Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellemetlen családlátogatás....

Kellemetlen családlátogatás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisbabám 4 hónapos lesz,mi egy kisvárosban lakunk-apai nagyszülők, rokonok pedig egy kis faluban tőlünk 100 km-re.Eddig egyszer voltunk ott látogatóban, de az maga volt a pokol.Az egy dolog, hogy a háziállatok szabadon járkálnak ki-be(nekem a hajam égnek áll attól, hogy a fostos kismacska mászkál a konyhában),de az ottani rokonok nincsenek tekintettel a kéréseinkre.Értem ezalatt azt, hogy amikor elővettem a kézfertőtlenítőt, hogy ugyan már ne az istállóban pakolászás után babázzanak akkor kiröhögtek és mondták a gyereknek, hogy ,,anyádnak micsoda mániái vannak" meg ,,kell a kosz hogy erős legyél". Az állatok miatt is szóltunk, hogy ha megyünk akkor legyenek kiparancsolva, meg egy kis takarítást utánuk, de semmi.

Jövő héten megyünk és már előre félek, hogy megint kézről-kézre járna a fiam olyan embereknél akik nem hajlandóak törődni a higiéniával.Mit tennétek?


2011. júl. 31. 10:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja?És még annyi,hogy ha "a mániáid"ismét megemlítik,akkor mond,hogy "anyámnak nincsenek mániái,csak nagyon vigyáz rám"!!!Babának beszélj te is ,mint ők! :)
2011. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%

Azért máűs egy falusi gyerek,aki ebbe születik bele,és igy nől fel,és más egy városi ahol viszonylag tiszta körülmények közé van szokva a baba. Még az elsőnek lehet hogy semmi baja nem lesz a sz@ros macskától,a másik lehet hogy két hetet fog kórházban tölteni tőle infuzióra kötve a kórházban.

Lehet venni a DM ben kézfertőtlenitől,olyat amihez viz sem kell,csak rákened a kezedre és elpárolog.Azzal lemosnám a gyerek kezét ha valaki koszos-állatos kézzel fogdosta,sőt én volt hogy az arcát is megmostam vele,mert összepuszilgatta egy "lógótaknyu" néni,és későn kapcsoltam. A kezükbe ne add amég meg nem mosták a kezüket,azt meg ha nem értik meg hogy a lakásból legalább addig dobják ki az állatokat amég ott vagytok hazamennék,és ez volt az utolsó látogatás.Mást nem igen tudsz tenni,de ha most is nagyon gáz lesz a adolog,és nem készségesek a kéréseidre,többet ne menj amég ilyen pici a baba.

2011. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
10%

Én addig nem adnám oda a babát a kezükbe, de még megfogásra sem, amíg nem mostak kezet. Fújjogjanak csak! Amúgy szerintem ne te mondd meg, hogy mikor takarítsanak a saját lakásukban. Egy egynapos vendég miatt biztos nem fogják felforgatni az addig életüket.

17/L

2011. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
28%

Ez merő túldramatizálás. Falun szted hogy élnek az emberek? Ahol állatokkal foglalkoznak, ott az újszülött is ilyen környezetben nő fel, és semmi baja. Mi lesz, ha a babád majd nyuszizni/kiskecskézni, stb. akar? Nem engeded? Ugyan már...


Nálunk nagyban építkeztek, mikor kicsi voltam, és? Felnőttem, egészséges vagyok, pedig zaj, por, sitt, stb. Apa munkásruhában hajolgatott fölém, ami pl. egy merő téglapor volt (jó, előtte vmennyire leporolta magát, de akkor is).

Ja, négy hósan a hatalmas német juhász kutyán lovagoltam, meg újsz. koromtól kezdve a babakocsim mellett aludt.

2011. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%
De te ebbe születtél,ezt szoktad meg!Az ő babája nem ilyen körülmények között él,ezért szokatlan neki!Nincs hozzá szokva így érzékenyebb is!Nem gondolod?
2011. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
97%

Azt azért nekem senki ne akarja bemesélni, hogy az összes vidéki anyuka igénytelenül, tyúkszarosan szokta fogdosni a babáját, vagy tehéntrágyás gumicsizmában trappol be a gyerekszobába. Ott sem viszik be az állatokhoz a 4 hónapos gyereket.

Amikor már nagyobb, tud járni stb., akkor engedik, de egy csecsemőt nem hiszem, hogy így gondoznának. Legalábbis a mi ismerőseink nem így nevelik a gyerekeiket.

2011. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is van ilyen rokon,csak ott még az is van,hogy a pici baba(kb 6 hós) ott alszik a szülők között úgy,hogy a kutyák is az ágyban alszanak.

Én is 1000x kértem őket,hogy mossanak kezet,mielőtt hozzányúlnak a lányunkhoz meg hogy ne tömjenek a szájába mindent,az udvaron ne tegyék le,stb...Én úgy oldottam meg,hogy nem megyünk el hozzájuk.Majd csak leesik nekik,hogy miért nem.

2011. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem mennék. Megsértődik aki megsértődik, nekem a gyerek a fontos és nem a rokonok.
2011. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

szerintem későbbre kellene halasztani a látogatást.


El tudom képzelni, hogy a macska a tyúkudvarból sétál be a konyhába, így érti a fostos szót a kérdező. Nem a macska fossa le magát. Amikor anyósomnál vagyunk és a gyerek a tyúkokkal játszik, hát van egy szaga, mikor beül az autóba. Otthon egyből megy a fürdőkádba.

2011. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%
13.45-el teljesen egyetértek.Én tuti nem mennék el hozzájuk.Én a kezükbe nem adnám,ha ők legalább 1 minimum kézmosásra nem képesek.Nekem a gyerek lenne a legfontosabb,nem a rokonok! Ha megsértődnek,az ő bajuk!!!
2011. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!