenni a kéréseknek ,ami egyébként teljesne normálisak
2011. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
55%
Sok gyerek nőtt így fel,és nem lett semmi baja. Egyik sem lett porallergiás,mint most azok,akik szuper higiéniás környezetben nőnek fel. Egy nap alatt nem lesz semmi baja a kisfiadnak.
2011. júl. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
ebben is van valami ,hogy nem tesz jót a gyereknek ,ha túlságosan ügyelnek higiéniára ,de pl az állati ürülék nem hinném ,hogy jót tesz neki
2011. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy kell a kis kosz a gyereknek, de azért egy négy hónapos kisbabát nem kellene ilyen nemtörődöm módon kezelni. Az anyuka nem a porallergia miatt aggódik...

Ti biztosan szívesen adjátok olyan kezébe a babátokat, aki pl. éppen előtte ganézott ki a disznóólban vagy gyászkeretes a körme és tömény istállószagot áraszt...

Nem kell patikatisztaságot tartani, de azért egy alap tisztaságnak, higiéniának lennie kell.

Én a helyedben nem vinném oda a gyerekemet. Ha nem értik meg, így jártak.

2011. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
27%

Kicsit túlreagálod szerintem. A macskák sok helyen panelban is bemászkálnak, de olyat még életemben nem láttam, hogy falun ne verték volna ki a házból ha bent végzi a dolgát vagy ahogy te írtad ,,fostos". T_T Egyébként meg ha nem hagynak döglött állatokat bomlani az udvaron, vagy ételt rohadni az asztalon, semmi baja nem lesz a gyerekednek. Sokat bírnak, és pl úgy tanul az immunrendszerük, hogy koszt vesznek a szájukba. Virágföldet. Macskát. Asztallábat.

Ha állatokkal dolgoznak a rokonaitok, meg mezőgazdasági munkával, nyáron biztos nincs idejük végignyalni a lakást az igényeskedő vendégek miatt.

2011. júl. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Kérd meg őket, hogy mossanak kezet az istállózás után. Amúgy nem lesz az égvilágon semmi baja, ha egy légtérben van a háziállatokkal. Gondolom nem a földön mászik a mocsokban.
2011. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%
Durva. De az a baj, hogy ők így élnek, és nem gondolják, hogy ez nektek nem jó, és elég ciki szólni nekik. A babát mindig fogd az öledben, és miután megfogták, a baba kezét töröld le popsitörlővel, más testrészét meg úgyis fürdeted este.
2011. júl. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél magaddal pokrócot amit a kicsi alá terítesz,ha letennéd és igen,ha megfogdossák utána töröld át a kezeit!

Ha van rá lehetőség legyetek sokat a szabad levegőn és ne a lakásban.Szólj,hogy mossanak kezet mielőtt babáznának,mást sajnos nem tudsz csinálni!Az állatot meg max.zavard el,ha a közeletekbe megy,akkor TALÁN leesik a tantusz a kedves házigazdáknak is!Kitartás!

2011. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Valóban kell a kosz,de nem négy hónaposan!!! Ha nagy a szutyok,ne menj,csak ha már nagyobb lesz a gyerek.
2011. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!