Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem magam ilyen...

Csak én érzem magam ilyen bénának a sok tökéletes anyuka között?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már annyira fiatal,diplomás pedagógus vagyok. A saját gyerekem egy éves múlt,okos,édes,aranyos. Próbálom tökéletesen nevelni,de nekem nem minden megy olyan simán,mint másoknak...

Éjjel többször kelünk,én fáradt vagyok,nincs időm főzni,takarítani,csak hétvégén,ha apa is itthon van. Elméletben mindent tudok,de a gyakorlat az más. A hozzátáplálással is annyi gondom van.

A játszótéren annyira tökéletesnek tűnik minden anyuka... Én meg...

Volt már ilyen érzésetek?


2011. júl. 29. 12:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze!

Ezért is nem szeretek játszótérre járni...

Egyébként ha nagyon mély ponton vagyok, azt mondogatom magamnak, hogy nem minden arany, ami fénylik, tehát az, hogy a játszón gondtalannak, csinosnak tűnik egy anyuka még nem jelenti azt, hogy otthon is mindig ilyen simán mennek a dolgai. Meg nem biztos, hogy mindenki annyira a szívén viseli, hogy esetleg nem csillog villog a lakás, és nincs mindennap főtt kaja az asztalon...

2011. júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kábé százhuszonháromezerszer volt ugyanilyen érzésem. :)

Azt hittem, majd a másodikkal könnyebb lesz. Hát bizonyos szempontból könnyebb is, de másban nem.

3 éves múlt a nagy, 6 hós a kicsi és ugyanolyan fáradt vagyok az éjszakázásoktól és most már ráadásul a nyaggyal vagyok emiatt türelmetlen.

Nem tudok okos tanácsot mondani. Magamról mindig azt hittem, hogy egész jól rendben, rndszerben tudom tartani a napjaimat. Mégis úgy éreztem sokszor, hogy semmire sincs időm, erőm, türelmem.


Viszont ha jó napom van. akkor a játszótéren én sem kezdek egyből panaszkodni, hanem a jóket mesélem. Lehet más is így van ezzel, ami persze a másik félnek csalóka lehet.


Ne aggódj, inkább bízd apára az éjszakák egy részét, ha tudod. Hátha akkor kicsit kipihentebb leszel. :)

2011. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy túlbonyolítod a dolgokat. Próbáld lazán kezelni az életedet, pláne ebben a szakaszban. Ugyan úgy fogsz butaságot csinálni, és hibát is, mint sok jót és nagyszerűt.

Tegnapra elterveztem, hogy kitakarítom a lakást. Ez normál esetben olyan 3 órát jelent nekem. Na a vége az lett, hogy a leporolásig jutottam, mert a gyermekem egész délelőtt nyűgös volt. Valószínű a rossz idő miatt. Szegény párom megint arra ért haza, hogy tele van a mosogató és megint rá marad az állatok ellátása. De ezen egyikőnk sem problémázik. A lényeg, hogy normál körülmények között jól érezzük magunkat.

Ja és néha ne félj egy kicsit magára hagyni a gyereket, ha jól érzi magát. Meg kell tanulni egyedül is játszani, mert azért neked sem véges az energiád.

Csak lazán, nekünk ez bejött minden téren.

2011. júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor én minta anya vagyok?Mert nem érzem magam annak. Mindenre van időm(mosás, minden nap főzők, takarítás, 2x játszótér, és magamra is van idő), a gyerek szót fogad, alszik, eszik... mégse érzem, hogy tökéletes vagyok. Szerintem ez szerencse kérdése is. Tanárként tudhatod minden gyerek más. A Tiéd 24 órás örökmozgó, majd kinövi! Biztos bal lábbal keltél, és fáradt vagy azért látod így a helyzetet:-)Fel a fejjel!
2011. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy minden baba más. Én pont ezért elfogadom,hogy az enyém "24 órás" és így imádom,ahogy van. De csodának tartanám,ha mellette helyt tudnék állni egyedül a házimunkában is. Sokat segít a férjem és az anyukám,így nincs gond.

