Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkeltsük hajnalban enni 2,5...

Felkeltsük hajnalban enni 2,5 hónapos leányzót?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudom eldönteni mi lenne a jó megoldás. A picurnak volt egy hasmenése, lehetséges, hogy a miatt nem nőtt a súlya pár napig. Voltunk vele kórházban, azt mondták minden rendben van vele, és szombat óta már nincs hasmenése sem. Három napot viszont átaludt éjszaka, 8-kori fürdés, negyed-fél 9-kor evés után 6-fél 7-ig aludt. Ebben a három napban hasmenése is volt, és nem hízott egy grammot sem, sőt fogyott 70 grammot. Mivel a havi hízás számít, elvileg nem gond, és már máskor is volt olyan, hogy pár napig nem hízott. Most még ugye a nagy meleg is bejátszik.

Aztán tegnap előtt felkelt 3-kor enni, este mértük akkor hízott 90 grammot az előző naphoz képest. Édesanyám szerint ne keltsük fel enni, mert az alvás fontos neki és mi is tudunk pihenni, viszont a kórházban a doki szerint egy ilyen pici babának (3790 gramm most, kis súllyal született) még nem szabadna 6 óránál többet evés nélkül meglennie.

Ma felkeltettük hajnal 4-kor enni, viszont utána nem lehetett visszatenni, kb. egy fél órát aludt, én az alatt el se szunnyadtam, aztán 5-től fél 7-ig nyűglődés, akkor aludt vissza, fél 8-ig.

Érdemes vajon felkelteni enni, ha ilyen nehezen alszik vissza, lehet köze a súlykérdésnek a hajnali evés kimaradásához, vagy ha máskor is volt ilyen már, hogy pár napig nem hízott, akkor nem?


2011. júl. 11. 13:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ha nappal ilyen gyakran eteted, akkor én nem kelteném fel éjszaka. nehogy hozzászokjon:)

persze, ha továbbra is fogy, akkor meg kell beszélni az orvossal.

2011. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Babócás ***** válasza:

Szia!


Mi 2 hónaposak vagyunk, de már kb 3 hete átaludja az éjszakát. Először felkeltettük, aggódtunk, hogy be ne sárguljon, de aztán a doktornő azt mondta ne, mert a baba érzi, amikor éhes és szólni is fog. És nem is sárgultunk be. Anyukám (4-en vagyunk testvérek - van tapasztalat;)) szerint a napi 6 szopinak meg kell lenni(persze lehet több is)és akkor minden rendben van, és ha ilyen korban átaludja az éjszakát, az azt jelenti, hogy nagyon jó a tejed.

2011. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Hát igen, nem is akarnám, hogy hozzászokjon, jó az, ha alszik, meg végülis már azóta hízott, napközben azért eszik rendesen, mert a doki is mondta, hogy ugye kg-ra számolva kijön mennyi a napi adagja és azt bőven benyomja. :)


Babócás: Tejem sajnos nincs, próbálkoztunk sokat, két hónapos koráig vegyesen kajált, aztán elutasította. De a tápszert eszi rendesen, tehát nincs gond, és nekem is anyum mondta, hogy ne keltsük, ő is három gyerkőcöt felnevelt. Hallgatok a jó szóra. :)

2011. júl. 11. 19:00
 14/15 Snapette ***** válasza:
Én nem költeném fel, szerintem semmi szükség rá. Éhes baba nem alszik, az biztos, és ha neki most az alvás fontosabb, akkor fölösleges zargatni. Ha egyébként nem étvágytalan nem hiszem, hogy baj lenne.
2011. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Snapette! Mi is végül erre jutottunk, ennek hála persze ma kelt enni 5-kor csak azért is. :)
2011. júl. 12. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!