Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkeltsük hajnalban enni 2,5...

Felkeltsük hajnalban enni 2,5 hónapos leányzót?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudom eldönteni mi lenne a jó megoldás. A picurnak volt egy hasmenése, lehetséges, hogy a miatt nem nőtt a súlya pár napig. Voltunk vele kórházban, azt mondták minden rendben van vele, és szombat óta már nincs hasmenése sem. Három napot viszont átaludt éjszaka, 8-kori fürdés, negyed-fél 9-kor evés után 6-fél 7-ig aludt. Ebben a három napban hasmenése is volt, és nem hízott egy grammot sem, sőt fogyott 70 grammot. Mivel a havi hízás számít, elvileg nem gond, és már máskor is volt olyan, hogy pár napig nem hízott. Most még ugye a nagy meleg is bejátszik.

Aztán tegnap előtt felkelt 3-kor enni, este mértük akkor hízott 90 grammot az előző naphoz képest. Édesanyám szerint ne keltsük fel enni, mert az alvás fontos neki és mi is tudunk pihenni, viszont a kórházban a doki szerint egy ilyen pici babának (3790 gramm most, kis súllyal született) még nem szabadna 6 óránál többet evés nélkül meglennie.

Ma felkeltettük hajnal 4-kor enni, viszont utána nem lehetett visszatenni, kb. egy fél órát aludt, én az alatt el se szunnyadtam, aztán 5-től fél 7-ig nyűglődés, akkor aludt vissza, fél 8-ig.

Érdemes vajon felkelteni enni, ha ilyen nehezen alszik vissza, lehet köze a súlykérdésnek a hajnali evés kimaradásához, vagy ha máskor is volt ilyen már, hogy pár napig nem hízott, akkor nem?


2011. júl. 11. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szia

én nem ébreszteném fel. A baba tudja h épp mire van szüksége, alvásra vagy evésre. Amikor éhes úgyis felébred.

2011. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen. Alapból kis súllyal született, meg most beteg is volt. Max. nyűglődik, de ennie meg kell. 3-4 napig, aztán, ahogy gyarapszik, nyugodtan aludhat, de betegség miatti fogyása miatt keltsd. :)
2011. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

minek méred minden nap? 2,5 hónapos! most komolyan, mire jó, hogy minden nap halálra idegesíted magad, hogy jujj ma nem hízott, tegnap fogyott, tegnapelőtt viszont 3 napra eleget hízott... ilyet nem szabad!!! na meg számold ki, ha minden nap 90grammot hízik, 2 éves korára hány kiló lesz...


ha az orvos azt mondta, hogy keltsd fel akkor keltsd fel, nem viccből mondta. majd ha megerősödik nem kell kelteni

2011. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy mérjem-e minden nap. :)

Nem idegesítem magam, eddig sem idegesítettük magunkat, csak szeretjük átlátni a dolgot, ennyi. Most ez a pár nap volt furi, mert ha hetente mérjük akkor egy hétre levetítve is a stagnálás és fogyás miatt egy hét alatt 10 gramm, ami szintén nem túl sok, de a havi minimum így is meg van.

Nem is várom el a napi 90 gramm hízást, és mivel sok orvos mást mondd, ezért hiába mondta egy 25 éves fiatal doktornéni, hogy keltsük fel, én sokszor olvastam már, hogy valakinek már az 5 hetes babája átaludta az éjszakát, és nem halt éhen...


De az első 2 válaszolónak köszönöm az értelmes kommentet! :)

2011. júl. 11. 13:43
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem kelteném fel!

Bár az én lányom nem született kis súllyal, de 10 hetes kora óta átaludta az éjszakát!Pedig csak szopis volt!Én nagyon örültem!Nekem este 9-től aludt reggel 9-ig!Sajna mindez hat hós korában elmúlt, és csak 14-15 hós korában kezdte újra átaludni! :)

Én mindig úgy csináltam, hogy ha kelt akkor egyből kaja, kb 6 hetes korától kelt egyszer 3-5 között enni, utána eztis fokozatosan elhagyta 10 hetes korára!


Úgyis felébred ha éhes, szerintem hagyd aludni!

2011. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem díjbirkózó a lányom, most lett 3 hónapos és nincs 5 kiló, pedig 3150 grammal született. Viszont rendkívül nyugodt, mosolygós, mozgékony baba (ma már hasra is fordult többször). Állandóan csesztet a védőnő, hogy keveseket hízik, de ha egyszer van tejem és nem kér belőle nem tudok mit csinálni vele. 6 hetes korától átalussza az éjszakát (este 8-tól reggel 8-ig), azelőtt is csak egyszer ébredt fel, kb. 3 és 5 óra között. De mivel nap közben nem engedi magát többször etetni, így ha ébren vagyok hamarabb, mint ahogy ő ébredne felébresztem (mellé fekszem, és ép csak annyira ébresztem, hogy a cicimet a szájába vegye félálomban), és megetetem. Hogy mennyit fogok vele érni, még nem tudom, én veled ellentétben utálom a méregetéseket (nagyon elkezdek tőle aggódni, más haszna nincs), így a lehető legritkábban (2-3 hetente, havonta) megyek csak a védőnőhöz.
2011. júl. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nálunk a férjem aggódósabb inkább, általában én nyugtatom, hogy nem számít a mérésnél a napi, hanem a havi. :) Nekem e téren nem gond a mérés.

Nálunk is amúgy mozgékony, jó kedvű, tehát semmi gondja nincsen, tegnap még mutatvány is volt, mert először fordult hasról hátra. :) Meg mondjuk apuci is vékony testalkatú.

2011. júl. 11. 14:01
 8/15 anonim ***** válasza:
én azt mondom,hogy a hasmenés miatt keltsd fel még 1 pár napig...utána alhat nyugodtan...
2011. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a tanács, hogy nappal ébreszteni kell, mert 4 óránál tovább nem lehet hagyni, hogy ne egyen ilyen pici baba, viszont éjjel ne keltsük fel, csak akkor etessük/itassuk, ha ő ébred és kéri. Hát én ennyit tudtam segíteni :)
2011. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nappal e téren nincs gond, kel ő enni 2,5-3 óránként, nagy ritkán van, hogy 3,5 óra hosszat nem eszik, de nála már az is rekord. :)


Köszönöm a válaszokat, szerintem nem keltjük, végülis a hasmenés már lezajlott, szombaton már nem volt. Ma hagyom alukálni, picit én is pihenek legalább. Aztán lehet, hogy ennek örömére kel majd magától. :P

2011. júl. 11. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!