Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az új törvények szerint mi a...

Az új törvények szerint mi a helyzet a gyessel meg a gyeddel?

Figyelt kérdés
Sajnos akármennyit is olvasok utána nem értem,hogy a kettő külön vagy együtt jár.Azt tudom,hogy megvan a kellő időm a gyedhez(9 éve dolgozom),de mindenhol azt olvasom,hogy a gyes alanyi jogon jár a baba 2 éves koráig.Ez csak akkor,ha nem kapom a gyest?Júniusban szülök,és egyenlőre még nem tudok elmenni a tb-hez,hogy megkérdezzem.
2009. dec. 21. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyes alanyi jogon jár tehát mindenkinek , annak akinek nincs biztosított ideje. de írod, hogy neked van 9 év munkaviszonyod, tehát neked a gyed fog járni, ennek az összege a fizetésedtől függ , mert annak a 70 %-a.
2009. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Kiegészítés az elsőhöz a kérdésedre válaszolva: GYESt csak akkor kapsz, ha nem jár a GYED. Téged ez nem érint, mivel jogosult vagy GYEDre.
2009. dec. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyi kiegészítést még én is írok, hogy eddig aki 2 évig kapott GYED-et, utána még 1 évig kapott GYES-t munka mellett is. Nálad már a 2 év GYED után nem jár GYES. Tehát gyakorlatilag vagy GYED-et, vagy GYES-t kapsz 2 évig, de nyilván a GYES önmagában nem éri meg, tehát választhatsz, hogy vagy GYED, vagy visszamész dolgozni és mellette GYES. Remélem érthetően leírtam. :)
2009. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Kezdjük az elején. Van a szülési szabadságod ami 168 napon keresztül jár. Ez a tgyás. Utána a te esetedben jár a GYED ez a fizetésed 70% és a gyerköc 2 éves koráig jár.

Ez csak akkor bonyolódik ha te úgy határozol, hogy 2 éves kora előtt vissza akarsz menni dolgozni. Ha visszamész akkor GYES-t kapsz, de ez is csak a gyerek 2 éves koráig jár. Ennek összege 28000 ft.

Kérdésedre válaszolva vagy az egyik vagy a másik jár neked. De a biztosítási időd megléte miatt te mindkettőre jogosult vagy és választhatsz.

2009. dec. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Nagyon sokat segítettetek.
2009. dec. 28. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!