Naponta 2x mi is játszóterezünk,még szopizik is igény szerint. Az éjszakákat nem tudom átadni,csak én vagyok jó neki olyankor.

2011. júl. 29. 12:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj dehogy tökéletesek!

Mindegyik küzd valamivel, én imádok a gyerekekkel foglalkozni,a munkámban is sikeres vagyok, de a lakásban rendszeresen akkora a kupi, hogy képtelen vagyok kezelni.


Más anyuka ismerősöm szintén foglalkozik a gyerekkel, olyan a lakása, hogy a nap bármely percében beállíthatsz hozzá az Otthon magazin fotósával, de nem főz, főleg kész kajákat esznek meg a nagymamiktól hozott cuccokat.


Ismerek olyat is, aki megsodor a kicsinek egy gyurmakukacot, a következő mozdulattal házi kenyeret süt, miközben mondókákat tanít a középsőnek és ellenőrzi a nagy leckéjét. Igaz, ha belépsz a lakásba vigyázni kell, hogy ne lépj rá egy kekszdarabra, a tükör csokis, és a vasalatlan rádőlt egy újságkupacra, ami a bevetetlen ágyból borult ki.


Tökéletes, minden területen jól teljesítő anya nincs. Aki az állítja magáról, hogy a gyerekei mindig udvariasak, kész zsenik és még rózsaillatút pukiznak, a férjük maga a tökéletes apa, amellett hogy eltartja a családot még segít is, az hazudik. Az ilyen rózsaszín mázas családokról szokott kiderülni előbb vagy utóbb, hogy valami bűzlik, apuka évek óta a kolléganővel kavar és hasonlóak.

2011. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
:)))
2011. júl. 29. 12:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Volt :) én a fiam 1 éves koráig még kövérebb lettem, mint terhességtől voltam, egyértelműen a hormonok miatt, mert még fogyóztam is. A barátnőim folyamatosan le tudják passzolni a gyereket kb újszülött koruktól, a fiam már 17 hós, de nem érzem jól magam, ha nem velem van, így még max reggeltől estig volt anyósomnál, mikor muszáj volt, még nem aludt máshol. A barátnőim emiatt eléggé cikiznek, hogy a párommal még nem buliztunk együtt, csak külön külön (de azt mondjuk havonta 2x kb mindketten, barátozás sörözés, nem diszkó :))

Lenne időm mindenre, de a fiam ma éjszaka is fenn tartott, így ilyenkor délben leülök és nézek magam elé/netezek, olvasok. Ha felébred ilyenkor próbálok vele takarítgatni, porszívózni, pakolászni. A főzést is akkor szoktam megoldani, ha fenn van. 2 napra előre megfőzöm a kaját, kb 1 óra, általában vagy sütőbe tevős, vagy leves van, így csak összekészítem és beteszem a sütőbe, többet nem kell vele foglalkozni...

Most elég rossz passzban vagyok, de lesz ez még sokkal jobb is :)

Te szerintem próbálj meg kicsit mást csinálni, pihenni, kérj segítséget, utána máshogy fogod látni a dolgokat :)

2011. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kövér vagyok, és most is itt ülök, amíg alszanak ahelyett, hogy mondjuk felmosnék és megmosnám a cipőket, wc-t sikálnék... Vagy tornáznék...

Tökéletlen egy anya vagyok én is. De ha ránézek a gyerekeimre, azt kell látnom, hogy mégsem annyira vészes, hiszen ŐK szinte tökéletesek :))) Akkor mégsem lehetek annyira x@r anya!


A játszótéren pedig úgysem vallják be, hogy ott hagyták a mosogatnivalót, és nem is vasaltak, vagy hogy hordják az ebédet, így főzni nem kell, stb.

2011. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nap mint nap ezt érzem, egy szintén "24" órás gyerekkel. az én végzettségem is pedagógus, így ha lehet, még jobban bánt a dolog, de nem tudok mit tenni. azt meg csak remélhetem, hogy a férjem valóban megérti a helyzetet és nem csak mutatja, mert szeretem. de se időm, se energiám kimutatni felé :-((((((
2011. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!