Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyessel vagy gyeddel járok...

Gyessel vagy gyeddel járok jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 hetes terhes vagyok, most voltam negyedéves nappali tagozatos egyetemen. Nem hagytam ki egy félévet sem, négy éve folyamatosan csinálom, és a következő félévem is aktív. Decemberre várom a babát. Úgy hallottam, hogy ezután is jár a gyed, csak azt nem tudom, hogy mennyi... szóval, hogy jobban megéri-e, mintha a gyest választom.

Havonta átlagosan 15000 Ft ösztöndíjat kapok, nem tudom, ez számít-e.


2008. jún. 30. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem értem a kérdést. A gyes és a gyed között nem lehet választani, hogy melyiket kapd meg. Hasznos oldal, amin utána tudsz olvasni ezeknek:


[link]

[link]

2008. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

szia,


Nem igazán van igaza az előttem szólónak.

El lehet dönteni, hogy GYES-t, vagy GYED-et szeretnél kapni.

Nyilván akinek munkaviszonya volt, és viszonylag magas volt a bejelentett jövedelme, az a GYED-et fogja választan.

Azt választod, amelyik többre jön ki.

Az egyetemi tanulmányaid nem tudom mennyire számítana, mert a gyed-et jövedelemből számítják, az előző évi jövedelmed 75%-a naptári napokra lebontva.

A gyes meg egy fix összeg, mindenkinek ugyan annyi , nem tom pontosan, mert én gyed-en vagyok, de valami igen kemény 25 eft körül van.

2008. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Igen, lehet, hogy nem volt elég érthető a kérdés. Köszönöm a linkeket, végigolvastam az oldalakat, sajnos az általam keresett info nincs benne. Abban tévedsz, hogy nem lehet választani, ott van a [link] utolsó bekezdésében is, hogy lehet és kell választani a kettő közül, azt, amelyik neked kedvezőbb(mert egyidejűleg ugye nem lehet a kettőt - sajnos).

Igazából azt nem értem, és ez sehol nincs leírva, hogy ha nappalis egyetemista vagyok, tehát nincs jövedelmem (leszámítva azt a havi 10-15 ezer Ft ösztöndíjat, de az úgy tudom, nem is jövedelem), akkor a gyedet egyáltalán hogyan és kinél igényelhetem meg, és hogy a mi esetünkben mi alapján számítják az összeget? (mert mindenhonnan azt hallom, hogy meg lehet igényelni, ha 180 napos nappali hallgatói jogviszonyom van) Vagy lehet, hogy eddig nagyon félreinformálódtam a témával kapcsolatban...?

2008. jún. 30. 15:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak: igen, én is úgy tudom, mint te, hogy lehet választani, sajnos az a gyanúm, hogy nálam inkább a gyes lesz a nyerő.

Azért reménykedek, hogy nekünk is számít valamit a hallgatói jogviszony:), mert a gyes nem túl sok... persze mindenképpen több a semminél.

2008. jún. 30. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok:


Sajna nem tudom, hogy nálad mit vennének alapul a gyad-hez, de gyanítom, hogy a mindenkori minimálbért.

Hát abból nem sokat kapnál havonta az tuti, még pelusra is kevés lenne.

De az anyasági támogatás neked is jár, azt a kincstárban kell igényelni és több mint 50.000,- egyszeri támogatás, ugyanott kell beadni a családi pótlék igénylést is az most 12.200.-

2008. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekelne, hogy végül hogyan oldódott meg a dolog. Én is hasonló cipőben járok!

2009. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!