Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kislány haja erősödik...

2 éves kislány haja erősödik ha sűrűbben vágják neki?

Figyelt kérdés
A kislányom két éves, fél hosszú haja van, nem kevés, de nem is olyan sok.Akármit rakhatok a hajában nagyon szereti a csatokat, és a hajgumikat is, haj mosásért annyira nincs oda, nagyon lassan szárad a haja.Nem tudom, hogy mi tévő legyek, levágassam e, hogy több haja legyen?
2011. jan. 9. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy mende-monda. Ne csattold, ne rakd gumiba hajat. Ove meg gyenge, konnyen torik, tonkremegy. 2 evesen kicsi meg, fog surusodni a haja.
2011. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy erősödik a haj, ha vágva van! Illetve olyan formán nem, hogyha pl. állandóan borotválnák a fejét, akkor milyen dús, erős haja lenne. Persze, néha kell vágni, mert ahogy nő a haj, úgy vékonyodik, sérül, ezért egészséges, ha néhány centit visszavág az ember. De nem kell teljesen levágni, mert az semmit nem jelent. :) Ugyanúgy, ahogy az is hülyeség (mint már kiderült), hogy a borotválástól erősödik a szőr. Amíg nő kifele, addig érzi az ember erősebbnek, mivel borostás, de ha teljesen kinő, ugyanolyan olyan lesz mint a nem borotvált részen.


Tehát szerintem emiatt felesleges levágatnod, szépen lassan majd kicserélődik a babahaja és felváltja az erősebb haj. :) Max. tényleg a végéből kicsit, esetleg fazonra vághatod neki.

2011. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Na én épp egyik nap kérdeztem rá sógornőmnél, fodrász. A lányom márciusban lesz 2 éves de valami nagyon gyatra haja van szegénykémnek, és ő azt mondja hogy ez tényleg csak mende-monda, nem lesz erősebb vagy több haja attól hogy most levágjuk neki.
2011. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A levágott hajrész "halott", tehát nem is lehet semmi hatása alevágásnak.
2011. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nohát én fodrász vagyok :-)

Egy kis visszavágás igenis jót tesz neki, pár hetente vághattok kicsit, de ez nem befolyásolja a sűrűséget, vagy a haj minőségét.

A hajzat összessége életünk folyamán többször is újra- meg újra cserélődik. Az újonnan növő hajszál lehet erősebb, más struktúrájúbb, mint a korábban ugyanezen a hajhagymából kinőtt hajszál, de ez nem a vágástól függ, mivel ez a hajhagymát eleve nem érint ugyebár. Általában élettani okai vannak, pl hormonháztartásbeli változás, vagy durva külső inger pl erős vegyhatás, a hajas fejbőr gyakori fázása stb.

Kétéves kor körülre általában már túlvagyunk (örökletes hajlamtól függően is) legalább 1-2 hajzatkicserélődésen, és általában ekkorra már a babahajnál erősebb haj nő újra. Vannak, akiknél ez kicsit később történik meg, de az általánosságban mindenkinél igaz, hogy a babahajnál erősebb a kisgyerekkori haj, és ennél is erősebb és gyakran másabb struktúrájú a kamaszkori/felnőtt hajzat.

Leggyakoribb példa, hogy loknis a haja a kisgyereknek, de egyenes felnőttként (bár általában párára hullámsodó).


A sok csattolás és gumizás egyébként tényleg megviselheti a hajat, de sokat tehetsz a hajszerkezet megerősítéséért, hogyha odafigyeltek a megfelelő vitaminbevitelre. Ez természetes alapú is lehet, pl élesztő, de vannak speciálisan haj-körömerősítő készítmények is. Érdemes kipróbálni, bár ne azonnali csodát várjatok, a beépülés hosszas folyamat.

2011. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!!!
2011. jan. 10. 06:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!