Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi lesz a Gyeddel...

Most akkor mi lesz a Gyeddel és a Gyessel?

Figyelt kérdés

Mert ugy hallottam aki már kapja a Gyedet az maradhat 2 évig!!

Mert mi igy vagyunk, pont !

a mostani kismamák már viszont már csak 1 évig kapják a Gyedet!!

És a Gyes most 1 év vagy nem??

Teljesen össze vok zavarodva!! köszönöm a választ előre is!!

üdv egy aggódó anyuka


2009. ápr. 2. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom úgy tervezik, hogy az eddigi 2 év gyed 1 év gyest felváltja az 1 év gyed, 2 év gyes. Ez ugye jó az államnak, mert a gyes idejére nem a bruttó bérből kiszámított összeg jár havonta, hanem mindenkinek fix kb. 27 ezer körül, ha jól tudom.
2009. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem-nem! 1 év GYED és 1 év GYES. Ez a terv. Cuki,nem?
2009. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát marha jó!!

kész vagyok

és hova tesszük a gyerekeket !!!!

Mert bölcsi nincs!!

majd tesszük az utcára?? mert nem mindenkinek van nagymama

2009. ápr. 2. 20:05
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez alatt a link alatt elolvasható a teljes Bajnai levél.


"Gyes és gyed időtartamának 2 évben történő maximálása átmeneti időszak biztosítását követően"


Ez a mondat pedig abból a levélből. Az én olvasatomban az átmeneti időszak azt jelenti, hogy a folyamatban lévő (akik már kismamák) nem fog vonatkozni. Nekem volt szerencsém anno a Bokros csomaghoz, és annak kismamákra vonatkozó részeit sem egyik napról a másikra vezették be.

2009. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is "tök jó" az intézkedés-tervezet! De tényleg hová tegyük a babát, ha emiatt kénytelenek vagyunk visszamenni dolgozni??? Talán előbb meg kéne teremteni a munkába visszaállás és a bölcsödei elhelyezés feltételeit... Nem??? Mert ugyebár a GYES és a "befagyasztott" családi pótlék enyhén szólva kevés, így gondolom nem én lennék az egyedüli, aki kénytelen lenne visszamenni melózni! Legszívesebben káromkodni volna kedvem, de nem teszem, mert a moderátor leveszi a válaszomat...
2009. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyik legszemetebb dolog a világon. Nem maga az intézkedés, mert ha szükséges, hát szükséges, oké, világválság van. Hanem az a felháborító, hogy arra nem gondolnak, hogy kivitelezhetetlen amit kitaláltak, mert nincs elég bölcsi. Ráadásul ugye folyamatosan emelik a nyugdíjkorhatárat is, tehát a legtöbb családban nyugdíjas nagymama sincs. Annyit meg egy átlag ember nem keres hogy bébiszittert tudjon alkalmazni. Kb. az egész fizetést elvinné. A magánbölcsi szintén.

Szerencsére engem nem érint - de ez tényleg piszok nagy szerencsém -, mert ősszel lejár a GYED-em, de bizony benne lennék a kakiban ha érintene.

2009. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó választ mintha én írtam volna. Ugyanez a véleményem.
2009. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
vissza megyünk dolgozni de hová munka nincs v. megszünki teljes káosz!!!
2009. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tehát a kisfiam Augusztusban lesz 1 éves ,és jövő augusztusig kapnánk a gyedet ezek szerint ez a rohadt bajnai ha sikerül a terve akkor mi 1 éves koráig kajuk a Gyedet vagyis vissza kell mennem dolgoni Gyes mellett és a Gyereket meg hova teszem??!!!

teljesen kivagyok!!!

2009. ápr. 2. 21:04
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan a gyerektámogatást kellene magasabb szintre emelni, mivel ezek a csöppségek a leendő adófizetők - hogy csúnyán fejezzem ki magam - ezzel azt érik el, hogy még kevesebben fognak gyereket vállalni, vagy kevesebb gyereket szülnek a gyerekvállalók. Fel vagyok háborodva!!! Emiatt még tüntetni is mennék! Pedig nincs gyerekem. ili
2009. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!