Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányos anyukák, ti ezt hogy...

Lányos anyukák, ti ezt hogy reagálnátok le?

Figyelt kérdés
Nyaralunk éppen, és itt megismerkedtünk egy jófej, kisgyermekes családdal. Mi felnőttek és a gyerekek is jól elvagyunk egymással. Nekem éppen elmúlt 3 éves a lányom, az ő fiúk valamivel idősebb, ő már ovis. Ma a lányom elmesélte, hogy mikor délután bújócskáztak, és mi éppen nem láttuk őket pár percre, akkor a kisfiú megnézte a lányom punciját (de úgy rendesen, szét is nyitotta) és a kisfiú is megmutatta a fütyijét. Mindez a kisfiú ötlete volt. Nekem annak idején nem voltak ilyen "élményeim" és a nagyobbik lányomnál sem volt ilyen, most nem tudom erre mit reagáljak. Zavar a dolog, hazudnék ha azt mondanám hogy hidegen hagy. De túllihegni sem akarom a dolgot. Tanácstalan vagyok.
2011. júl. 14. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tulajdonítanék nagyobb jelentőséget ennek. A kisfiú nem tud kárt tenni a kislányodban. Ilyen kíváncsiak a gyerekek.

Egyébként gyerekkorunkban mi is megmutattuk egymásnak, ha jól emlékszem, kb. 7-8 évesen - részemről teljesen "normális" felnőtt lettem :))

2011. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez valamilyen szinten természetes. Nagyobb és érdeklődik a másik nem iránt. Magyarázd el a kislányodnak az ő nyelvén, hogy ne mutassa meg és ne tegyen semmit sem. Esetleg említsd meg a kisfiú anyjának, de nem támadásként, hanem csak úgy szimplán, hogy ez meg ez történt és várd meg a reakcióját.
2011. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát ige, én 4 évesen mutattam meg az oviban az egyik bokorban és a fiú is nekem :SSS


beszélj a fiú anyukájával, tudjon róla milyen kiváncsi már a fia :) mondd el a lányodnak, hogy a fiúknak fütyijük van, most már látta, ne mutassa meg más fiúknak is mert azt nem "illik". persze az ő nyelvén :)

próbáld meg lazán kezelni, ez természetes ebben a korban :/

2011. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jaj, az én kislányom még csak 8 hónapos, de én szívbajt kapnék! :) Amúgy tudom, hogy természetes, meg akkor majd remélem jól fogom kezelni, csak hát igen, ahogy a kérdező is írja, én is tanácstalan lennék! :)
2011. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan nagy probléma,bár én is kétségbe lennék esve,ha a lányaimmal történt volna.:))Nekik-és a fiúknak is- a szájukba van rágva,h az alsó fertályuk elöl-hátul az ő magánterületük,amit más ne nézegessen,pláne ne nyúljon hozzá.Mivel 2 fiú 2 lány testvér,ők már annyiszor látták egymást,h nem újdonság,ezért nem érdekli őket :))
2011. júl. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tényleg csak kíváncsiság a kisfiú részéről, ezért rá nem lehet neheztelni egy kicsit sem.De azért lányos anyukaként én is szívbajt kaptam volna. Ezeket a helyzeteket nem lehet elkerülni, még sok ilyen lesz.Ilyenek a gyerekek, kíváncsiak!Nem nagyon tudunk mit tenni!Esetleg játékosan beszéld meg a lányoddal.
2011. júl. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez csak egy ártatlan játék, hozzá tartozik a fejlődéshez.
2011. júl. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Arra azért figyelni kell, nehogy a kislány puncijába kerüljön valami.
2011. júl. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez velem is előfordult ovis koromban több alkalommal is. Ezért én nem fordítanék ennek nagy jelentőséget, én is lányos anyuka vagyok.
2011. júl. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
húúú......mi vár még rám ?!(még csak 20 hós anyukája).
2011. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!