Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi lesz a Gyeddel...

Most akkor mi lesz a Gyeddel és a Gyessel?

Figyelt kérdés

Mert ugy hallottam aki már kapja a Gyedet az maradhat 2 évig!!

Mert mi igy vagyunk, pont !

a mostani kismamák már viszont már csak 1 évig kapják a Gyedet!!

És a Gyes most 1 év vagy nem??

Teljesen össze vok zavarodva!! köszönöm a választ előre is!!

üdv egy aggódó anyuka


2009. ápr. 2. 19:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
nevetséges és kivitelezhetetlen az egész. Vannak olyan települések, ahol 50-60 km-re van a legközelebbi bölcsöde. eddig csk azt kellett megoldani, hogy viszed át a szomszéd faluba óvodába a 3 éves gyereket, most vigyem 60 km-re reggel 5-kor bölcsibe? miből? a 12ezres családi pótlékból? hát én nem is értem hogy gondolták ezt az ökörséget?? vagy küldjük el a nagyszülőt nyugdíjba? vagy mi lesz itt? nem tudom... ha ez így folytatódik én összepakolom a családomat, és elhúzok ebből az országból:-((
2009. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Amúgy más országokban nem adnak ennyi juttatást a kismamáknak, de legalább a feltételek meg vannak teremtve ahhoz, hogy az ember lánya vissza tudjon menni dolgozni. Pl tunak fizetni bébiszittert.

Ma azt mondták a hiradóban, hogy új bölcsik sem fognak épülni, mert nincs rá pénz, na akkor tényleg vihetjük a gyereket a hátunkon. És a magánbölcsikben is egyre hosszabb a várólista. Arról nem is beszélve, hogy a mi korosztályunk (25-35) azt sem nagyon teheti meg, hogy nagyszülőkre hagyja a bébit, mert ugye ők is dolgozna a legújabb teervek szerint 65 éves korukig.

Akkor most hova tegyem a kicsit? Hagyjam a 80 éves dédipapára? Nevetséges

Remélem ez a Gordon hamar röpül, vagy még reménykedhetünk, hogy nem támogatják

2009. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor nem lenne probléma, ha a feltételek adottak lennének. Ha lenne minden babának bölcsöde. Így talán én sem lennék - annyira - felháborodva. ili
2009. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hát látom sokan ki vagytok borulva!!

Nagyon remélem hogy ez a Gordon marad ott ahol volt eddigis!!

Na de a Fidesszel sem lenne jobb!!!

Nekünk szerencsánk van mert az anyukám 2 éve ment nyugdijba!!

De közölte megy kis Németbe pénztkeresni a nővéremékhez!!

2009. ápr. 2. 21:53
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Erről beszéltünk mi is ma reggel a hírek hallatára…lemerevedtem és az jutott eszembe mi lesz ha ezt jóváhagyják, teljes káosz az tutti…egyáltalán kire vonatkozik ez, a folyamatban lévő kismamákra, vagy aki ezentúl szül? (mondjuk, tökmind1, mindenkit sajnálok akit érint)

Lehet én hülye vagyok ehhez, de miért a családokon, nyugdíjasokon csattan ez az egész mizéria, ott ahol a legnagyobb szükség lenne támogatásra, meg sok minden másra. Eddig sem volt egyszerű megélni abból amit eddig kaptunk, (most nem a családi pótlékra gondolok amit az állam ad, nyilván nem nekik szülöm a gyermekemet) de ha még ezt is elveszik, akkor nem tudom mi lesz egyszerűen FELHÁBORÍTÓ…


És mit tudunk tenni ez ellen? Nem sokat…

2009. ápr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azon már meg sem lepődöm, hogy kis országunk válságkezelő miniszterelnöke egy bukott közgazdász! Azon viszont igen, (pláne mivel nyár végére várom a babámat)hogy aki gyereket akar vállalni ebben a világban, annak lassan szégyenkeznie kell miatta. Elég kilátástalan a helyzet, mi a párommal nagy családot szerettünk volna, csak sajnos a körülmények nem teszik ezt lehetővé.Mindkettőnknek van munkája még szerencsére, de örülök, ha az egyet sikerül tisztességesen felnevelnünk. Nem baj, a kisebbség burjánzik a pénzünkön szóval nem hal ki az ország! Bocs az indulatokért.
2009. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ugy tudom akinek Juli 1 ig megszületik a babája az még 2 év Gyedet kap!!

Aki utána az már bizony 1 évig csak!!

Rohadt szemétcség!!

Nem tudom mi lesz itt!!!

2009. ápr. 14. 15:45
 18/18 anonim ***** válasza:
Az fasza! Augusztus elejére vagyok kiírva...
2009. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!