Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a babának 1 éves kor körül levágni a haját hajvágógéppel és ez által erösödik majd a haja?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem hülyeség, hogy attól erősödik a haja a babáknak, hogy le van vágva!


Ha ezen múlna, a haj dússága, mindenki állandóan vágatná a haját!

Szerintem ez kizárólag a genetikán múlik!

2011. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

szia!


Fodrász vagyok :D Igaz!


Gondolj csak arra hogy leborotválod a kezed/lábad és elkezd megerősödni a szőr! A haj ugyanígy működik :D


16 hónapos a fiam olyan a haja hogy rendesen szúr amikor vágom neki! Ha szeretnéd hogy ne visítson akkor apuka minél többet vigye magával a fodrászhoz! Én itthon nyírom a családot fiam mindig látta, és csak ül és játszik miközben nyírom a haját! Más gyerek meg úgy ordított nekem az üzletben hogy el is hányta magát az erőlködéstől! Egy másik meg ordított hogy anya ments meg! Anya fáj! :D na az fain volt!

2011. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ja! az első válaszra válaszolva!


Nem sűrűsödik, hanem erősödik! de nem 6 milisre vágva hanem nullással

2011. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kicsinek ritka-szép hajam volt, mesélték, hogy folyton kopasz voltam, vágták orrba szájba...

Azon túl, hogy kopaszkodtam nyaranta, semmi hatása nincs a mostani ritka-szép rettentő kezelhetetlen hajamhoz.

Most kb 3hónapja kezdtem el hajhabot használni, addig kímélő sampont látott csak a hajam, semmi mást(rendkívüli alkalmak mint szalagavató, ballagás-bankett amire illik frizurát csináltatni akkor hajlakk), tehát még csak nagyon sok káros anyagra se foghatom.


A fiammal piszkálnak, mert két éves, és nem vágtam még le a haját, így nem fog erősödni.

Neki olyan a haja mint nekem, de a lányom pl sűrű erős "drót" haja van már most.

2011. júl. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség. Nem lesz erősebb, csak sűrűbbnek látszik.

Mert a természetes születéskori haja (ha volt neki) össze vissza nő, esetleg itt-ott kikopik stb. Ezért gyengébbnek látszik.

Ha lenyírod akkor egyenletesen nő és sűrűbbnek "erősebbnek" látszik.


A lányomnak soha!!! nem vágtuk le 3-4 cm-es hajjal született, ki sem hullott. Most már majdnem a derekáig ér, rengeteg, sűrű, vastag. 25 hónapos.

2011. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Babámnak 6 7 hós kora körül lett levágva, és azóta ugy besűrűsödött és megerősödött...tiszta drót haja lett. Beszélgettem is a párommal róla hogy nem tudom kitől örökölt ilyen erős hajat!


Ugyhogy sztem igaz!

2011. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

kedves fodrász néni


akkor miért nem nő szőr a lábamon ??? mert mióta borotválom azóta fele annyi sincsen !


a hajra vissza térve a gyerekeimnek majd 3 éves koráig alig volt haja nem csak h kevés de még vékony szálú is volt és szőke

a lányomnak 4 évesen az oviban még rövid haja kb 4-5 cm volt mert annyira nem volt :-)) olyan volt mint egy fiú

mire ballagott az oviból hosszú erős szőkés barna haja lett

persze azóta megerősödött de nem a vágástól inkább attól h ezt örökölték bár nekem kevés és vékony szálú a hajam az apjuknak nem és ezt kapták tőle szerencséjükre :-))


most gondold el a szülészeten van olyan baba aki 10cm sötét hajjal születik de van olyan is aki kopaszon vagy pihésen


ne aggódj majd mire kell szép haja lesz :-))

2011. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem igaz! Amíg épp, hogy van haja, azaz elkezd nőni, természetesen erősebbnek tűnik, szúr. de ahogy elér egy bizonyos hosszúságot, ez elmúlik. A hajhagymák határozzák meg, hogy milyen vastag a hajszál. Ezt sem borotválással, sem tüsire nyírással nem fogod befolyásolni. Az enyémet lehetne 0-ás géppel vágni, akkor is vékony szálú maradna.

A két nagy gyerekem meg vállig érő fekete hajjal született, soha nem voltak kopaszok (a hajuk észrevétlenül cserélődött). Ma már kamaszok és gyönyörű, erős szálú és sűrű hajuk van... A 3. fiamnak alig volt haja, 1 évesen kezdett nőni. Kopasz soha sem volt, mégis dús, erős haja van...

2011. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

HA NEM NŐ A lábadon szőr gondolom a fejeden sincs sok! Ez már butaság! Műtét, szülés, szoptatás vagy folyamatos gyulladásnál megy el az ember szőre/haja! Ez már butaság vagy kötözködés! Több lehetőség nincs! és a borotva nem koptat :D A gyanta igen:D


Másnak!

Igenis a szőrt erősíti a nyírás, le kellett volna sokszor nyírni a haját a picinek és nem csak egyszer-kétszer-háromszor és azt mondani hogy ez nem működik! Persze gének is benne vannak a dologban leginkább azok! De ha valaki nincs megáldva oroszlánsörénnyel lehet a gyereke se lesz! Gondolj olyan férfiakra akik 1 hónapban egyszer borotválkoznak meg akik 2 naponta! Melyiknek milyen erős a szőre? Vagy hónalj láb stb.. Nyáron 2 naponta szeded megerősödik és nem az a szőke kis pihe lesz! Fiam kopasz volt 11 hónaposan pamacsokban volt a haja most már másfél-kéthetente nyírjuk nagyon gyorsan nő neki és nagyon szúr! Bele fúrodik a ruhába beterítőkendőbe stb... Nem 3 havonta kell nyírni és erősödne vagy erősödött volna!


Fodrásznéni voltam:D

2011. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! Nézetek utána, múltkor volt a tv-be szakember és ô mondta, hogy attól még hogy levágod a haját a babának még nem lesz erôsebb! Az én kisfiam majdnem kopaszon született, most egy éves és nagy haja van! Eszembe nem jutott volna, hogy levágjam a szép haját.
2011. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!